6 důvodů proč právě na Kypru

Kypr je euroasijský ostrovní stát a je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři. Kypr je rozhodně osobitou zemí, ve které najdete mnoho památek, nádhernou přírodu i chutné jídlo. Je zajímavý také tím, že tu najdete dva státy. Severní část ostrova patří Turecku a jižní část Řecku.

Najděte si svůj důvod, proč si vybrat ke studiu právě Kypr…

1. Počasí

320 slunečných dní v roce? Ano, tak přesně tolik dní zalitých sluncem Kypr má!

Kypr je skvělá destinace pro ty z vás, kteří milujete teplé počasí a chcete si dosyta užít koupání a slunce. Na Kypr míří turisté i studenti všech věkových kategorií a většina se sem znovu vrací.

2. Architektura

Milovníci architektury si na Kypru přijdou na své.

V přístavním městě Larnaka se mísí turecká (resp. muslimská) a řecká (resp. ortodoxní) architektura. Najdete zde také jednu z nejstarších staveb - trojlodní kostel svatého Lazara.

Příkladem někdejší vojenské architektury je středověký hrad Kolossi, který se nachází pár mil od města Limasol.

3. Pláže

Ze školy přímo na pláž. 

Na plážích můžete nejen ležet, ale se i sportovně vyžít. Zahrát si můžete beach volejbal, beach fotbal, beach tenis. A až vás to přestane bavit, zchladíte se v průzračné vodě Středozemního moře.

4. Kultura

Kypr je směsicí řecké, turecké a britské kultury.

Kypr miluje festivaly a slavnosti. Hudba, tanec a zábava jsou neodmyslitelnou součástí života obyvatel. Velmi často jsou slavnosti spojené s bohy či zemědělstvím. Kypřané byli původně zemědělci. Až po mnoha letech se přeorientovali na cestovní ruch, který je pro ně výnosnější.

5. Jazyky aneb jak se mluví na Kypru

Kypr je rozdělen na 2 hlavní části – tureckou a řeckou. Turečtina i řečtina jsou uznávanými národními jazyky.

Angličtina je považována za další neoficiální jazyk. Kypr byl do roku 1960 britskou kolonií.

6. Výlety

Milovníci vína si přijdou na své při návštěvě vinařského závodu v letovisku Limassol.

Pozůstatky antického města na Kypru můžete zkoumat v někdejším antickém Kourionu. Vidět zde můžete zbytky veřejných lázní, fontány nebo gladiátorské arény. Stojí tu také např. řecko-římské divadlo, které po více než dvou tisíci letech opět funguje, a tak tu můžete zhlédnout divadelní představení nebo hudební koncert.

Lákadlem pro turisty je také archeologický park s nádhernými mozaikami a hrobkami králů v kyperském městě Paphos. Tento park je památkou UNESCO.

Chcete se vydat po stopách božské Afrodity? Zajeďte si na pláž Petra Tou Romiou, kde se dle pověsti bohyně zrodila z mořské pěny.