Vítejte na škole

ILAC Vancouver

ILAC je špičkovou jazykovou školou a to nejenom v měřítku Kanady, ale je i jednou z nejúspěšnějších na celém světě. Oba kampusy v Torontu a ve Vancouveru patří k těm větším školám.

ILAC patří k nejúspěšnějším školám světa v hodnocení studentů i agentur. Důraz kladou na udržení si vysoké kvality výuky i přátelského prostředí.

ILAC nabízí:

  • kurzy angličtiny pro dospělé
  • Young Adult Program, který je určen pro mládež ve věku 16-18 let
  • letní jazykové pobyty pro mládež ve věku 15-18 let

Škola organizuje pestré mimoškolní aktivity, dává tipy na výlety a snaží studenty zapojovat do života mimo školu.

Pro studenty, kteří touží ve studiu pokračovat, je připravena služba Your Path to Higher Education, která vám pomůže zorientovat se na cestě k vyššímu vzdělání v Kanadě.

ILAC je jedinou školou na světě, která zvítězila v prestižní Lifetime Super Star Award v pěti po sobě jdoucích letech.

ILAC Vancouver 4

Výuka angličtiny

Angličtina se vyučuje od úrovně začátečníka po pokročilé za pomoci Cambridge učebnic. ILAC má na rozdíl od jiných škol neuvěřitelných 17 různých úrovní angličtiny. Takže vaše třída by měla maximálně odpovídat vaší úrovni jazyka.

Můžete začít studiem:

  • obecné angličtiny (General English)
  • postupovat každé 4 týdny o úroveň výše
  • od úrovně 10 se zaměřit na Business English
  • od úrovně 12 na FCE či CAE přípravu nebo IELTS jazykovou zkoušku.

Young Adult Program

Program, který vznikl v roce 2018, je určen pro mládež ve věku 16–18 let. Kurzy angličtiny jsou v intenzitě 35 lekcí týdně.

Hlavním důvodem spuštění tohoto programu je přizpůsobit se rychlému studijnímu pokroku mladých lidí a přinášet jim nové stimuly.

Program funguje celoročně. O prázdninách může být výuka přesunuta do odpoledních hodin.

Na výběr jsou kurzy obecné angličtiny, přípravy na zkoušky: ILAC, Cambridge nebo program University Pathway, který je zaměřen na rozvoj angličtiny, se kterou se setkáte při studiu na univerzitách.

ILAC Vancouver 3

Práce při studiu v Kanadě

Ano, pracovat při studiu v Kanadě lze, ale pracovní povolení se netýká studia na jazykových školách. Museli byste studovat odbornou školu, tzv. College nebo univerzitu.

ILAC toto studium zajišťuje. Více se dozvíte na stránkách školy ILAC International College Vancouver.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Intensive English Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 4 320 Kč
Název kurzu: Power EnglishPočet lekcí týdně: 38Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 4 860 Kč
Název kurzu: FCE, CAE, IELTS, Business English (BEC)Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 4 320 Kč
Název kurzu: FCE, CAE, IELTS, Business English (BEC)Počet lekcí týdně: 38Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 4 860 Kč
Název kurzu: Young Adult Program (16-18 let)Počet lekcí týdně: 35Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 4 320 Kč

Hostitelská rodina

Tradiční je ubytování v rodinách (homestay), pro náročnější je zde ubytování v rezidencích a apartamentech.

Nejrozšířenějším způsobem ubytování pro studenty je homestay, neboť studenti zároveň poznají způsob života v Kanadě a ještě u toho procvičují angličtinu i mimo školu.

Rodiny jsou z rozdílných zázemí, mohou mít různé zvyklosti, ale jsou pečlivě prověřovány a mají s ubytováním studentů z celého světa bohaté zkušenosti.

Studentům je nabízena plná penze. Student má k dispozici jídlo na snídani, kterou si většinou sám servíruje, na cestu do školy dostane zabalený oběd (lunch) a večer ho doma čeká teplá večeře.

Máme Single Room Homestay (vlastní pokoj, plná penze, wifi) a Twin Room Homestay (2 studenti v jednom pokoji, plná penze, wifi).

Rezidence

Ubytování v rezidenci jsou o něco dražší, ale jsou v centru města, velmi dobře na dopravě či dokonce v pěší vzdálenosti od školy, obchodů a veškerého dění a zábavy.

Škola vám zorganizuje pronájem jednolůžkových či dvoulůžkových pokojů nebo i samotných apartmánů v různých místech. Aktuální nabídku rezidencí sledujte přímo na webu ILAC – Vancouver Apartments.

Pokoje jsou plně vybavené. S ostatními studenty sdílíte kuchyni a sociální zařízení. Vaříte si ve většině případů sami.

ILAC Vancouver Residences

Kalkulace 2 týdenního pobytu ve vysoké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 CAD = 18.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu. Vysoká sezóna od května do začátku září.

Celkem za ubytování a studium 29 340
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 30 lekcí týdně 8 640
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 10 800
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály 7 830
Vyzvednutí z letiště 2 070
Další poplatky celkem 27 520
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 25 000
Cestovní pojištění na 2 týdny – UNION, A60 pandemic 2 520
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 56 860 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek
Reference: Kanada

Studentka ve Vancouveru: Romana

Škola náročná, ale to vy víte, nic neodpustí. Pokud není docházka v pořádku, tak body dolů a nepustí vás do dalšího levelu. Ale to se mě netýká, protože jak je známo, kdo si to platí, tak se k tomu staví úplně jinak. Už na sobě cítím i mírné pokroky. Nedovedu odhadnout jak velké, ale angličtina je rozhodně lepší.

Přečíst celý článek
Reference: Vanessa Milner - Kukabara

Vanessa Milner – Milner School

Pavla Gultová, zakladatelka Tutuki, pracovala pro Vanessu Milner v Londýně. Na Milner School of English vedla marketing. Vanessa o agentuře napsala: Pavla and her team share so much experience that I cannot imagine a better equipped team to run Tutuki!

Přečíst celý článek

Proč si vybrat ILAC Vancouver?

Vancouver je snad nejkrásnějším městem Kanady. Nadchnou vás výhledy na oceán i na blízké hory. Užijete si pláží, parků, rekreačních zón i kultury a sportu. Jsme blízko Granville Island, Gastown, Yaletown, The Seawall, Stanley Park a Coal Harbour.

Na výlety se jezdí např. do Seatlu (USA), do města Victoria na Vancouver ostrově či do horského centra ve Whistleru.

Poloha školy

Vancouver kampus: jsme v centru Vancouveru, v moderní lokalitě, v „boutique“ stylovém prostředí a v blízkosti všech možných nákupních i sportovně-kulturních aktivit.

Adresa: 1199 W. Pender, Unit 100, Vancouver, BC V6E 2R1, Canada

V centru Vancouveru máme 4 lokality v pěší vzdálenosti od sebe a studenti jsou umístěni do třídy podle úrovně jazyka a zvoleného typu kurzu.

Moho by vás zajímat