Vítejte na škole

Humboldt Institute Konstanz

Institut v Humboldt byl založen panem Norbertem Güthlingem. Tehdy mladý Norbert snil o tom, že jednou bude vlastnit zámek. A náhoda tomu chtěla, že jeden opravdu v 70. letech minulého století koupil. A řekl si, že vybuduje kvalitní jazykovou školu, které se nic nevyrovná. A tak zde, na zámku Ratzenried, přívítal v roce 1977 svých prvních 8 studentů. Od té doby se snaží nabízet nejlepší kurzy němčiny a zaručit rychlé a efektivní učení pro všechny studenty. Tento přístup uplatňuje více než 40 let. V centrech školy studovalo již více než 80 000 studentů z více než 160 zemí světa. Zámek je krásně zrenovovaný a od roku 2012 slouží jako administrativní centrála. Vedení Humboldt Institute převzal syn Lennart Güthling.

Pro studenty byla vybudována komplexní centra zahrnující učebny, ubytování a místa pro odpočinek. Díky tomu je Humboldt jednou z nejzkušenějších jazykových škol v Německu. Dospělí studenti (18+) si mohou vybrat školy v Kostnici nebo v Berlíně.

Studenti se učí němčinu, používají jazyk denně ve vzájemné interakci s ostatními a jsou zcela ponořeni do německého života a kultury. Z toho důvodu jsou pobyty nabízeny jako celé balíčky, které zahrnují lekce němčiny, ubytování a plnou penzi. Studenti se tak nemusí o nic starat a mohou se plně soustředit na osvojování německého jazyka.

Constance-Building-0016-16x9

Proč Humboldt Institute Konstanz?

Škola se nachází v moderní renovované budově, jen 15 minut chůze od Bodamského jezera a univerzity. Do centra města se dostanete za pár minut autobusem nebo procházkou podél břehu jezera. Škola je zároveň certifikovaným testovacím centrem pro zkoušky TestDaF a telc.

V jedné budově jsou nejen třídy, ale také ubytování, jídelna i bar. :) Pod jednou střechou tak máte vše, co potřebujete pro maximální pokrok v němčině.

Vybavení školy:

 • světlé a prostorné učebny
 • moderní vybavení na vysoké úrovni
 • společenská místnost
 • TV místnost
 • přístup k internetu
 • bar

100% profesionální výuka

Škola klade důraz na základní hodnoty: malé třídy, aktivní používání jazyka, transparentní zpětná vazba studentům, pečlivě sladěný systém hodin, domácích úkolů a zkoušek, stejně jako prostředí důsledně německy mluvících, německy se učících a německy žijících lidí – to vše v kombinaci s pestrým programem kulturních a volnočasových aktivit.

Díky intenzivní výuce slibuje škola velký posun ve znalosti němčiny, a to konkrétně o jeden level za 5 týdnů.

Constance-On_top_of_Mount_Saentis-76-16x9

Vlastní učební plán

Na rozdíl od jiných jazykových škol pracuje Humboldt s vlastním učebním plánem, což nabízí mnoho výhod:

 • Úspěch rychlého a efektivního učení
 • Vhodný učební obsah pro každou věkovou skupinu
 • Celostní školení ve všech oblastech německého jazyka
 • Nadprůměrná úspěšnost u standardizovaných zkoušek, jako je TestDaF
 • Vysoká míra spokojenosti studentů

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Intenzivní kurz němčiny "All Inclusive" němčina, ubytování, plná penze - nízká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 27 300 Kč
Název kurzu: Intenzivní kurz němčiny "All Inclusive" němčina, ubytování, plná penze - vysoká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 28 600 Kč
Název kurzu: Intenzivní kurzy němčiny (bez ubytování)Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 9 620 Kč

Rezidence

Studenti jsou ubytování ve stejné budově, kde probíhá výuka. Jsou tedy neustále v kontaktu s němčinou, a to i na pokojích s dalšími studenty, u jídla nebo venkovních aktivit.

Všichni jsou ubytování v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC. Všechny pokoje byly zrekonstruovány v roce 2022 a jsou moderně a pohodlně zařízené. Každý pokoj má TV a wi-fi připojení. Všechny pokoje jsou vhodné i pro alergiky.

U dvoulůžkových pokojích dbáme na to, aby účastníci byli ubytováni s různými mateřskými jazyky, aby mezi sebou i mimo výuku co nejvíce komunikovali.

Rezidence nabízí 3 jídla denně. Tým kuchařů dbá na pestrou, zdravou stravu a každý den vaří z čerstvých potravin. Během dne je nabízeno také čerstvé ovoce.

Ložní prádlo a ručníky jsou poskytovány a pravidelně vyměňovány. Pro soukromé účely praní jsou k dispozici pračky a sušičky (za poplatek).

Humboldt Constanz

Kalkulace 2 týdenního pobytu ve vysoké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Vysoká sezóna: od půlky června do půlky srpna

Celkem za pobyt 59 280
Pobyt pro dospělé Cena v Kč
Obecná němčina, 30 lekcí týd., max. 12 lidí ve třídě 59 280
Ubytování v rezidenci, vícelůžkový pokoj, plná penze
Aktivity
Závěrečný certifikát
Vyzvednutí z letiště v Curychu
Další poplatky celkem 7 190
Další poplatky Cena v Kč
Letenka Praha – Zurych a zpět – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 6 000
Cestovní pojištění na 2 týdny 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky  66 470 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Jazykový pobyt v Rakousku - zážitky - Kukabara

Pobyt v Rakousku: Zdeněk B.

Byl jsem s vaší spoluprací velmi spokojen. Díky! Posílám vám fotografie z pobytu. Upravte, prosím, názvy, aby byly případně správně. My studenti děláme občas chyby :). Vše můžete použít, jak budete potřebovat. Ve škole i v hostitelské rodině jsem si cítil skvěle. Hezký den. Zdeněk B.

Přečíst celý článek
Tomanova DID Berlin

Pobyt v Berlíně: Jarmila T.

Dobrý den paní Gultová,
je to tu skvělé. Jsem v Berlíně moc spokojená, výlet byl fajn, pak jsem si udělala i sama výlet do Charlottenburgu. Dnes mi ve škole dali informace k sobotnímu transferu, všechno funguje parádně. Moc děkuju a zdravím do Brna, Jarmila T.

Přečíst celý článek
Vanek Rakousko Salzburg (8)

Inlingua Salzburg: Pavel V.

Škola mi vybrala velmi příjemnou hostitelskou rodinu. Paní Johanna a její manžel Gusta byli naprosto úžasní lidé. Agentura Tutuki mi umožnila nejen splnění snu v podobě domluvení se německy, ale navíc jsem prožil fantastické dva týdny, kdy jsem měl možnost poznat lidi z celého světa.

Přečíst celý článek

Konstanz – příjemné klima, nádherné jezero, rozmanité obyvatelstvo a krásné hory v dálce

Město Konstanz, česky Kostnice, je město připomínající přímořské letovisko, jelikož leží u jižní břehu Bodamského jezera, na hranicích se Švýcarskem. A rozhodně nadchne milovníky středověkých památek. Neměli byste proto vynechat gotickou katedrálu Münsterkostel sv. Štěpána ze 13. století, kostnickou radnici Konzilsgebäude, císařovu fontánu Kaiserbrunnen ani muzem Rosgarten nebo Zemské archeologické muzeum.

Město leží u jižního břehu jezera Bodensee, které se kromě Německa dotýká také Švýcarska a Rakouska. Obyvatelům města nabízí prostor pro odpočinek a také podívanou na krásné scenérie. Konstanz patří k nejdynamičtějším z měst u tohoto jezera, které je jedno z největších v Evropě, které je ideální pro koupání, plavbu lodí i plachtění.

Konstanz je živé město se spoustou atrakcí a aktivit. Skvělý útěk, pokud hledáte dobrodružství, ale i prostor pro relaxaci. Úzké dlážděné uličky lemují rušné kavárny, oblíbené pivní zahrádky, vinné sklípky a gurmánské restaurace. Nouze rozhodně není ani o spoustu zeleně. Pravidelně se ve městě pořádají festivaly s živou hudbou, pouličním jídlem nebo blešími trhy.

Poloha školy

Škola s rezidencí se nachází jen 15 minut chůze od Bodamského jezera a univerzity. Do centra města se dostanete za pár minut autobusem nebo procházkou podél břehu jezera.

Adresa školy: Mainaustraße 172, 78464 Konstanz, Německo

Mohlo by vás zajímat