Skip to content

Mám poslat své dítě na pobyt do zahraničí? Proč? Kdy? Kam? Odpovědi najdete níže :).

;

Mám své dítě poslat do zahraničí?

Jednoznačně ano. A proč?

Protože znalost cizích jazyků otevře vašim dětem nekonečné možnosti v jejich pozdějším uplatnění.

Navíc děti mají schopnost pojmout cizí řeč rychleji než dospělí, a tak přímý kontakt s cizím jazykem v zemi, kde se jím mluví, povede ke svižnějšímu zlepšení jazykových dovedností.

Možná se ptáte, co to přesně je, ten jazykový pobyt v zahraničí. Je to pobyt, který se skládá z 15 – 30 hodin výuky cizího jazyka týdně, který je doplněn o mimoškolní aktivity (sportovní či výtvarné aktivity, výlety, exkurze, kulturní akce apod.). Děti tráví výuku i aktivity ve společnosti ostatních studentů z celého světa. Musí tak používat cizí jazyk i mimo třídy.

Lekce jazyka jsou navrženy tak, aby byly zábavné a podnětné. Jsou přizpůsobeny věku dítěte i jeho úrovni. Navíc děti jsou rozděleny do skupin dle jejich aktuální úrovně jazyka. Třídy jsou mezinárodní s maximálním počtem 15 studentů.

Pro koho je pobyt vhodný?

Jazykové pobyty pro mládež můžeme rozdělit do 2 kategorií:

  • Děti mládež od cca 10 do 20 let, kteří cestují do zahraničí samostatně (bez rodičů).
  • Děti od cca 5 do 12 let, kteří cestují do zahraničí za doprovodu rodiče či celé rodiny.

U každé školy, která junior kurzy či pobyty pro rodiny s dětmi organizuje, máme napsáno, pro jakou věkovou skupinu jsou programy na dané škole vhodné.

Na každém rodiči však je, aby zhodnotil, jak samostatné dítě má, jaké jsou jeho komunikační dovednosti, jak moc umí cizí jazyk apod.

Kdy se na pobyty pro mládež jezdí?

Většina zahraničních škol organizuje takovéto pobyty pro juniory v období letních prázdnin. Jsou tu však i takové školy, které nabízí programy po celý rok.

Kam mohou děti na pobyt odjet?

Na výběr máme jazykové pobyty v anglicky, německy nebo španělsky mluvících zemích.

Pokud se vaše dítě potřebuje zlepšit v angličtině, máte na výběr pobyty pro juniory v Anglii, Irsku, USA a Kanadě. Ale také na MaltěKypru a Kanárských ostrovech.

Pokud preferuje němčinu, může dítě odjet na jazykový pobyt do Rakouska či Německa.

Španělštinu si může procvičit na Kanárských ostrovech.

Na jak dlouho?

Délka pobytu je flexibilní. Své děti posíláte nejčastěji na dobu 2-4 týdnů. U každé školy je vždy upřesněno datum, kdy pobyty v dané sezóně začínají a kdy končí.

Co všechno pobyt obyčejně zahrnuje?

Většina škol nabízí ucelené balíčky, které zahrnují:

  • výuku cizího jazyka (15-30 lekcí týdně)
  • studijní materiály
  • vstupní test, kterým škola zjistí úroveň jazyka
  • ubytování v rezidencích/hostitelských rodinách
  • stravu
  • volnočasové aktivity (sportovní či výtvarné činnosti, výlety a exkurze)
  • vyzvednutí z letiště/nádraží a dovoz do místa ubytování (a na konci pobytu zase zpět na letiště/nádraží)
  • dozor 24 hodin denně

Tutuki vám ještě k tomu může zajistit cestovní pojištění pro vaše děti a letenky (jízdenky) do místa pobytu.

Národnostní mix ve třídách

Ideální je, pokud je mezinárodní třída v dané destinaci složena z co největšího počtu dětí z jiných zemí. Jsou ale destinace, které jsou mezi Čechy velmi oblíbené (Malta, Anglie apod.). Zde lze očekávat, že se vaše dítě pravděpodobně potká se studenty z Česka. Často se také stává, že v jazykovém kempu budou skupiny cizinců z jiných zemí (např. Italové jezdí často ve skupince 10-20 dětí). V takovém případě je vhodné se mezi skupinu začlenit a tím ji donutit, aby konverzovala pouze v jazyce vybrané destinace.

Moje dítě má alergie nebo je vegetarián

Nevadí, i na to jsou školy připraveny. Veškerá specifika společně uvedeme do přihlášky k pobytu, aby se na ně mohla škola připravit.

Pořádáte i skupinové pobyty s delegátem?

Zatím ne, protože pokud vyšleme skupinu 10 až 15 českých dětí s česky mluvícím delegátem, je výsledný efekt pokroku v jazyce minimální. Děti budou mezi sebou mluvit česky. Případné problémy budou česky řešit se svým delegátem. Cizí jazyk použijí pouze při výuce. Pokud není ještě vaše dítě zralé na samostatnou cestu do zahraničí, je dobré začít s tuzemskými jazykovými kempy. Budou levnější a efekt bude podobný, jako při výjezdu s delegátem.

Školy zaměstnávají pro tyto junior kurzy své vedoucí skupin, takže děti budou mít svého tým lídra na místě. Vedoucí skupin hovoří plynně jazykem země, do které se vaše dítě vypraví.

Pokud by ovšem mělo vaše dítě přeci obavy z cesty, můžeme jej přidat k někomu, kdo v daný termín také letí do stejné země.

Ubytování

Jazykové pobyty pro děti mládež organizují ubytování v hostitelských rodinách nebo v rezidencích.

Rezidence mohou být studentské koleje, kde přes rok bydlí místní studenti. Nebo hotely (zejména na Maltě), kde jsou děti ubytovány ve třílůžkových i čtyřlůžkových pokojích.

V hostitelských rodinách bydlí děti ve dvoulůžkových až čtyřlůžkových pokojích. Do školy se pak dopravují ve skupince pěšky nebo i městskou dopravou. Některé školy děti vyzvedávají na tzv. “meeting points” a dováží je hromadně do školy.

Prosím, mějte na paměti, že hostitelské rodiny mohou být jakéhokoliv složení, počtu, vyznání i kultury. Některé rodiny mohou být mladší, jiné starší, mohou mít plno vlastních dětí, nebo žádné. Mohou hostit další mezinárodní studenty. Standard rodin odpovídá standardu dané země a může se lišit od standardů v České republice.

Rodiny musí být prověřeny. Někdy to jsou rodiny, které hostují už roky a jsou zkušené. Někdy to jsou ale nováčci, kteří s hostováním teprve začínají.

Je dobré, aby děti cestovaly bez předsudků a s otevřenou myslí pro navazování nových vztahů, které mohou být naprosto odlišné od toho, co zažívají doma.

Doprava

Pro vaše děti zajistíme dopravu do místa pobytu. Buď zakoupíme jízdenky nebo letenky. U letenek samozřejmě zjišťujeme, které aerolinky povolují přepravu nezletilých osob bez doprovodu.

Jak již bylo řečeno výše, nepořádáme skupinové lety s průvodcem, takže dítě musí být schopno zvládnout přelet samo. V cílové destinaci si ho samozřejmě již převezmou pracovníci školy.

Jak najdu kurz pro své dítě?

Na hlavní straně si vyfiltrujete, že chcete najít kurz pro děti a mládež do 18 let a kliknete na preferovanou zemi. Vyjedou vám všechny školy, které v dané zemi pobyty pro děti a mládež pořádají. V detailu školy máte vždy informace o programech, typech ubytování a lokalitě.  Najdete tam i vzorovou cenovou kalkulaci na dvoutýdenní pobyt. Pokud se vám škola líbí, napíšete si o aktuální kalkulaci dle vašich preferencí.

Nebo můžete kliknout na výběry zemí níže:

POBYTY S ANGLIČTINOU

POBYTY S NĚMČINOU

Nastavení soukromí
Podrobné nastavení Odmítám Souhlasím
Nastavení soukromí
Zrušit Uložit nastavení
;