Vítejte na škole

ILAC International College Toronto (odborné kurzy)

ILAC je špičkovou školou s tradicí, moderním vybavením a zkušenostmi. Své zázemí nabízí v Torontu i Vancouveru.

ILAC nabízí nejen kurzy angličtiny ve Vancouveru či v Torontu, ale zejména odborné kurzy, na které lze v Kanadě získat pracovní povolení. 

ILAC patří k nejúspěšnějším školám světa, pyšní se také mnoha oceněními za prestiž a kvalitu výuky – např. je jedinou školou na světě, která zvítězila v prestižní Lifetime Super Star Award v pěti po sobě jdoucích letech. Bude tedy skvělou volbu pro ty, kteří cílí na nejvyšší kvalitu vzdělání.

ILAC dbá na pestrý národnostní mix ve třídách, v průběhu roku hostí studenty ze 70 různých zemí světa.

 

Foto_pracovne studijni program

 

Studium odborných kurzů

Studium odborných kurzů je skvělou příležitostí, jak si v Kanadě rozšířit kvalifikaci v různých oblastech, ke kterému si navíc můžete přidat placenou praxi.

Po úspěšném absolvování obdržíte diplom nebo certifikát. Můžete tak vyjet třeba v rámci svého volného roku mezi školami, kdy si vypilujete angličtinu na maximální úroveň, rozšíříte kvalifikaci a hlavně si zkusíte pracovně se v zahraničí prosadit. Díky obdrženému diplomu a pracovní zkušenosti z Kanady budete mít jistojistě velké eso v rukávu pro vaše budoucí plány!

Výhody programu:

 • získáte kanadský diplom a odbornou kvalifikaci
 • získáte pracovní zkušenosti v Kanadě a navíc se zdokonalíte v angličtině
 • získáte studentské vízum s pracovním povolením, což vám umožní pracovat během studia na zkrácený úvazek (do 20 hodin týdně) a v druhé částí studia na plný úvazek (jen studenti s co-op programem)
 • odborné kurzy jsou zaměřeny na oblast prodeje, zákaznického servisu, obchodní komunikace, marketingu či firemní organizace
 • v rámci studia si vytvoříte vyšperkovaný životopis a naučíte se čelit výzvám spojeným s hledáním práce
 • podpůrný ILAC co-op tým vám pomůže připravit se na pohovor a také s hledáním samotné práce

Studium nebo studium s praxí

Při studiu odborných kurzů máte na výběr ze dvou variant:

 1. Pouze studium odborného kurzu, na jehož konci obdržíte certifikát nebo diplom. V průběhu studia můžete pracovat 20 hodin týdně.
 2. Studium odborného kurzu s povinnou praxí (Course with co-op program), které je delší než výše uvedené a skládá se ze dvou částí. První je věnována studiu, kdy můžete pracovat 20 hodin týdně. A druhá je zaměřena na povinnou praxi ve firmách, službách či pohostinství. Placenou praxi vykonáváte již na plný úvazek 40 hodin týdně. Škola ILAC vám s nalezením práce pomáhá.

Foto_pracovne studijni program3

Foto_pracovne studijni program2

Studentské vízum s pracovním povolením

Studentské vízum je ideální variantou a nezbytnou nutností, pokud plánujete studovat v Kanadě déle než 6 měsíců. Je zároveň ale i skvělou alternativou v případě, kdy chcete v této nádherné zemi dlouhodobě žít a pracovat.

Studentské vízum vám v rámci stále populárnějšího studijně-pracovního programu co-op umožní v Kanadě nejen studovat, ale také pracovat.

Proto vás jistě nepřekvapí, že studentské vízum patří mezi oblíbené a žádané způsoby vycestování do Kanady. Navíc jeho získání není limitováno věkovou hranicí. Takže pokud se rozhodnete studovat v Kanadě i v pokročilejším věku, dveře máte zcela otevřené.

Vízovým procesem vás provedeme. Chcete-li však vědět více, přečtěte si podrobnosti získání studentského víza na našem webu: Studentské vízum do Kanady.

Kde budete v Torontu studovat?

Toronto je největší kanadské město a světový lídr v oblasti obchodu, financí, technologií, zábavy a kultury. Je nazýváno jedním z nejvíce multikulturních měst na světě, otevírá své brány více než 40 milionům návštěvníků ročně a magazín Forbes jej umístil mezi 10 nejvlivnějších měst na světě.

Velmi moderní a nadčasový kampus se nachází v samotném srdci Toronta. 

Jedná se o prvotřídní a bezpečnou čtvrť, jen pár kroků od nejznámějších památek a atrakcí.

Moderní výukové prostředí v prosvětleném kampusu hraje jistě svou roli v každodenním studiu. Povzbuzuje studenty nejen k soustředěné práci, ale i aktivní interakci v hodině i mimo ni. Zkrátka dokonalé místo pro výuku i socializaci:-) Výuka probíhá ve čtvrtém patře budovy.

Kampus_Toronto_foto3

College

Jaké další studium ILAC nabízí?

Kromě odborných kurzů nabízí ILAC také:

 • jazykové kurzy angličtiny (pod záštitou International Language Academy of Canada - Torontu či Vancouveru)
 • prázdninové kempy pro teenagery 15-18 (pod záštitou International Language Academy of Canada v Torontu či Vancouveru)

Pokud tedy nemáte angličtinu na potřebné úrovni pro studium odborných kurzů, můžete si ji zdokonalit na kurzech angličtiny, které ILAC také nabízí.

 

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Service Excellence for BusinessPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 40Pokročilost: IELTS 4.5Cena za 1 týden: 2 775 Kč
Název kurzu: Service Excellence for Business Diploma with Co-opPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 48Pokročilost: IELTS 4.5Cena za 1 týden: 2 500 Kč
Název kurzu: Service Excellence for Business CertificatePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 26Pokročilost: IELTS 4.5Cena za 1 týden: 4 400 Kč
Název kurzu: Communication and Service Essentials Diploma with co-opPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 60Pokročilost: IELTS 4.0Cena za 1 týden: 2 200 Kč
Název kurzu: Communication & Service Essentials CertificatePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 30Pokročilost: IELTS 4.0Cena za 1 týden: 3 900 Kč
Název kurzu: Sales & Marketing Diploma with Co-opPočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 92Pokročilost: IELTS 5.0Cena za 1 týden: 1 500 Kč
Název kurzu: Sales & Marketing Certificate with Co-opPočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 54Pokročilost: IELTS 5.0Cena za 1 týden: 2 400 Kč
Název kurzu: Sales & Marketing DiplomaPočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 52Pokročilost: IELTS 5.0Cena za 1 týden: 2 500 Kč
Název kurzu: Business Administration Diploma with Co-opPočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 92Pokročilost: IELTS 5.0Cena za 1 týden: 1 500 Kč
Název kurzu: Business Administration DiplomaPočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 52Pokročilost: IELTS 5.0Cena za 1 týden: 2 500 Kč

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelských rodinách je ideální příležitostí, jak si vytvořit celoživotní vzpomínky, naučit se rychleji anglicky a poznat pravou kanadskou kulturu.

Rodiny pocházejí z různých zázemí, kultur a zvyklostí, ale všechny jsou pečlivě prověřovány a mají s ubytováním studentů bohaté zkušenosti. ILAC si zakládá na nejvyšších standardech a pravidelně monitoruje domácí a životní podmínky, aby bylo zajištěno splnění přísných požadavků.

Prosím mějte na paměti, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tady a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, různého složení a věku nebo třeba zvířetem. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám toto vždy předem. Buďte však otevření, představte rodině zase svoji kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-) Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

Na výběr je tzv. Single Room Homestay (vlastní pokoj – plná penze / polopenze, wifi) a Twin Room Homestay (2 studenti v jednom pokoji, pokud cestují společně na stejnou dobu – plná penze / polopenze, wifi).

Strava je poskytována 7 dní v týdnu, 2-3x denně. Snídaně a svačiny si obsluhují studenti sami, teplé večeře jsou podávány rodinou. Na oběd studentům většinou zabalí balíček s sebou, pokud mají plnou penzi.

Rodiny se nacházejí zhruba 45 až 75 minut veřejnou dopravou od školy.Ilac homestay kolaz

Rezidence

Rezidence jsou sice dražší, ale jsou v centru města, s dobrou dopravní dostupností či dokonce v pěší vzdálenosti od školy, obchodů a veškeré zábavy.

Rezidence poskytují studentům nezávislý životní styl a příležitost žít vedle kanadských a mezinárodních studentů, každý tak může získat skutečně rozmanité zkušenosti.

Na výběr je několik možností, záleží tedy na vašich preferencích.

Doporučujeme prohlédnout nabídku residencí na oficiálních stránkách školy.

Zvažte například, zda je pro vás prioritou blízkost školy, centra či celková lokalita, blízkost přírody, či dostupnost oblíbených volnočasových aktivit.

Rezidence_Toronto_kolaz

"Domov daleko od domova"

Kalkulace studijního programu „Service Essentials for Business Diploma with Co-op – 40 wks“

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 CAD = 18.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za ubytování a studium 146 070
Studium a ubytování Cena v Kč
Service Essentials for Business, 20 lekcí týdně, celkem 40 týdnů 108 000
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze (na první 4 týdny, vysoká sezóna) 23 400
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály 14 670
Další poplatky celkem 25 000
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 25 000
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 171 070 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek
Reference: Klarka Irsko

O pobytu v Dublinu: Klára

Dublin je okouzlující město a zvolit školu v legendárním Temple Baru bylo trefou do černého! Pavla Gultová mi vysvětlila tamní systém i na co si dát pozor při výběru školy. Během 3 měsíců studia jsem měla FCE v kapse. Takže úkol splněn. Pavle patří můj velký dík, výběr dražší školy se mi několikrát vrátil.

Přečíst celý článek
Reference: ILAC Toronto - Kukabara

O pobytu v Torontu: Kristýna

Když jsem se rozhodovala, jakou školu si vybrat, měla jsem rychle jasno. Jsem zaměřena na zákaznický servis, mám ráda lidi, a proto jsem se rozhodla studovat roční program Service Excellence for Business Diploma na škole ILAC. Zaujalo mě, že si můžu zlepšit komunikaci v angličtině přímo v oboru.

Přečíst celý článek

Toronto

Toronto je čisté, kosmopolitní, multikulturní, přátelské a bezpečné město. Má skvělou infrastrukturu, parky, rekreační zóny a kulturní vyžití. Toronto je domovem mnoha světoznámých sportovních klubů (hokej, baseball, basketbal, fotbal, tenis atd.) a svým obyvatelům nabízí kromě profesionálních možností i nepřeberně možností intenzivního sportovního vyžití po celý rok.

Ať už do Toronta přijíždíte jako student nebo jako turista, nudit se nebudete – navštivte např. nejvyšší věž CN Tower, Rogers Centre, Air Canada Center a Casa Loma Castle.

Toronto dále nabízí spoustu zábavných aktivit, například:

 • více než 50 krytých zimních stadionů
 • veřejné bruslení (navíc zdarma!)
 • lyžování a snowboard je pouhou hodinu jízdy za městem a stojí jenom cca 1 500,- Kč vč. dopravy, vleku a instruktora

A hlavně, z Toronta je to velmi blízko na výlet:

 • Niagarským vodopádům
 • daleko to není ani do dalších významných měst (Montreal, Ottawa, New York, Chicago nebo třeba Boston).

Poloha školy

Škola se nachází v samotném srdci Toronta. Čtvrť je luxusní, bezpečná a jen pár kroků od nejznámějších památek a atrakcí města.

Adresa školy920 Yonge St, Toronto, ON M4W 2J2, Kanada

Mohlo by vás zajímat