Reference: Klarka Irsko

Pobyt v Dublinu

Pro Kláru jsme vyřizovali jazykový pobyt v Dublinu zakončený zkouškou FCE. Součástí pobytu byla organizace nejen kurzů angličtiny, ale také ubytování a dopravy.

Jet se učit angličtinu do Irska byla skvělá volba!

Dublin je okouzlující město a zvolit školu v legendárním Temple Baru bylo trefou do černého! Pavla Gultová mi vysvětlila tamní systém i na co si dát pozor při výběru školy. Během 3 měsíců studia jsem měla FCE v kapse. Takže úkol splněn.

Pavle patří můj velký dík,  výběr dražší školy se mi několikrát vrátil a s hledáním práce i vyřízením všech nutných oficialit mi Pavla byla více než nápomocna. Ale byla to vlastně jen špička ledovce.

Světe div se, škola mě bavila :)

Z Irska jsem si odvážela mnohem více. Super zkušenost, že učení rozhodně není nuda (ano, světe div se, měla jsem 100% docházku a do školy se opravdu těšila), že úkoly se skvěle píší ve Starbuck’s café společně s ostatními spolužáky z celého světa, a že když na to přijde, není problém dopoledne strávit ve škole a odpoledne obsluhovat hosty v restauraci, aniž bych s tím měla z Čech nějakou zkušenost. Jasně, je to fuška, ale z těchto několika měsíců vlastně čerpám dodnes.

…po návratu

Po návratu jsem v Čechách během pár týdnů získala práci jako tlumočnice generálnímu řediteli v jedné mezinárodní firmě.  To nejdůležitější, co jsem si odvážela, nebyla plynulá angličtina, ale super pocit, že se dokážu postarat sama o sebe a hlavně kamarádi, kteří mi vydrželi dodnes.

V Máriovi z Mexika jsem našla svoji spřízněnou duši, s Patricií a Martou ze Španělska jsme vymetaly bary a filmové festivaly, s Arminem z Německa galerie a s Gildasem jsem oprašovala svoji francouzštinu. Zrovna nedávno byl za mnou v Praze, ta ho očarovala. No prostě pobyt Dublinu je moje srdeční záležitost a nejlíp investované peníze do studia.

Klára Koukolová

PS: A ještě jedna důležitá informace – nejlepší párty v Dublinu pořádají Brazilci – jen nesmíte druhý den vstávat do práce ;-). To se Vám stejně nepodaří.