Vítejte na škole

Humboldt Institute Bad Schussenried – junioři

Institut v Humboldt byl založen panem Norbertem Güthlingem. Tehdy mladý Norbert snil o tom, že jednou bude vlastnit zámek. A náhoda tomu chtěla, že jeden opravdu v 70. letech minulého století koupil. A řekl si, že vybuduje kvalitní jazykovou školu, které se nic nevyrovná. A tak zde, na zámku Ratzenried, přívítal v roce 1977 svých prvních 8 studentů. Od té doby se snaží nabízet nejlepší kurzy němčiny a zaručit rychlé a efektivní učení pro všechny studenty. Tento přístup uplatňuje více než 40 let. V centrech školy studovalo již více než 80 000 studentů z více než 160 zemí světa. Zámek je krásně zrenovovaný a od roku 2012 slouží jako administrativní centrála. Vedení Humboldt Institute převzal syn Lennart Güthling.

Pro studenty byla vybudována komplexní centra zahrnující učebny, ubytování a místa pro odpočinek. Díky tomu je Humboldt jednou z nejzkušenějších jazykových škol v Německu. Děti si mohou užít pobyty ve vlastních centrech Bad Schussenried a v Lindenbergu. Dále pak v řadě dalších míst, kde si Humboldt v létě pronajímá prostory pro junior kurzy. Dospělí si mohou vybrat školy v Kostnici nebo v Berlíně.

Studenti se učí němčinu, používají jazyk denně ve vzájemné interakci s ostatními a jsou zcela ponořeni do německého života a kultury. Z toho důvodu jsou pobyty nabízeny jako celé balíčky, které zahrnují ubytování, plnou penzi i aktivity. Studenti se tak nemusí o nic starat a mohou se plně soustředit na osvojování německého jazyka.

Humboldt v Bad Schussenried nabízí kurzy němčiny pro děti od 10 do 17 let.

Bad_Schussenried-Scaling_the_climbing_wall-403-16x9

Proč si vybrat Humboldt Bad Schussenried?

Bad Schussenried nabízí prostor až pro 300 studentů z celého světa. Jedná se o internátní školu, tudíž ubytování, učebny, rekreační zařízení i prostor pro volnočasové aktivity probíhají na jednom místě. Děti i teenageři mají nespočet příležitostí pro sportovní i další aktivity, a to jak uvnitř, tak i venku.

Škola se nachází mezi krásným parkem a prostorným rekreačním areálem. Do centra města se snadno dostanete pěšky asi za 5 minut.

Vybavení kempusu:

 • plně vybavené třídy
 • pokoje s vlastní koupelnou
 • moderní jídelna
 • tělocvična, krytý tenisový kurz
 • herna, disco místnost
 • místnost pro mladé umělce
 • plně vybavená kuchyně pro kroužky vaření
 • velký vnitřní krytý bazén se saunou
 • lezecká stěna
 • WiFi

100% profesionální výuka

Škola klade důraz na základní hodnoty: malé třídy, aktivní používání jazyka, transparentní zpětná vazba studentům, pečlivě sladěný systém hodin, domácích úkolů a zkoušek, stejně jako prostředí důsledně německy mluvících, německy se učících a německy žijících lidí – to vše v kombinaci s pestrým programem kulturních a volnočasových aktivit.

Na rozdíl od jiných jazykových škol pracuje Humboldt s vlastním učebním plánem, což nabízí mnoho výhod:

 • úspěch rychlého a efektivního učení
 • vhodný učební obsah pro každou věkovou skupinu
 • celostní školení ve všech oblastech německého jazyka
 • nadprůměrná úspěšnost u standardizovaných zkoušek, jako je TestDaF
 • vysoká míra spokojenosti studentů

Velký posun v úrovni němčiny

Díky intenzivní výuce slibuje škola velký posun, a to konkrétně o jeden level za 5 týdnů.

Bad_Schussenried-Swimming_pool-0001-16x9

Vše na jednom místě

Vlastní kampusy v Bad Schussenried a v Lindenbergu mají vše, co mohou vaše děti ve volném čase využít – bazén, tělocvičnu, saunu, místnost pro diskotéku, speciální místnost pro umělce, ale také venkovní hřiště. Samozřejmostí je také jídelna s kvalitními šéfkuchaři.

Škola vyzvedává děti z letiště v Mnichově nebo Zurichu nebo také z vlakového nádraží v Bad Schussenried.

 

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Intenzivní kurz němčiny "All Inclusive" (10-13 let)Počet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 33 280 Kč
Název kurzu: Intenzivní kurz němčiny "All Inclusive" (14-17 let)Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 33 280 Kč

Rezidence

Studenti bydlí ve vícelůžkových pokojích v areálu školy. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchou a WC a balkon.

Dbáme na to, aby studenti sdílející pokoj měli podobnou znalost němčiny a byli srovnatelného věku a mluvili jiným mateřským jazykem. Tímto způsobem je můžeme povzbudit ke společné komunikaci a procvičování němčiny i mimo vyučování. Dívky a chlapci žijí odděleně.

Rezidence nabízí 3 jídla denně. Tým kuchařů dbá na pestrou, zdravou stravu a každý den vaří z čerstvých potravin. Během dne je nabízeno také čerstvé ovoce.

Ložní prádlo a ručníky jsou poskytovány a pravidelně vyměňovány. K dispozici je také denní služba na praní prádla.

Bad Schussenried accommodation

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro mládež 14–17 let

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 75 400
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Obecná němčina, 30 lekcí týd., max. 12 lidí ve třídě 75 400
Ubytování v rezidenci, vícelůžkový pokoj, plná penze
Aktivity
Dozor
Závěrečný certifikát
Vyzvednutí a dovoz na letiště v Mnichově
Další poplatky celkem 6 190
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 5 000
Cestovní pojištění na 2 týdny 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky  81 590 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Vanek Rakousko Salzburg (8)

Inlingua Salzburg: Pavel V.

Škola mi vybrala velmi příjemnou hostitelskou rodinu. Paní Johanna a její manžel Gusta byli naprosto úžasní lidé. Agentura Tutuki mi umožnila nejen splnění snu v podobě domluvení se německy, ale navíc jsem prožil fantastické dva týdny, kdy jsem měl možnost poznat lidi z celého světa.

Přečíst celý článek
Sprachaffe Malta juniors

Junior pobyt na Sprachcaffe: Anička L.

Dobrý den, Anička po příjezdu ohodnotila Maltu výborně, hlavně jazykovku, lidi, učitele i akce. Když jsme se zeptali, jak by ohodnotila ve škále od 1 do 10 (10 nejlepší), řekla okamžitě bez váhání 11. Takže díky, myslím, že to je i Vaše zásluha. Hezký zbytek léta.
PS Již si začíná šetřit na Maltu znovu…

Přečíst celý článek
Jazykový pobyt v Rakousku - zážitky - Kukabara

Pobyt v Rakousku: Zdeněk B.

Byl jsem s vaší spoluprací velmi spokojen. Díky! Posílám vám fotografie z pobytu. Upravte, prosím, názvy, aby byly případně správně. My studenti děláme občas chyby :). Vše můžete použít, jak budete potřebovat. Ve škole i v hostitelské rodině jsem si cítil skvěle. Hezký den. Zdeněk B.

Přečíst celý článek

Bad Schussenried - kulturní aktivity, procházky v přírodě i snadná dostupnost k lázním

Bad Schussenried je město v okrese Biberach, nacházející se ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, mezi řekami Dunaj a Iller. V tomto městě si rozhodně nenechte ujít prohlídku krásného poutního kostela sv. Petra a Pavla nebo kláštera Schussenried z roku 1183, ve kterém se také nachází barokní knihovní sál, nebo se vydejte na Hornošvábskou barokní cestu, což je turistická tematická trasa Horním Švábskem, navazující na témata přírody, kultury a baroka. V blízkosti pivovaru Schussenrieder se pak nachází skanzen Kürnbach s 32 historickými budovami a dílnami s artefakty starými 500 let.

Zábavu a relax si celá rodina rozhodně užije v nedalekých lázních Schwaben-Therme. Vykoupat se však můžete také v místním jezeře Naturfreibad Zellersee nebo Der Olzreuter See. Na okraji města, v bezprostřední blízkosti lázeňského parku, se nachází koupaliště Bad Schussenrieder Zellersee, které je za pěkného počasí otevřeno od května do září od 7 do 21 hodin.

Ve městě se pravidelně pořádají farmářské a potravinářské trhy. Velkou zajímavostí je však koňský trh. Každý rok se v pátek před prvním adventem představuje zhruba 150 koní z celého Německa. Již přes 35 let se sjíždění milovníci koní z různých koutů země, aby se prohlédli dostihové, tažné, ušlechtilé koně, a dokonce i poníky.

Poloha školy

Škola s rezidencí se od centra města nachází cca 5 minut pěšky, mezi krásným parkem a prostorným rekreačním areálem.

Adresa školy: Zellerseeweg 11, 88427 Bad Schussenried, Německo

Mohlo by vás zajímat