Vítejte na škole

Humboldt Institute Lindenberg – junioři

Institut v Humboldt byl založen panem Norbertem Güthlingem. Tehdy mladý Norbert snil o tom, že jednou bude vlastnit zámek. A náhoda tomu chtěla, že jeden opravdu v 70. letech minulého století koupil. A řekl si, že vybuduje kvalitní jazykovou školu, které se nic nevyrovná. A tak zde, na zámku Ratzenried, přívítal v roce 1977 svých prvních 8 studentů. Od té doby se snaží nabízet nejlepší kurzy němčiny a zaručit rychlé a efektivní učení pro všechny studenty. Tento přístup uplatňuje více než 40 let. V centrech školy studovalo již více než 80 000 studentů z více než 160 zemí světa. Zámek je krásně zrenovovaný a od roku 2012 slouží jako administrativní centrála. Vedení Humboldt Institute převzal syn Lennart Güthling.

Pro studenty byla vybudována komplexní centra zahrnující učebny, ubytování a místa pro odpočinek. Díky tomu je Humboldt jednou z nejzkušenějších jazykových škol v Německu. Děti si mohou užít pobyty ve vlastních centrech Bad Schussenried a v Lindenbergu. Dále pak v řadě dalších míst, kde si Humboldt v létě pronajímá prostory pro junior kurzy. Dospělí si mohou vybrat školy v Kostnici nebo v Berlíně.

Studenti se učí němčinu, používají jazyk denně ve vzájemné interakci s ostatními a jsou zcela ponořeni do německého života a kultury. Z toho důvodu jsou pobyty nabízeny jako celé balíčky, které zahrnují ubytování, plnou penzi i aktivity. Studenti se tak nemusí o nic starat a mohou se plně soustředit na osvojování německého jazyka.

Humboldt v Lindenbergu nabízí kurzy němčiny pro děti od 13 do 17 let.

Lindenberg-Play_room-9832-16x9

Proč si vybrat Humboldt Institut Lindenberg?

Škola nabízí prostor pro 200 studentů a je otevřena po celý rok včetně Vánoc. Areál nabízí různé volnočasové aktivity jak uvnitř, tak venku. Koncept internátu, kdy se učebny pro výuku i ubytování nachází v jedné budově, umožňuje krátké vzdálenosti a strukturovaný denní režim. V létě si mohou studenti zvolit ubytování také v hostitelských rodinách.

Škola se nachází pár minut pěšky od centra města, v klidné lokalitě s vlastním parkovištěm.

Vybavení školy:

 • prostorné učebny s výhledem na Alpy
 • TV místnost
 • přístup k internetu
 • sportovního hřiště a sportovní hala
 • louka a gril
 • lezecká stěna a hřiště na minigolf
 • sauna a soukromý krytý bazén
 • umělecké a řemeslné místnosti
 • herní a společenská místnosti (s kulečníkem, stolním fotbalem a stolním tenisem)
 • vlastní divadlo

100% profesionální výuka

Škola klade důraz na základní hodnoty: malé třídy, aktivní používání jazyka, transparentní zpětná vazba studentům, pečlivě sladěný systém hodin, domácích úkolů a zkoušek, stejně jako prostředí důsledně německy mluvících, německy se učících a německy žijících lidí – to vše v kombinaci s pestrým programem kulturních a volnočasových aktivit.

Na rozdíl od jiných jazykových škol pracuje Humboldt s vlastním učebním plánem, což nabízí mnoho výhod:

 • Úspěch rychlého a efektivního učení
 • Vhodný učební obsah pro každou věkovou skupinu
 • Celostní školení ve všech oblastech německého jazyka
 • Nadprůměrná úspěšnost u standardizovaných zkoušek, jako je TestDaF
 • Vysoká míra spokojenosti studentů

Velký posun v úrovni angličtiny

Díky intenzivní výuce slibuje škola velký posun, a to konkrétně o jeden level za 5 týdnů.

IMG_20221028_143050

Vše na jednom místě

Škola v Lindenbergu disponuje vlastním kampusem. Najdete v nich vše, co může vaše dítě na jazykovém pobytu potřebovat – učebny, bazén, tělocvičnu, saunu, místnost pro diskotéku, speciální místnost pro umělce, ale také venkovní hřiště. Samozřejmostí je také jídelna s prvotřídními kuchaři.

Škola také organizuje vyzvednutí z vlakového nádraží v Röthenbach im Allgäu, z letiště v Zurichu nebo v Mnichově.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Intenzivní kurz němčiny "All inclusive"Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 33 280 Kč

Rezidence

Studenti bydlí v jedno, tří nebo čtyřlůžkových pokojích přímo v areálu školy. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchou a WC a velmi pěkný výhled buď na Alpy nebo na les.

Studenti sdílející pokoj mají většinou podobnou znalost němčiny, jsou srovnatelného věku a mluví jiným mateřským jazykem. Tímto způsobem je můžeme povzbudit ke společné komunikaci a procvičování němčiny i mimo vyučování. Dívky a chlapci žijí odděleně.

Rezidence nabízí 3 jídla denně. Tým profesionálních kuchařů dbá na pestrou, zdravou stravu a každý den vaří z kvalitních potravin. Během dne je nabízeno také čerstvé ovoce.

Ložní prádlo a ručníky jsou poskytovány a pravidelně vyměňovány. K dispozici je také denní služba na praní prádla.

Portbeh Junior Residence (2)

Hostitelská rodina

V Lindenbergu mají studenti během července a srpna také možnost se ubytovat v hostitelské rodině, kde bydlí v jednolůžkovém nebo dvoulůžkovém pokoji. Snídají s rodinou a zbytek jídla se podává ve škole. Tímto způsobem zajišťujeme, že studenti z hostitelské rodiny jsou také integrováni mezi ostatní studenti, kteří žijí v areálu školy.

Všechny hostitelské rodiny jsou pečlivě vybírány. Většina rodin je v docházkové vzdálenosti (10 až 20 minut) od školy. Pokud rodina bydlí dál, vozíme studenty denně do školy i ze školy.

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro mládež 13–17 let

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 75 400
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Obecná němčina, 30 lekcí týd., max. 12 lidí ve třídě 75 400
Ubytování v rezidenci, vícelůžkový pokoj, plná penze
Aktivity
Dozor
Závěrečný certifikát
Vyzvednutí a dovoz na letiště v Mnichově
Další poplatky celkem 6 190
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 5 000
Cestovní pojištění na 2 týdny 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky  81 590 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Tomanova DID Berlin

Pobyt v Berlíně: Jarmila T.

Dobrý den paní Gultová,
je to tu skvělé. Jsem v Berlíně moc spokojená, výlet byl fajn, pak jsem si udělala i sama výlet do Charlottenburgu. Dnes mi ve škole dali informace k sobotnímu transferu, všechno funguje parádně. Moc děkuju a zdravím do Brna, Jarmila T.

Přečíst celý článek
Jazykový pobyt v Rakousku - zážitky - Kukabara

Pobyt v Rakousku: Zdeněk B.

Byl jsem s vaší spoluprací velmi spokojen. Díky! Posílám vám fotografie z pobytu. Upravte, prosím, názvy, aby byly případně správně. My studenti děláme občas chyby :). Vše můžete použít, jak budete potřebovat. Ve škole i v hostitelské rodině jsem si cítil skvěle. Hezký den. Zdeněk B.

Přečíst celý článek
Reference: Horizonte Německo - Kukabara

Pobyt v Řeznu: Táňa

S výukou na škole jsem naprosto spokojená. Učitelé jsou hrozně milí, vždy usměvaví a nápomocni. S čímkoliv za nimi přijdete, tak nic není nemožné. Učitelé dokážou němčinu také skvěle vysvětlit a v hodinách se probírána látka vždy opakuje, takže si to člověk i dobře zapamatuje, aniž by strávil hodiny nad učením.

Přečíst celý článek

Lindenberg – uznávané lázeňské město

Lindenberg je druhým největším městem ve švábském okrese Lindau. Je také jedním z nejslunnějších měst v Německu a patří k idylickým lázeňským střediskům v podhůří Alp, a to i díky velmi dobré infrastruktuře, což mladí studenti velmi ocení. Atraktivní prostředí a blízkost Alp, Rakouska a Švýcarska i Bodamského jezera nabízí studentům nespočet možností výletů a volnočasových aktivit.

Za návštěvu zde rozhodně stojí farní kostel sv. Petra a Pavla, středověký kostel sv. Aurelia, radnice nebo lesní jezero Waldsee, který je se svými 765,4 metry jedním z nejvýše položených slatinných jezer v Německu a bylo vytvořeno jako rybník již ve středověku.

Velkou atrakcí je v Lindenbergu Německé muzeum klobouků. Můžete si zde prohlédnout nejrůznější tvary a velikosti klobouků k nejrůznějším příležitostem, stroje a lisy na výrobu nebo spoustu pozoruhodných detailů, kterými klobouky disponují.

Pravidelně se tu koná Kloboukový denMezinárodní sýrový a gurmánský festival. 

Poloha školy

Škola s rezidencí se nachází pár minut mimo centrum města, v klidné lokalitě s vlastním parkovištěm.

Adresa školy: Ellgasser Str. 42, 88161 Lindenberg im Allgäu, Německo

Mohlo by vás zajímat