Vítejte na škole

ILAC International Language Toronto (kurzy angličtiny)

ILAC je špičkovou školou s tradicí, moderním vybavením a zkušenostmi. Své zázemí nabízí v Torontu i Vancouveru.

ILAC patří k nejúspěšnějším školám světa, pyšní se také mnoha oceněními za prestiž a kvalitu jazykové výuky – např. je jedinou školou na světě, která zvítězila v prestižní Lifetime Super Star Award v pěti po sobě jdoucích letech. Bude tedy skvělou volbu pro ty, kteří cílí na nejvyšší kvalitu vzdělání.

Pyšní se také rozmanitým národnostním mixem ve třídách, hostí studenty ze 70 různých zemí světa.

Škola organizuje pestré mimoškolní aktivity i výlety a tím se snaží studenty zapojit do aktivního využití mimoškolního času.

  • studijní pobyt v Kanadě - Kukabara

Kampus_Toronto_foto6

ILAC nabízí

  • jazykové kurzy angličtiny pro dospělé a mládež (International Language Academy of Canada - v Torontu či Vancouveru)
  • prázdninové kempy pro teenagery – Summer Camp  (International Language Academy of Canada - Torontu či Vancouveru)
  • odborné kurzy s pracovním povolením  (ILAC International College - Torontu či Vancouveru)

Na ILACU můžete tedy studovat nejen jazykový kurz, ale i populární odborné kurzy, které vám umožní v Kanadě pracovat.

Tento pracovně studijní program se skládá ze:

  • studijní části, kdy studujete odborný kurz z různých oblastí businessu;
  • a pracovní části, kdy získáte placenou praxi po skončení studia.

Půl času studujete a pracujete na poloviční úvazek a druhou půlku už jen pracujete. Více na webu: ILAC International College - Torontu či Vancouveru.

 

Výuka angličtiny

Angličtina se vyučuje od úrovně začátečníka po pokročilé za pomoci Cambridge učebnic. ILAC má na rozdíl od jiných škol neuvěřitelných 17 různých úrovní angličtiny. Takže vaše třída by měla maximálně odpovídat vaší úrovni jazyka.

Můžete začít studiem:

  • obecné angličtiny (General English)
  • postupovat každé 4 týdny o úroveň výše
  • od úrovně 10 se doporučuje zaměřit na Business English
  • od úrovně 12 pokračovat na FCE či CAE přípravu nebo IELTS jazykovou zkoušku.

TOR2

 

Young Adult Program

Program, který vznikl v roce 2018, je určen pro mládež ve věku 16–18 let. Kurzy angličtiny jsou v intenzitě 35 lekcí týdně.

Hlavním důvodem spuštění tohoto programu je přizpůsobit se rychlému studijnímu pokroku mladých lidí a přinášet jim nové stimuly.

Program funguje celoročně. O prázdninách může být výuka přesunuta do odpoledních hodin.

Na výběr jsou kurzy obecné angličtiny, přípravy na zkoušky ILAC / Cambridge nebo program University Pathway, který je zaměřen na rozvoj angličtiny, se kterou se setkáte při studiu na univerzitách. V létě se pak nabízí Summer Camp (15-18), který je obohacen o mnoho mimoškolních aktivit.

Young Adult Program může být také výborným odrazovým můstkem před pracovně-studijním programempro který je již potřeba vyšší úroveň angličtiny, jelikož se věnuje již vzdělání v konkrétní oblasti.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Intensive English Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 4 320 Kč
Název kurzu: Power EnglishPočet lekcí týdně: 38Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 4 860 Kč
Název kurzu: FCE, CAE, IELTS, Business English (BEC)Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 4 320 Kč
Název kurzu: FCE, CAE, IELTS, Business English (BEC)Počet lekcí týdně: 38Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 4 860 Kč
Název kurzu: Young Adult Program (16-18 let)Počet lekcí týdně: 35Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 4 320 Kč

Hostitelské rodiny

Tradiční je ubytování v hostitelských rodinách (homestay), pro náročnější je zde ubytování v rezidencích a apartmánech

Nejrozšířenějším způsobem ubytování pro studenty je homestay, neboť studenti zároveň poznají způsob života v Kanadě a ještě u toho procvičují angličtinu i mimo školu.

Pamatujte, prosím, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tady a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, různého složení a věku nebo třeba zvířetem. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám toto vždy předem. Buďte však otevření, představte rodině zase svoji kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-) Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

K dispozici je pak Single Room Homestay (vlastní pokoj, plná penze, wifi) a Twin Room Homestay (2 studenti v jednom pokoji, plná penze, wifi – platí však jen pro studenty, kteří cestují společně a na stejnou dobu).

Student s plnou penzí si většinou „sám“ servíruje snídani, dostane zabalený oběd (lunch) a teplou večeři.

Rezidence

Rezidence jsou sice dražší, ale jsou v centru města, v dobrém dosahu dopravou či dokonce v pěší vzdálenosti od školy, obchodů, zábavy…

Škola vám zorganizuje pronájem jednolůžkových či dvoulůžkových pokojů nebo i samotných apartmánů v různých místech. Aktuální nabídku rezidencí sledujte přímo na webu ILAC – Toronto Apartments.

Pokoje jsou plně vybavené. S ostatními studenty sdílíte kuchyni a sociální zařízení. Vaříte si ve většině případů sami.

ILAC Toronto Residences

Kalkulace 2 týdenního pobytu ve vysoké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 CAD = 18.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu. Vysoká sezóna od května do začátku září.

Celkem za ubytování a studium 29 340
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 30 lekcí týdně 8 640
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 10 800
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály 7 830
Vyzvednutí z letiště 2 070
Další poplatky celkem 27 520
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 25 000
Cestovní pojištění na 2 týdny – UNION, A60 pandemic 2 520
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 56 860 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek
Reference: Kanada

Studentka ve Vancouveru: Romana

Škola náročná, ale to vy víte, nic neodpustí. Pokud není docházka v pořádku, tak body dolů a nepustí vás do dalšího levelu. Ale to se mě netýká, protože jak je známo, kdo si to platí, tak se k tomu staví úplně jinak. Už na sobě cítím i mírné pokroky. Nedovedu odhadnout jak velké, ale angličtina je rozhodně lepší.

Přečíst celý článek
Reference: ILAC Toronto - Kukabara

O pobytu v Torontu: Kristýna

Když jsem se rozhodovala, jakou školu si vybrat, měla jsem rychle jasno. Jsem zaměřena na zákaznický servis, mám ráda lidi, a proto jsem se rozhodla studovat roční program Service Excellence for Business Diploma na škole ILAC. Zaujalo mě, že si můžu zlepšit komunikaci v angličtině přímo v oboru.

Přečíst celý článek

Proč si vybrat ILAC Toronto?

Toronto je multikulturní, přátelské a bezpečné město. Jsou zde skvělé možnosti nakupování a zábavy. V blízkosti jsou ty nejznámější kanadské atrakce – Niagarské vodopády, CN Tower, Sky Dome, Harbour Front a Distillery District.

Za zábavou se v Torontu chodí 24 hodin denně, což je poznat i z toho, že tu veřejná doprava takto funguje. Do Toronta se jezdí celoročně.

Ať už v Torontu budete jako student jazykové školy nebo využijete pracovní program, příležitostí pro zábavu i vzdělání je zde nespočet.

Poloha školy

ILAC nabízí pro jazykové kurzy hned několik budov v pěší vzdálenosti od sebe. Všechny čtyři budovy jsou v centru města, v moderní a bezpečné lokalitě.

Jedná se o moderní, prosvětlené a nadčasové prostory, které podněcují nejen soustředěné studium, ale i socializaci a rozvíjení kontaktů mezi studenty navzájem.

Prohlédněte si kampusy a jejich polohu zde.

Studenti budou rozřazeni na konkrétní lokalitu podle úrovně jazyka a zvoleného typu kurzu.

Moho by vás zajímat