7 důvodů proč studovat v Brightonu

Brighton patří k nejoblíbenějším přímořským letoviskům Anglie. Tady si i při studiu angličtiny budete připadat jako na prázdninách. A další důvody proč zvolit právě Brighton? Vyberte si…

1. Moře

Největším lákadlem Brightonu je moře – hlavně pro nás vnitrozemce. Projděte se po oblázkové pláži, dýchejte mořský vzduch s nádechem soli, poslouchejte chechtot racků a nekonečné zvuky moře…

Jižní pobřeží Anglie je navíc v létě slunečné a příjemně teplé s denními teplotami okolo 18-20 °C.

Víte, že mořské akvárium Sea Life v Brightonu je považováno za nejstarší na světě? Funguje od roku 1872.

2. Brighton Pier

Zábava, jídlo, pití… To všechno si v Brightonu můžete užít prakticky obklopeni mořem. Zábavní molo Brighton Pier se svou délkou víc než 500 metrů zasahuje daleko do moře. Určitě vás zaujme nejen nabídkou zábavy ale i viktoriánskou architekturou.

Víte, že stavba mola trvala 8 let? Poprvé bylo otevřeno v roce 1899.

3. Zábava

Nudit se v Brightonu určitě nebudete ať už vás láká spíš kulturní vyžití nebo jste vyznavači rušného nočního života. Tady je jen pár tipů z široké nabídky.

Zajímá vás opera, tanec nebo vážná hudba? Sledujte programovou nabídku Brighton Dome. Láká vás výtvarné umění? Navštivte Brighton Museum&Art Gallery nebo některou z mnoha galerií – třeba Art 5 galleryFabrica nebo 35 North Gallery.

Klubová a taneční scéna je velmi živá. Zatancujte si v úplné tmě v Patterns Brighton - v temnotě vás zvuk pohltí. Vraťte se v čase do viktoriánské doby při návštěvě Cricketers - nejstarší hospody v Brightonu.

Víte, že jedním z rezidentů souměstí Brighton&Hove je Fatboy Slim?

4. Royal Pavilion

Ikonou Brightonu je Královský pavilon. Tohle bývalé královské sídlo prostě nepřehlédnete. Architektura je originální směsí indických a saracénských prvků. Interiéry jsou orientální s převahou čínských vlivů – čínské draky najdete na stěnách a jsou dokonce součástí křišťálových lustrů. Pavilon je obklopen zahradou přísně udržovanou v regentském stylu.

Víte, že posledním britským monarchou užívajícím Pavilion jako obytné sídlo byla královna Viktorie?

5. Shopping

Máte rádi křivolaké uličky s atmosférou starých časů? Historická čtvrť The Lanes je přesně pro vás. Spojte nakupování s kulturními zážitky a vydejte se do oblasti North Laine - najdete tu i zajímavé etnické či exotické krámky. Nepříznivé počasí? Tak hurá do Churchill Square - tohle nákupní centrum nabízí víc než 80 obchodů pod jednou střechou. Nechcete se ani při nakupování vzdát moře? Umělé přístaviště Brighton Marina - to je přímořská atmosféra a spouta obchodů.

Víte, že v Marině najdete i největší fairtradový obchod Brightonu Lovethatstuff?

6. Anglická krajina

V Brightonu máte typickou anglickou krajinu prakticky na dosah. Vypravte se ji prozkoumat třeba do národního parku South Downs - na rozloze 1600 km² nabízí řadu turistických i cyklistických tras. A jestli nejste příliš kondičně vybavení a chcete toho vidět co nejvíc, tak se vypravte autobusem nebo si půjčte elektrické kolo.

Víte, že Brighton je součástí Brighton&Lewes Downs Biosphere - jedné z pěti UNESCO biosférických rezervací Velké Británie?

7. Okolí

Máte volný den? Odskočte si do Londýna - vlakem jste na nádraží Victoria Station za pouhých 50 minut!

V blízkosti Brightonu můžete navštívit některou z místních vinic (třeba Albourne Estate) a ochutnat bílé nebo perlivé víno přímo u zdroje.

Pobřeží v okolí Brightonu nabízí úchvatné výhledy a impozantní útesy. Navštivte Birling Gap a Seven Sisters nebo nejvyšší křídový útes Británie Beachy Head (162 metrů). Mimochodem - bělostné křídové útesy Seven Sisters několikrát „zaskakovaly“ za Bílé doverské útesy při natáčení filmů. Jsou prostě bělejší!