Skip to content

Dle Lonely Planet a Yahoo Travel patří Cork do deseti nejlepších měst, které stojí za návštěvu.

7 Důvodů proč studovat v Corku

Studovat angličtinu nemusíte jen v Anglii. Pokud chcete ale stále zůstat v Evropě a láká vás příjemné mírné počasí ve městě spíše menším, než-li větším, mohl by tohle město volbou pro vás. Tady je 7 důvodů, proč právě Cork:

 1. Jedno z nejkrásnějších měst Irska

Cork je krásným městem se 125 tisíci obyvateli, které nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům pravou Keltskou kulturu, úchvatné katedrály i dechberoucí přírodní scenérie v okolí města. Uličky ze 17. století a vodní cesty obklopující město dotváří kouzlenou a jedinečnou atmosféru, kterou Vám jiné město nabídnout nedokáže.

Obyvatelé Corku považují toto město za pravé hlavní město Irska, kvůli jeho postavení a důležité roli v občanské válce. Město tak nabídne vše, od historických památek, přes útulné kavárničky po městskou zábavu.

 2. Mladé a univerzitní město

Jako každému univerzitnímu městu vládne i Corku mladá a nespoutaná energie studentů. 30 000 mezinárodních studentů se podílí na vytváření kouzelné atmosféry a jedinečných příležitostí poznat jednotlivé kousky světa na jednom místě. Přátelé ze všech koutů světa tak můžete získat studiem v jednom městě.

3. Centrum podnikání a vzkvétající trh práce

Stejně jako je Cork uznávaným univerzitním městem a nabízí vzdělání na vysoké úrovni, nabízí absolventům také hladký vstup na trh práce v mnoha oblastech. Farmacie a technologie jsou významnými sektory podnikání a otevírají mnohé možnosti nejen absolventům. Zároveň je Cork také skvělým prostorem pro podnikání a snaží se podporovat své obyvatele tvorbou kooperačních center a dostupných podnikatelských prostor, aby se město mohlo ve světovém měřítku prosadit na předních příčkách. Pokud se Vám tedy v Corku zalíbí, stačí pak už jen ten milionový nápad… nebo se jen trochu porozhlédnout.

4. Cenově dostupný

Na kráse mu ubráno nebylo, na výši nákladů za život však ano. Oproti Dublinu jsou zde náklady na život o 22 % nižší. Nemusíte si upírat žádné z krás Irska, nemusíte žít na konci světa ani si chodit pro vodu do studny. Stejně spokojený život na úrovni jako v Dublinu nebo jiném velkém světovém městě, najdete i tady s tím, že ušetříte nějakou tu korunku navíc. A za to se dá zase o něco více cestovat.

5. Bezpečnější, než mnoho jiných velkých měst

Studium v cizině samo o sobě může být děsivé a návraty domů z večírku v neznámém městě jakbysmet. Cork má ale ve skutečnosti velmi nízkou kriminalitu a vysoký index bezpečí v celosvětovém měřítku. Nemusíte se tedy bát, ať už je den nebo noc.

6. Den svatého Patrika z první ruky

Ačkoliv Den svatého Patrika v dnešní době slaví už celý svět, všichni ví, že tyto oslavy přichází z Irska. Pravá atmosféra těchto oslav vás tedy také nemůže čekat nikde jinde, než v některém z jeho měst. 17. března tak Cork věnuje celodennímu festivalu, kde získává možnost předvést ze sebe to nejlepší a to svou kulturou i schopností bavit sebe i ostatní. Tanec, hudba, přehlídky a mnohé další aktivity začínají v South Mall a končí na nábřeží Merchant’s Quay.

7. Jídlo, jídlo a zase jídlo

Kulinářské hlavní město Irska, tím Cork je. A protože jídlo je láska (a o tom se nediskutuje), ocení tuto skutečnost prostě všichni. Pokud je pro Vás jídlo důležitým požitkem, jste v Corku správně. Ať už chcete potěšit své chuťové pohárky pravou irskou kuchyní, nebo Vás obecně láká kuchyně světová, zde si vyberete. Světově proslulý anglický trh nabízí svým návštěvníkům široký výběr potravin a najdete zde prakticky všechno, po čem vaše srdce i žaludek zatouží.

Nastavení soukromí
Podrobné nastavení Odmítám Souhlasím
Nastavení soukromí
Zrušit Uložit nastavení
;