Kam na jazykový pobyt

Rádi byste svoji angličtinu podpořili jazykovým pobytem v zahraničí a přemýšlíte, do které země zamířit? Možností je spousta, rozhodně máte z čeho vybírat. Pak záleží jen na vás, co dalšího si od pobytu – kromě zvládnutí jazyka – slibujete.

Asi nikoho nepřekvapí, že nejčastější destinací lidí, kteří míří do zahraničí za angličtinou, je Velká Británie. Aby také ne. Britské ostrovy jsou pro nás díky levným letenkám a příznivé délce letu na dosah. Pokud vás láká nezaměnitelná architektura, tradiční pokrmy v čele s fish and chips, nevadí vám vlhké počasí, zato vás oslovuje tolik typický suchý humor, je pro vás Británie jasný tip. Nevěřte bludům, že v Anglii se člověk naučí nanejvýš polsky.

Pro milovníky velkoměst je tu Londýn, pro komorněji založené je tu třeba Bournemouth, vzrůstající oblibě se těší Brighton, kde na vás kromě bohatého kulturního vyžití čeká i úžasná krajina. 

Snad ještě o ždibeček hezčí než v Británii je krajina v Irsku. Třebaže jsou Irové velmi osobitý národ, jejich dobrosrdečná nátura si okamžitě získá téměř každého návštěvníka. A co teprve jejich pivo a whiskey…

Za angličtinou a za teplem

Prohřejete si rádi kosti a léto bez moře pro vás není léto? Pak si hoďte korunou, jestli propojit studium angličtiny s jazykovým pobytem na Kypru nebo na Maltě. Předností obojího jsou příznivé klima a architektonické památky. Malta je navíc vyhlášeným cílem potápěčů a milovníků skalního lezení. Po kurzu vás tak možná nepřekvapí nejen listening a speaking, ale ani scuba diving.

A co takhle ještě dál?

Výhodou jakéhokoliv jazykového pobytu na území Evropy je to, že mentalita místních lidí nám není zas tak vzdálená – nebo ji alespoň umíme předvídat – a vcelku snadno a rychle dostanete domů.

Třeba vás ale láká opravdu nevšední zážitek. Něco opravdu extra. Pusťte se s vervou přes oceán. Třeba na Západ. Že vašim uším lépe zní americká než britská angličtina? Kde jinde si ji osvojíte lépe než v USA? Kdo říká, že si nemůžete vypilovat jazyk v Torontu, největším městě Kanady, nebo ve Vancouveru, jednom z nejzelenějších měst světa? Kanada je nádherná a rozmanitá země, kterou si zamilujete. 

Pořád to není ono? Na opačné polokouli se také mluví anglicky. Věděli jste, že Austrálie má víc jak deset tisíc pláží? A že téměř všechna města, kde můžete studovat, se nachází na pobřeží? Nebo že novozélandské pohoří Jižní Alpy, jehož součástí je i nejvyšší hora Nového Zélandu Mount Cook, je nejrychleji rostoucím pohořím na světě? Vemte jed na to, že v těchto končinách vás každý den překvapí něco nového.

S jazykovým pobytem se naučíte jazyk mnohem rychleji než při studiu doma. Svět čeká venku, tak ho nenechte čekat dlouho. Napište nám ještě dnes.