Vítejte na škole

Humboldt Institute Berlin-Mitte

Institut v Humboldt byl založen panem Norbertem Güthlingem. Tehdy mladý Norbert snil o tom, že jednou bude vlastnit zámek. A náhoda tomu chtěla, že jeden opravdu v 70. letech minulého století koupil. A řekl si, že vybuduje kvalitní jazykovou školu, které se nic nevyrovná. A tak zde, na zámku Ratzenried, přívítal v roce 1977 svých prvních 8 studentů. Od té doby se snaží nabízet nejlepší kurzy němčiny a zaručit rychlé a efektivní učení pro všechny studenty. Tento přístup uplatňuje více než 40 let. V centrech školy studovalo již více než 80 000 studentů z více než 160 zemí světa. Zámek je krásně zrenovovaný a od roku 2012 slouží jako administrativní centrála. Vedení Humboldt Institute převzal syn Lennart Güthling.

Pro studenty byla vybudována komplexní centra zahrnující učebny, ubytování a místa pro odpočinek. Díky tomu je Humboldt jednou z nejzkušenějších jazykových škol v Německu. Dospělí studenti (18+) si mohou vybrat školy v Kostnici nebo v Berlíně.

Studenti se učí němčinu, používají jazyk denně ve vzájemné interakci s ostatními a jsou zcela ponořeni do německého života a kultury. Z toho důvodu jsou pobyty nabízeny jako celé balíčky, které zahrnují lekce němčiny, ubytování a plnou penzi. Studenti se tak nemusí o nic starat a mohou se plně soustředit na osvojování německého jazyka.

Berlin-Mitte-Building_2021-4079-16x9

Proč Humboldt Institute Berlín-Mitte?

Škola se nachází v několikapatrové budově ve čtvrti Berlín-Mitte. Díky centrální poloze a velmi dobrému spojení veřejnou dopravou se rychle dostanete k mnoha známým památkám.

Institut je otevřen celoročně a nabízí intenzivní kurzy a kombinované kurzy pro všechny úrovně od A1 do C2.

Velkou výhodou je ubytování ve stejné budově a parádní jídelna s prvotřídními kuchaři.

Vybavení školy:

 • moderní učebny
 • kompetentní a nadaní učitelé
 • pohodlné pokoje s vlastní koupelnou
 • jídelna se skvělou kuchyní
 • střešní terasa s panoramatickým výhledem na Berlín

100% profesionální výuka

Škola klade důraz na základní hodnoty: malé třídy, aktivní používání jazyka, transparentní zpětná vazba studentům, pečlivě sladěný systém hodin, domácích úkolů a zkoušek, stejně jako prostředí důsledně německy mluvících, německy se učících a německy žijících lidí – to vše v kombinaci s pestrým programem kulturních a volnočasových aktivit.

Díky intenzivní výuce slibuje škola velký posun ve znalosti němčiny. A to konkrétně o jeden level za 5 týdnů.

Berlin-Mitte-Learning_in_small_groups-3832-16x9

Vlastní učební plán

Na rozdíl od jiných jazykových škol pracuje Humboldt s vlastním učebním plánem, což nabízí mnoho výhod:

 • Úspěch rychlého a efektivního učení
 • Vhodný učební obsah pro každou věkovou skupinu
 • Celostní školení ve všech oblastech německého jazyka
 • Nadprůměrná úspěšnost u standardizovaných zkoušek, jako je TestDaF
 • Vysoká míra spokojenosti studentů

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Intenzivní kurz němčiny "All Inclusive" včetně ubytování a stravy - nízká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 27 300 Kč
Název kurzu: Intenzivní kurz němčiny "All Inclusive" včetně ubytování a stravy - vysoká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 28 600 Kč
Název kurzu: Intenzivní kurz němčiny bez ubytováníPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 9 620 Kč

Rezidence

Studenti jsou ubytovaní v jednolůžkových, dvoulůžkových nebo třílůžkových pokojích se sprchou a WC. Všechny pokoje jsou moderně a pohodlně zařízené a mají TV i wi-fi připojení.

Rozmístění studentů do pokojů je plně v kompetenci školy.

V rámci ubytování dostávají studenti jídlo 3x denně. Tým kuchařů dbá na pestrou, zdravou stravu a každý den vaří z čerstvých potravin. Během dne je nabízeno také čerstvé ovoce. Ložní prádlo a ručníky jsou poskytovány a pravidelně vyměňovány. Pro soukromé účely praní jsou k dispozici pračky a sušičky (za poplatek).

Ubytování v rezidenci má spoustu výhod:

 • krátká vzdálenost do tříd
 • optimální podmínky pro učení
 • rodinná atmosféra
 • poznávání nových přátel a komunikace v němčině

Humboldt Berlin

Hostitelské rodiny

Studenti bydlí v hostitelské rodině v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Snídají a večeří s rodinou a obědvají ve škole.  Všechny hostitelské rodiny jsou pečlivě vybírány.  Ubytování se nachází do 1 hodiny cesty dopravou od školy. 

Kalkulace 2 týdenního pobytu ve vysoké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Vysoká sezóna: od půlky června do půlky srpna

Celkem za pobyt 57 200
Pobyt pro dospělé Cena v Kč
Obecná němčina, 30 lekcí týd., max. 12 lidí ve třídě 57 200
Ubytování v rezidenci, vícelůžkový pokoj, plná penze
Aktivity
Závěrečný certifikát
Další poplatky celkem 4 690
Další poplatky Cena v Kč
Vlak Praha – Berlín a zpět – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 3 500
Cestovní pojištění na 2 týdny 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky  61 890 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Tomanova DID Berlin

Pobyt v Berlíně: Jarmila T.

Dobrý den paní Gultová,
je to tu skvělé. Jsem v Berlíně moc spokojená, výlet byl fajn, pak jsem si udělala i sama výlet do Charlottenburgu. Dnes mi ve škole dali informace k sobotnímu transferu, všechno funguje parádně. Moc děkuju a zdravím do Brna, Jarmila T.

Přečíst celý článek
Vanek Rakousko Salzburg (8)

Inlingua Salzburg: Pavel V.

Škola mi vybrala velmi příjemnou hostitelskou rodinu. Paní Johanna a její manžel Gusta byli naprosto úžasní lidé. Agentura Tutuki mi umožnila nejen splnění snu v podobě domluvení se německy, ale navíc jsem prožil fantastické dva týdny, kdy jsem měl možnost poznat lidi z celého světa.

Přečíst celý článek
Jazykový pobyt v Rakousku - zážitky - Kukabara

Pobyt v Rakousku: Zdeněk B.

Byl jsem s vaší spoluprací velmi spokojen. Díky! Posílám vám fotografie z pobytu. Upravte, prosím, názvy, aby byly případně správně. My studenti děláme občas chyby :). Vše můžete použít, jak budete potřebovat. Ve škole i v hostitelské rodině jsem si cítil skvěle. Hezký den. Zdeněk B.

Přečíst celý článek

Berlín – multikulturní kotel plný směsí životních stylů, kultur i vůní

Berlín je od roku 1991 hlavní město i spolková země Spolkové republiky Německo. Se svými 3,5 mil. obyvatel patří k největším městům v Evropě. Pádem betonové zdi před více než dvaceti lety, se z Berlína postupně stala svobodná metropole, kam každým rokem přijíždějí lidé z různých koutů světa a vytvářejí tu zajímavou směs národností i kultur. V centru města nenajdete mnoho starobylých památek. Berlín je odrazem moderního evropského životního stylu. Je jednou z nejrychleji se vyvíjejících světových metropolí. Avšak i přes překotný stavební boom tu naleznete spoustu zeleně a nádherných parků, kam se můžete ukrýt před ruchem velkoměsta. Berlín, to je otevřenost, nevázanost a tolerance. Snad proto je často vyhledáván umělci, kteří z Berlína vytvořili důležité kulturní středisko a centrum umělecké avantgardy.

Poloha školy

Škola s rezidencí se nachází v centrální čtvrti Berlín-Mitte. Díky centrální poloze a velmi dobrému spojení veřejnou dopravou se rychle dostanete k mnoha známým památkám. Adresa školy: Invalidenstraße 19, 10115 Berlin, Německo

Mohlo by vás zajímat