Vítejte na škole

Tamwood Summer Camp, Toronto (junioři)

Tamwood organizuje letní kempy v Kanadě a USA pro děti ve věku 7-17 let. Kemp je ideální příležitostí pro všechny, kteří chtějí používat angličtinu v přirozeném prostředí a současně se účastnit skvělých aktivit.

Tamwood organizuje tábory pro děti a mládež od roku 1993. V roce 1991 se totiž náhodně potkala Tamsin Plaxton, mladá právnička, s Mattem Collignwoodem, mladým bankéřem, na společné akci ve Vancouveru. Během rozhovoru zjistili, že oba pracovali během univerzitních let na letních táborech, což je nesmírně naplňovalo. A tak oba opustili své původní kariéry (právničky a bankéře) a založili společnost Tamwood International Camps. V roce 1993 otevřeli svůj první tábor ve Whistleru. V průběhu let se jejich aktivity rozrostly do dalších kanadských měst i do USA.

Studenti, ale i zaměstnanci školy, pocházejí z více než 30 zemí světa. Dochází tak k jedinečnému propojení myšlení, kultur i komunikace s důrazem na toleranci a vzájemný respekt. 

Mimo Toronto mohou děti absolvovat kemp ve Vancouveru, New YorkuLos Angeles, San Franciscu nebo Bostonu (od 2024).

Děti si tak mohou díky novým přátelstvím otevřít dveře do celého světa a získají nezapomenutelné zážitky na celý život.

Toronto_camp

Dva druhy kempů Tamwood

Tamwood nabízí dva druhy kempů pro juniory.

A) KLASICKÉ JAZYKOVÉ KEMPY

Součástí programu jsou lekce angličtiny a aktivity. Toronto nabízí tento kurz pro mladší juniory (7-10 let)starší juniory (11-14 let) a mládež (15-17 let).

B) KEMPY SE SPECIÁLNÍM ZAMĚŘENÍM

Součástí kempu nejsou lekce angličtiny. Kemp je vždy zaměřený na konkrétní téma a angličtina se zde tak prolíná neformálně a přirozeně.

V Torontu jsou na výběr dvě témata:

 • Business Project: je vhodný pro děti ve věku 11-14 let, kteří se zajímají o podnikání a během tábora si vytvoří vlastní plán na otevření maloobchodu.
 • Youth Leaders in Training: je určen pro mladé ve věku 15-17 let, kteří se v budoucnu chtějí stát táborovými vedoucími.

Zázemí Tamwood v Torontu

Letní kurzy probíhají v kampusu Univerzity Toronto Mississauga, asi 30 minut jízdy od centra Toronta. Kampus je zasazen v příjemném prostředí plném zeleně v údolí řeky Credit River. Jedná se o druhý největší kampus této univerzity. V blízkosti se nachází spousta parků a jezero Ontario.

Vybavení školy:

 • sportovní vybavení
 • studentská rezidence
 • jídelna pro celodenní stravování
 • 24/7 dohled
 • WI-FI připojení v celém areálu
 • 1x týdně možnost praní prádla
 • nejbližší zdravotní středisko 10 minut od školy

Mississauga

PHOTO-2022-07-12-14-58-15

Týdenní aktivity a exkurze

Během pobytu vás každý týden čekají nejrůznější kulturní, společenské i sportovní aktivity. Ty jsou buď povinné nebo i volitelné. Týdenní rozvrh si navíc můžete vždy prohlédnout online na oficiálních stránkách školy.

Příklad exkurzí: 

CN Tower, Niagárské vodopády, Baseballový zápas Blue Jay, Ontario Vědecké centrum, Toronto Premium Outlet, Royal Ontario Museum, Playdium, Zábavný park Canada Wonderland, Toronto Island, Yonge Street & Eaton Center, Hokejová síň slávy (NHL) a další.

Proč si vybrat letní kempy s Tamwood?

 • Na rozdíl od jiných kempů nemají Tamwood Camps žádné skryté poplatky. Ceny jsou all-inclusive, tudíž zahrnují také letištní transfery při příjezdu a odjezdu z kempu, zdravotní pojištění, všechna jídla, kompletní výuku, všechny vstupné na výlety (pokud není stanoveno jinak). Každý týden je v programu zahrnut dobrovolný výlet.
 • Škola si velmi zakládá na zvýšené bezpečnosti a dozoru. Důraz se klade na to, aby bylo o dítě postaráno od chvíle, kdy dorazí.
 • Studenti ubytovaní v rezidenci mají každý den 3 jídla a večerní svačinu. Jídla se na většině míst podávají formou bufetu a účastníci si mohou vybrat, na co mají chuť. K dispozici jsou také vegetariánská jídla a možnost speciální diety.
 • Všichni zaměstnanci jsou pečlivě přijímáni na základě hodnot, dovedností a kladnému vztahu k dětem. Jedinečný a pečlivý proces pohovoru umožňuje identifikovat kandidáty, kteří mají potřebné dovednosti pro práci s dětmi. Personál je vyškolen vždy ještě před začátkem kempu.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Klasické jazykové kempy: Junior Explorer: English + Activity (7-10 let)Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-6Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 41 526 Kč
Název kurzu: Klasické jazykové kempy: Youth Experience: English + Activity (11-14 let)Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-6Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 40 518 Kč
Název kurzu: Klasické jazykové kempy: Teen Global Learner: English + Activity (15-17 let)Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-6Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 39 555 Kč
Název kurzu: Speciální kempy: Youth Experience: Business Project (11-14 let)Počet lekcí týdně: -Délka lekce (min.): -Délka kurzu (týden): 2-6Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 40 518 Kč
Název kurzu: Speciální kempy: Teen Global Learner: Youth Leaders in Training (15-17 let)Počet lekcí týdně: -Délka lekce (min.): -Délka kurzu (týden): 2-4Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 39 555 Kč
Název kurzu: Teen Winter Camp: English + Activity (12-18 let)Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-3Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 27 405 Kč

Rezidence

Ubytování se nachází na univerzitních kolejích.

V každém pokoji má dítě k dispozici postel, pracovní stůl, prádelník a šatní skříň. Koupelna je sdílená s druhým pokojem.
Rezidence nabízí účastníkům kempu možnost praní prádla zdarma jednou týdně.
Děti jsou tu v bezpečí pod 24/7 dozorem.

Součástí rezidence je i jídelna, do které se dochází na snídaně, obědy a večeře. Všechna tři jídla denně jsou teplá.

Jídlo zahrnuje 1 hlavní chod, 2 přílohy, dezert a nápoj (např. kuře, hranolky, salát, sušenku a džus).
Pro účastníky, kteří jsou ubytováni mimo rezidenci (vlastní ubytování) je k dispozici pouze oběd.
Na celodenní výlety je pro všechny účastníky zajištěn obědový balíček nebo jídlo v restauraci.

Toronto residence kolaz

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro juniory 11–14 let

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 CAD = 18.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 81 036
Pobyt pro juniory Youth Experience: English + Activity Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 81 036
Ubytování v rezidenci, jednolůžkový pokoj, plná penze
Denní aktivity 7 dní v týdnu, 2x celodenní exkurze
Zdravotní pojištění
Vyzvednutí a dovoz na letiště
Další poplatky celkem 23 000
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 23 000
Celkem za studium, ubytování a další poplatky    104 036 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Kanada

Studentka ve Vancouveru: Romana

Škola náročná, ale to vy víte, nic neodpustí. Pokud není docházka v pořádku, tak body dolů a nepustí vás do dalšího levelu. Ale to se mě netýká, protože jak je známo, kdo si to platí, tak se k tomu staví úplně jinak. Už na sobě cítím i mírné pokroky. Nedovedu odhadnout jak velké, ale angličtina je rozhodně lepší.

Přečíst celý článek
Reference: ILAC Toronto - Kukabara

O pobytu v Torontu: Kristýna

Když jsem se rozhodovala, jakou školu si vybrat, měla jsem rychle jasno. Jsem zaměřena na zákaznický servis, mám ráda lidi, a proto jsem se rozhodla studovat roční program Service Excellence for Business Diploma na škole ILAC. Zaujalo mě, že si můžu zlepšit komunikaci v angličtině přímo v oboru.

Přečíst celý článek
Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek

Toronto – čistá a bezpečná metropole

Toronto je čisté, kosmopolitní a přátelské město. Má skvělou infrastrukturu, parky, rekreační zóny a kulturní vyžití. Je domovem mnoha světoznámých sportovních klubů (hokej, baseball, basketbal, fotbal, tenis atd.) a i svým obyvatelům nabízí nepřeberné možností intenzivního sportovního vyžití po celý rok. Jedná se tak o skvělé místo pro kempy.

Toronto dále nabízí spoustu zábavných aktivit, např.:

 • více než 50 krytých zimních stadionů
 • veřejné bruslení (navíc zdarma!)
 • lyžování a snowboard (které je pouhou hodinu jízdy z města a vyjde kolem 1 500,- Kč vč. dopravy, vleku a instruktora)

A hlavně, je to odsud velmi blízko na výlet k Niagárským vodopádům či do dalších významných měst (Montreal, Ottawa, New York, Chicago nebo třeba Boston).

Poloha školy

Kemp probíhá v kampusu Univerzity Toronto Mississauga ve městě Mississauga, asi 30 minut jízdy od Toronta.

Adresa školy3359 Mississauga Rd, Mississauga, ON L5L 1C6, Kanada

Mohlo by vás zajímat