Vanek Rakousko Salzburg (8)


Úplný začátečník

Vždy jsem se chtěl naučit německy, a proto jsem si řekl, že když ne teď, tak asi nikdy.

Oslovil jsem několik agentur a díky vstřícné komunikaci jsem se rozhodl pro agenturu Tutuki. V této agentuře se mě "ujala" Jitka Kejíková.

Společně jsme vybrali několik možností studia v Německu i v Rakousku. Já se poté rozhodl pro rakouský Salcburk a školu Inlingua.

Hostitelská rodina byla skvělá

Škola mi vybrala velmi příjemnou hostitelskou rodinu.

Paní Johanna a její manžel Gusta, u kterých jsem bydlel, byli naprosto úžasní lidé. Každý den jsem měl možnost s nimi 2-3 hodiny mluvit. I když ze začátku jsem jako úplný začátečník vůbec nerozuměl. Postupem času jsem se však více a více rozmlouval. A když bylo nejhůře:-), tak pomáhala moje spolubydlící z Itálie, která bydlela v domě se mnou a uměla německy lépe než já, takže dle potřeby překládala.

Rodina se nás snažila brát i na výlety, abychom poznali okolí Salcburku, které je opravdu nádherné.

Kdybych měl čas 3 měsíce...

Po 2 týdnech v Salcburku jako úplný začátečník jsem byl ve fázi, kdy se mi začala hodně plést angličtina s němčinou. Občas se mi stalo, že jsem půlku věty říkal německy a poté doplnil anglicky - neúmyslně :).  

Věřím, že kdybych tu mohl zůstat 3 měsíce, tak se domluvím bez větších problémů. Zkusím ještě do konce roku vycestovat na další jazykový kurz němčiny,  protože by byla škoda v této fázi skončit. Jednak z důvodu rozvoje jazyka, ale také příležitosti poznávat nové lidi a kultury. Protože je skvělé a obohacující mít ve třídě národnosti z celého světa.

Tutuki mohu jedině doporučit

S Jitkou Kejíkovou byla příjemná komunikace a spolupráci s ní mohu ze srdce doporučit. Pokud jsem potřeboval s něčím poradit nebo něco zařídit, byla vždy dostupná a ochotná pomoci.

Agentura Tutuki mi umožnila nejen splnění snu, kdy se konečně alespoň částečně domluvím německy, ale navíc jsem prožil fantastické dva týdny, kdy jsem měl možnost poznat lidi z celého světa.