Pokud se chcete naučit anglicky, poznat spoustu nádherných míst a užívat si úžasnou zeleň téměř na každém kroku, pak určitě vyrazte do Irska. Právě tady najdete totiž nejen jedny z nejlepších jazykových škol, ale také krásnou podmanivou přírodu, úchvatné megalitické stavby či útulné hospůdky překypující jedinečnou atmosférou.

Své o tom mohou vyprávět naši klienti (studenti), kteří nelenili, sebrali odvahu, kufry a vycestovali do této nádherné země za studiem angličtiny.

3 důvody, proč studovat angličtinu v Irsku

Hledáte ideální místo, kam se vydat za studiem a pilováním své angličtiny, a máte ve svém hledáčku Irsko? To je dobře, protože tady rozhodně nešlápnete vedle. Proč?

✔ Pokrokové jazykové školy

Irové jsou úžasně milí lidé, ale určitě také oceníte to, že jsou otevření změnám a přijímají je s otevřenou náručí. Díky tomu Irsko patří mezi rychle rozvíjející se země, což se odráží jak na vývoji ekonomiky či kultury, tak i na úrovni jazykových škol a výuky angličtiny. Můžete si tak být jisti, že tady najdete opravdu kvalitní jazykové školy.

Zábavnou a nenásilnou formou vás naučí anglicky. Získáte však nejen potřebné znalosti, ale také sebevědomí pro komunikaci v angličtině, a navíc si svůj pobyt náramně užijete – při studiu i mimoškolních aktivitách.

✔ Mezinárodní prostředí

Irsko je velmi oblíbenou a vyhledávanou zemí, a tak počítejte s tím, že se zde setkáte s různými národy a kulturami. Cizinci z všelijakých koutů světa jsou tu doslova na každém rohu. Budete tedy mít skvělou příležitost neustále procvičovat angličtinu, a zároveň poznávat zvyklosti a nátury jiných zemí.

✔ Nádherná příroda, zajímavé aktivity, historie

Pokud jste milovníky přírody, pak vás Irsko bez sebemenších pochyb uhrane. Hraje snad všemi odstíny zelené a je tak nádherné, až vám na mnoha místech doslova vyrazí dech.

Stejně tak na vás častokrát zapůsobí i jedinečné megalitické stavby a četné památky, z nichž některé jsou dokonce starší než egyptské pyramidy. Budete tak mít možnost nahlédnout do bohaté historie této země.

Kromě přírodních krás a památek zde můžete zažít nespočet zajímavých aktivit, které vám mimo zábavy nabídnou i skvělou příležitost zdokonalovat se v anglickém jazyce. Právě zážitky jsou totiž tou nejpřirozenější a nejefektivnější metodou výuky.

Ať už si vyberete cokoli, co vám malebné Irsko nabízí, věřte, že se nudit nebudete.

Kde můžete studovat angličtinu v Irsku?

Cítíte, že je Irsko místem přímo pro vás a že právě tady chcete zdokonalovat své znalosti anglického jazyka? Potom určitě oceníte pár informací k oblíbeným místům studia.

Dublin

Hlavní a největší město Irska vás doslova nadchne. Je plné nádherných architektonických skvostů – najdete zde historickou část (Temple Bar) i moderní výstavbu (Gran Canal Rock), takže si tu na své přijde opravdu každý. Nechybí ani příjemné parky, muzea a galerie či útulné hospůdky s výborným pivem, whisky a živou hudbou.

Jen pár minut od centra města se autobusem nebo vlakem dostanete k moři a na naprosto úžasná místa, jako je Howth, Bray či Dalkey.

 

► Tip: Zjistěte, proč vás bude Dublin bavit ve dne i v noci ››

 

Jazykové školy v Dublinu

Co se týče jazykových škol, tak právě tady jich najdete nejvíc z celého Irska. Každá z nich je něčím specifická – ať už je to zaměřením kurzů, aktivitami, nebo počtem studentů.

 

Co říkají naši klienti o jazykovém pobytu v Dublinu?

Láká vás Dublin, ale stále si nejste jisti, zda je to správná volba? Přečtěte si zážitky a postřehy našich studentů. Přiblíží vám nejen styl výuky anglického jazyka, ale také mimoškolní aktivity, národnostní mix studentů, organizaci kurzů či celkový dojem z pobytu.

 

Školu hodnotíme velmi kladně. Organizace byla výborná. Dokonce nebyl problém zorganizovat online výuku pro ty, co se necítili dobře…

Přečtěte si postřehy Báry a Zuzany ››

 

Škola je naprosto skvělá! Učitelé jsou milí a extrémně nápomocní! Dopolední kurzy jsou fajn, vždy je odlehčená atmosféra a často i hrajeme hry, kdy se soustředíme na komunikaci. Odpolední hodiny, které mám 2× týdně jsou trochu víc intenzivní a soustředíme se pouze na přípravu na CAE…

Přečtěte si, jak hodnotí svůj pobyt v Dublinu Michaela ››

Cork

Cork je příjemné přístavní město, které si zamilujete pro jeho kouzelnou atmosféru, úzké středověké uličky zvoucí k procházkám, úžasnou architekturu z 18. a 19. století, pravou keltskou kulturu a typické irské hospůdky. V roce 2005 byl Cork dokonce korunován Evropským hlavním městem kultury, takže si můžete být jisti, že tady o zábavu rozhodně není nouze.

Druhé největší město malebného Irska je mimo jiné také bránou do jedné z nejkrásnějších oblastí této nádherné země. Určitě proto navštivte malá přímořská městečka Cobh nebo Konsale a nevynechejte ani poloostrovy Kerry, Dingle a Beara – budete nadšení.

 

► Tip: Objevte 7 důvodů, proč studovat v Corku ››

 

Jazykové školy v Corku

Jazykové školy najdete v centru města a stejně jako v Dublinu vám nabízí různé typy kurzů, které vás posunou na vyšší úroveň angličtiny. My máme v nabídce ověřenou a vychvalovanou rodinnou školu Cork English College, ze které je krásný výhled na řeku Lee a most St. Patrick’s.

 

Co říkají naši klienti o jazykovém pobytu v Corku?

Cítíte v kostech, že Cork je přesně to místo, kde byste chtěli na chvíli zakotvit a vyšperkovat svou angličtinu? Přesně tak to měla i naše klientka Lenka, která byla z pobytu i výuky nadšená.

 

Byla jsem s celou akcí velmi spokojená. CEC (Cork English College) je nejlepší jazykovka, kterou jsem zatím potkala. Hodně mi vyhovoval jejich trochu jiný systém výuky, kdy se během dne vystřídá více učitelů a probírá se tak více témat najednou a každé téma se tím pádem bere i delší dobu za pomoci materiálů z více zdrojů…

Přečtěte si celý příběh ››

Galway

Malebné a Iry snad nejoblíbenější město na severu Irska se řadí na čtvrtou pozici, co se velikosti týče. Galway leží přímo u moře a nepochybně vás okouzlí svou krásnou promenádou a historickým půvabem. Navíc podle místních právě tady mají nejlepší fish and chips v celém Irsku. :-)

Galway je výborným strategickým místem k výletům do okolí. Rozhodně tedy vyrazte na výlet do jednoho z nejkrásnějších národních parků – Connemara, nebo na nejromantičtější hrad Irska – Kylemore Abbey.

 

► Tip: Prozkoumejte 12 důvodů, proč studovat v Galway ››

 

Jazykové školy v Galway

I jazykové školy v Galway mají studentům co nabídnout. Ať už se jedná o základní, intenzivní, super intenzivní či kombinované kurzy, přípravné kurzy na cambridgeské zkoušky nebo kurzy pro učitele či seniory. Tady si vybere opravdu každý.

Takto bohatý výběr kvalitních kurzů má i námi vybraná jazyková škola Galway Cultural Institute, která se pyšní nejen skvělým zázemím a nejlepšími učiteli, ale i úchvatným výhledem na Atlantický oceán.

 

Co říkají naši klienti o jazykovém pobytu v Galway?

Přemýšlíte, jestli se vydat do Galway a zdokonalovat se v angličtině v jednom z nejzajímavějších pobřežních měst světa? Zážitky našich klientů Hanky, Yvony a Jirky vám jistě napoví, zda je to správná volba.

 

Je tu hezky a všechno probíhá dobře. Škola se nám všem líbí a užíváme si to…

Přečtěte si celé zhodnocení 2týdenního pobytu v Galway ››

Je Irsko přesně tím místem?

Přesvědčili jsme vás, že Irsko je jedním z nejlepších míst pro vzdělávání se v anglickém jazyce, a rádi byste i vy vyrazili na cestu za poznáním, studiem angličtiny a nezapomenutelnými zážitky?

 

Můžu říct, že i díky Pavle a jejímu tipu na místo jsme v Irsku strávili skvělý rok plný nových zážitků. Pobyt v zahraničí a asistenci Pavly Gultové proto mohu komukoliv doporučit…

 Přečtěte si celou referenci od Kláry ››

 

Rádi se vším pomůžeme i vám. Poradíme, předáme cenné rady a zkušenosti a značně vám usnadníme celé plánování a organizaci vaší cesty. Stačí se na nás obrátit a za pár týdnů si už můžete užívat v nádherném Irsku.