Reference: ILAC Toronto - Kukabara

Chtěla jsem studovat a pracovat v Kanadě

Vlastu Tichého z Tutuki jsem poznala až v Kanadě, když tam byl na FAM Trip cestě. Vlasta chtěl pro studenty Tutuki najít plnohodnotnou alternativu studia v Austrálii, na kterou se Tutuki zaměřuje.

Nyní se přesvědčil, že i v Kanadě je krásně, že i Kanada má pracovní program pro studenty.

Ano, chodila jsem nejdříve na General English a pak na IELTS Preparation angličtinu, abych se vylepšila v angličtině. Nastoupila jsem na školu ILAC Toronto (je možno studovat a pracovat i na ILAC ve Vancouveru), protože pro přijetí do programu Service Excellence jsem musela mít angličtinu na „level“ 10 (pre-advanced). 

Pobyt v Kanadě, Toronto

Do Kanady jsem se rozhodla odjet z více důvodů. Mé kroky vedly do Toronta, města byznysu a financí. Ty hlavní motivace byly ale poměrně jednoduché, chtěla jsem navštívit svou sestru, která tady bydlí, poznat kanadskou kulturu a samozřejmě si zlepšit moji chabou angličtinu.

Po pár dnech jsem si město úplně zamilovala. Je pořad živé, kadý den se něco děje, nějaké festivaly a akce, a je zde spousta zajímavých míst, která se dají navštívit. Já si oblíbila jeden malý ostrov, kde to vypadá jako někde na dovolené v Itálii :)

Lidé ve městě nad ontarijským jezerem jsou velmi přátelští a respektující jeden druhého, také proto, že více než polovina „Toronťanů“ je cizinců z celého světa.

Jakou si vybrat školu?

Když jsem se rozhodovala, jakou školu si vybrat, měla jsem poměrně rychle jasno. Jsem zaměřena na zákaznický servis, mám ráda lidi a proto jsem se rozhodla studovat ročni program Service Excellence for Business Diploma na škole ILAC. Zaujalo mě, že si můžu zlepšit komunikační dovednosti v angličtině přímo v mém oblíbeném oboru. Musím říct, že jsem se naprosto strefila!

Prvního půl roku jsem chodila do školy a pracovala o víkendech v jedné cateringové společnosti. A po skončení půlroční studijní části jsem své „praktikum“ prožila v jedné italské restauraci. Pěkně se všechno naučit od začátku…

Ve škole mě nejvíce na hodinách bavili mí učitelé. Byli vždy perfektně připraveni a dávali nám možnost vyjádřit své názory. Bylo to hodně o dobré komunikaci, propojené s praxí, s praktickými příklady z oboru…

Tu práci jsem si nakonec našla sama, jelikož už jsem v Torontu byla jako doma, ale škola hodně pomáhá všem studentům pracovní praxi ve firmách přímo najít. Mě každopádně pomohla se na práci teoreticky připravit. Tady v Kanadě vše funguje trochu jinak než v Česku, ale přece jenom je to vyřizování všeho v angličtině, takže bych to sama hůře zvládala :) Pomoc se neodmítá, děkuji za ni :)

Škola mi hodně dala v mém profesionálním rozvoji a až se budu jednou vracet domů do Česka, pevně věřím, že s mým kanadským diplomem v kapse a skvělou angličtinou najdu dobře placenou práci, která mě bude bavit :).