Vojta_Kanada

Úplný začátečník

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet.

Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky, což ne všechny školy dělají. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Vancouver jsem si zamiloval

Musím říct, že jsem si Vancouver zamiloval. Objevil jsem tu spoustu nádherných míst a mnoho ještě ani nestihl navštívit. Je mi jasné, že 16 týdnů na pobyt mi stačit ani nebude. Doufám však, že se sem ještě někdy vrátím.

Vojta Vancouver Kanada

Školu ILAC mám rád

Studuje tu hodně různých národností. Poznal jsem tu spoustu nových přátel. Chodím pravidelně na „welcome party“, kde se vždy seznamujeme s novými studenty.

Classmates Vojta

Já stále s angličtinou zápasím, ale už jsem schopen se alespoň trochu domluvit. Škola rozděluje jednotlivé třídy dle znalosti angličtiny do více úrovní. Já začal od nuly a momentálně jsem ve čtvrtém „levelu“.

Mám intenzivní angličtinu tzv. Power English, takže jsem ve škole od rána až do 16 hodin. Jde mi to pomalu, ale byl jsem upozorněn na to, že začátky jsou těžké. Jsem tedy trpělivý a snažím se maximálně využívat anglicky mluvícího prostředí, a tak často s kýmkoliv konverzuji.

Classmates II

V rodině jsem spokojený

V hostitelské rodině jsme 4 studenti. Rodina je, řekl bych, průměrná, dle toho co slýchávám od ostatních. Já jsem spokojený. Jsou tu někteří studenti, kteří se snaží rodiny měnit, ale já zůstávám. Občas se s rodinou a spolubydlícími setkáváme u večeře. Ale není to moc často, protože po škole většinou někam jdu a večeři tedy nestíhám včas.

Agentura Tutuki byla nejlepší

Tutuki jsem si vybral dle referencí na Google a rozhodl jsem se dobře!

Jitka se mě ujala hned od začátku, pomohla mi s výběrem školy i místa pobytu. Na schůzce mi vysvětlila podrobnosti ke škole a řekla vše k Vancouveru. Také mi zařídila kontakty, abych nebyl v mém novém bydlišti první dny ztracen a dozvěděl se, jak to v nové zemi chodí. Za to moc děkuji! Jsem z Vancouveru opravdu nadšen a mohu toto krásné město jen doporučit.

Brzy mi to tu končí, ale věřím, že se sem na jaře příštího roku vrátím!

Friends Vojta