Vítejte na škole

Humboldt Institute Berlín – junioři

Institut v Humboldt byl založen panem Norbertem Güthlingem. Tehdy mladý Norbert snil o tom, že jednou bude vlastnit zámek. A náhoda tomu chtěla, že jeden opravdu v 70. letech minulého století koupil. A řekl si, že vybuduje kvalitní jazykovou školu, které se nic nevyrovná. A tak zde, na zámku Ratzenried, přívítal v roce 1977 svých prvních 8 studentů. Od té doby se snaží nabízet nejlepší kurzy němčiny a zaručit rychlé a efektivní učení pro všechny studenty. Tento přístup uplatňuje více než 40 let. V centrech školy studovalo již více než 80 000 studentů z více než 160 zemí světa. Zámek je krásně zrenovovaný a od roku 2012 slouží jako administrativní centrála. Vedení Humboldt Institute převzal syn Lennart Güthling.

Pro studenty byla vybudována komplexní centra zahrnující učebny, ubytování a místa pro odpočinek. Díky tomu je Humboldt jednou z nejzkušenějších jazykových škol v Německu. Děti si mohou užít pobyty ve vlastních centrech Bad Schussenried a v Lindenbergu. V Berlíně a dále pak v řadě dalších míst si Humboldt v létě pronajímá prostory pro junior kurzy. Dospělí si mohou vybrat vlastní školy v Kostnici nebo v Berlíně.

Studenti se učí němčinu, používají jazyk denně ve vzájemné interakci s ostatními a jsou zcela ponořeni do německého života a kultury. Z toho důvodu jsou pobyty nabízeny jako celé balíčky, které zahrnují ubytování, plnou penzi i aktivity. Studenti se tak nemusí o nic starat a mohou se plně soustředit na osvojování německého jazyka.

Humboldt v Berlíně nabízí kurzy němčiny pro děti od 15 do 18 let.

Berlin-Mitte-Three_students_on_the_rooftop-3771-16x9

Umístění školy

Studenti bydlí během kurzu v centrálně umístěné rezidenci poblíž berlínského hlavního nádraží. Dům se nachází v klidné boční ulici – v zelené oáze daleko od ruchu velkoměsta. Od pondělí do pátku probíhá v rezidenci také výuka němčiny.

Těšit se můžete na:

 • přátelskou atmosféru
 • malé třídy a intenzivní výuku
 • uznávané zkoušky
 • bezpečí a podporu od zkušeného týmu po celý den
 • spoustu sportovních, společenských a kulturních aktivit
 • společenskou místnost s kulečníkem a stolním fotbalem
 • TV místnost
 • přístup k internetu

100% profesionální výuka

Škola klade důraz na základní hodnoty: malé třídy, aktivní používání jazyka, transparentní zpětná vazba studentům, pečlivě sladěný systém hodin, domácích úkolů a zkoušek, stejně jako prostředí důsledně německy mluvících, německy se učících a německy žijících lidí – to vše v kombinaci s pestrým programem kulturních a volnočasových aktivit.

V Berlíně škola akceptuje děti jen na třítýdenní a šestitýdenní pobyty. Je to proto, aby začínaly ve stejný termín a stihly maximálně pokročit v jazyce.

Berlin-Teenager-Hallway_break-0160-16x9

Vlastní učební plán

Na rozdíl od jiných jazykových škol pracuje Humboldt s vlastním učebním plánem, což nabízí mnoho výhod:

 • Úspěch rychlého a efektivního učení
 • Vhodný učební obsah pro každou věkovou skupinu
 • Celostní školení ve všech oblastech německého jazyka
 • Nadprůměrná úspěšnost u standardizovaných zkoušek, jako je TestDaF
 • Vysoká míra spokojenosti studentů

Díky intenzivní výuce slibuje škola velký posun v jazyce, a to konkrétně o jeden level za 5 týdnů.

Pobyt „All Inclusive“ aneb vše na jednom místě

Škola disponuje vlastními i pronajatými kampusy, a to jak pro děti, tak dospělé. Najdete v nich vše, co můžete ve volném čase plně využít – plně vybavené učebny, odpočinkové místnosti, jídelny a pokoje. Samozřejmostí je vytříbená strava, kterou připravují skvělí kuchaři.

Chcete-li, aby vaše dítě udělalo maximální pokrok v němčině, pošlete jej na Humboldt. Bude sice tvrdě pracovat, ale také se bavit a poznávat mladé studenty z celého světa i nové kultury.

 

Berlin-Teenager-Students_in_front_of_building-4016-16x9

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Letní jazykový pobyt - němčina, ubytování, strava + aktivity včetně vstupůPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 3 / 6Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 37 180 Kč

Rezidence

Rezidence se nachází na velmi klidném místě a je zcela ideální pro strávení léta. Světlé a moderní pokoje mají sprchu i WC. Pokoje jsou tří až čtyř lůžkové. 

Dbáme na to, aby studenti sdílející pokoj měli podobnou znalost němčiny a byli srovnatelného věku a mluvili jiným mateřským jazykem. Tímto způsobem je můžeme povzbudit ke společné komunikaci a procvičování němčiny i mimo vyučování. Dívky a chlapci žijí odděleně.

Studenti dostávají tři jídla denně (snídaně, oběd a večeře).

Jednou týdně je všem studentům k dispozici možnost praní prádla. Ložní prádlo je zajištěno a pravidelně vyměňováno. Ručníky pro každodenní použití je třeba vzít s sebou.

Humboldt juniors berlin teergarten

Kalkulace 3 týdenního pobytu pro mládež 15–18 let

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 113 100
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Obecná němčina, 30 lekcí týd., max. 12 lidí ve třídě 113 100
Ubytování v rezidenci, vícelůžkový pokoj, plná penze
Aktivity
Dozor
Závěrečný certifikát
Vyzvednutí a dovoz na letiště v Berlíně
Další poplatky celkem 5 785
Další poplatky Cena v Kč
Vlak Praha – Berlín a zpět – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 4 000
Cestovní pojištění na 3 týdny 1 785
Celkem za studium, ubytování a další poplatky  118 885 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Jazykový pobyt v Rakousku - zážitky - Kukabara

Pobyt v Rakousku: Zdeněk B.

Byl jsem s vaší spoluprací velmi spokojen. Díky! Posílám vám fotografie z pobytu. Upravte, prosím, názvy, aby byly případně správně. My studenti děláme občas chyby :). Vše můžete použít, jak budete potřebovat. Ve škole i v hostitelské rodině jsem si cítil skvěle. Hezký den. Zdeněk B.

Přečíst celý článek
Tomanova DID Berlin

Pobyt v Berlíně: Jarmila T.

Dobrý den paní Gultová,
je to tu skvělé. Jsem v Berlíně moc spokojená, výlet byl fajn, pak jsem si udělala i sama výlet do Charlottenburgu. Dnes mi ve škole dali informace k sobotnímu transferu, všechno funguje parádně. Moc děkuju a zdravím do Brna, Jarmila T.

Přečíst celý článek
Vanek Rakousko Salzburg (8)

Inlingua Salzburg: Pavel V.

Škola mi vybrala velmi příjemnou hostitelskou rodinu. Paní Johanna a její manžel Gusta byli naprosto úžasní lidé. Agentura Tutuki mi umožnila nejen splnění snu v podobě domluvení se německy, ale navíc jsem prožil fantastické dva týdny, kdy jsem měl možnost poznat lidi z celého světa.

Přečíst celý článek

Berlín – multikulturní kotel plný směsí životních stylů, kultur i vůní

Berlín je od roku 1991 hlavní město i spolková země Spolkové republiky Německo. Se svými 3,5 mil. obyvatel patří k největším městům v Evropě. Pádem betonové zdi před více než dvaceti lety, se z Berlína postupně stala svobodná metropole, kam každým rokem přijíždějí lidé z různých koutů světa a vytvářejí tu zajímavou směs národností i kultur. V centru města nenajdete mnoho starobylých památek.

Berlín je odrazem moderního evropského životního stylu. Je jednou z nejrychleji se vyvíjejících světových metropolí. Avšak i přes překotný stavební boom tu naleznete spoustu zeleně a nádherných parků, kam se můžete ukrýt před ruchem velkoměsta.

Berlín, to je otevřenost, nevázanost a tolerance. Snad proto je často vyhledáván umělci, kteří z Berlína vytvořili důležité kulturní středisko a centrum umělecké avantgardy.

Poloha školy

Škola s rezidencí se nachází poblíž berlínského hlavního nádraží, v klidné a zelené oáze daleko od ruchu velkoměsta.

Adresa školy: Lehrter Str. 68, 10557 Berlin

Mohlo by vás zajímat