Vítejte na škole

Tamwood Summer Camp, Los Angeles – junioři

Tamwood organizuje letní kempy v Kanadě a USA pro děti ve věku 7-17 let. Kemp je ideální příležitostí pro všechny, kteří chtějí používat angličtinu v přirozeném prostředí a současně se účastnit skvělých aktivit.

Tamwood organizuje tábory pro děti a mládež od roku 1993. V roce 1991 se totiž náhodně potkala Tamsin Plaxton, mladá právnička, s Mattem Collignwoodem, mladým bankéřem, na společné akci ve Vancouveru. Během rozhovoru zjistili, že oba pracovali během univerzitních let na letních táborech, což je nesmírně naplňovalo. A tak oba opustili své původní kariéry (právničky a bankéře) a založili společnost Tamwood International Camps. V roce 1993 otevřeli svůj první tábor ve Whistleru. V průběhu let se jejich aktivity rozrostly do dalších kanadských měst i do USA.

Studenti, ale i zaměstnanci školy, pocházejí z více než 30 zemí světa. Dochází tak k jedinečnému propojení myšlení, kultur i komunikace s důrazem na toleranci a vzájemný respekt. 

Mimo Los Angeles mohou děti absolvovat kemp ve Vancouveru, TorontuNew Yorku, San Franciscu nebo Bostonu (od 2024).

Děti si tak mohou díky novým přátelstvím otevřít dveře do celého světa a získají nezapomenutelné zážitky na celý život.

LA_foto

Dva druhy kempů

Tamwood nabízí dva druhy kempů pro juniory:

A) KLASICKÉ JAZYKOVÉ KEMPY

Součástí programu jsou lekce angličtiny a aktivity. Los Angeles nabízí tento kurz pro mladší juniory (7-10 let)starší juniory (11-14 let) a mládež (15-17 let).

B) KEMPY SE SPECIÁLNÍM ZAMĚŘENÍM

Součástí kempu nejsou lekce angličtiny. Kemp je vždy zaměřený na konkrétní téma a angličtina se zde tak prolíná neformálně a přirozeně.

V Los Angeles jsou na výběr dvě témata:

 • Business Project: je vhodný pro děti ve věku 11-14 let, kteří se zajímají o podnikání a během tábora si vytvoří vlastní plán na otevření maloobchodu.
 • Youth Leaders in Training: je určen pro mladé ve věku 15-17 let, kteří se v budoucnu chtějí stát táborovými vedoucími.

Zázemí kempů v LA

Letní kempy probíhají na University of California (UCLA), v západní části Los Angeles – ve Weswoodu. Hned vedle kampusu jsou dvě autobusové zastávky, ze kterých se za 30 minut dostanete přímo do centra města. Na půli cesty se nachází také proslulá část Beverly Hills. Za půl hodiny také dojedete k nejslavnějšímu nápisu Hollywood, který se nachází na jižním svahu kopce Mount Lee v Griffith Parku.

Kampus, který se svým designem nazývá „kampusem v zahradách“ nabízí mnoho sportovních příležitostí, stejně tak jako moderně vybavené učebny nebo krásné venkovní prostředí k relaxaci.

Vybavení školy napříč UCLA kampusy:

 • sportovní vybavení (plavecký bazén, sportovní hřiště, volejbalové hřiště, horolezecká stěna a tělocvična)
 • počítačová učebna
 • studentská rezidence
 • jídelna pro celodenní stravování
 • WI-FI připojení v celém areálu
 • 24/7 dohled
 • 1x týdně možnost praní prádla
 • zdravotnické středisko v areálu

6239211960_9dc377990d_o

UCLA (2)

11

Týdenní aktivity a exkurze

Během pobytu vás každý týden čekají nejrůznější kulturní, společenské i sportovní aktivity. Ty jsou buď povinné nebo i volitelné. Týdenní rozvrh si navíc můžete vždy prohlédnout online na oficiálních stránkách školy.

Příklad exkurzí: 

Disneyland, Griffith Observatory, Baseballový zápas LA Dodgers, Hollywoodský chodník slávy, The Getty Museum, Natural History Museum, Citadel Shopping Outlets, California Science Center, Zábavný park Knott’s Berry Farm, Zábavný park Santa Monica Pier

 

Proč si vybrat letní kempy s Tamwood?

 • Na rozdíl od jiných kempů nemají Tamwood Camps žádné skryté poplatky. Ceny jsou all-inclusive, tudíž zahrnují také letištní transfery při příjezdu a odjezdu z kempu, zdravotní pojištění, všechna jídla, kompletní výuku, všechny vstupné na výlety (pokud není stanoveno jinak). Každý týden je v programu zahrnut dobrovolný výlet.
 • Škola si velmi zakládá na zvýšené bezpečnosti a dozoru. Důraz se klade na to, aby bylo o dítě postaráno od chvíle, kdy dorazí.
 • Studenti ubytovaní v rezidenci mají každý den 3 jídla a večerní svačinu. Jídla se na většině míst podávají formou bufetu a účastníci si mohou vybrat, na co mají chuť. K dispozici jsou také vegetariánská jídla a možnost speciální diety.
 • Všichni zaměstnanci jsou pečlivě přijímáni na základě hodnot, dovedností a skutečné lásky k dětem. Jedinečný a pečlivý proces pohovoru umožňuje identifikovat kandidáty, kteří mají potřebné náležitosti pro práci s dětmi. Personál je vyškolen vždy ještě před začátkem kempu.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Klasické jazykové kempy: Junior Explorer (English + Activity, 7-10 let)Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-6Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 53 229 Kč
Název kurzu: Klasické jazykové kempy: Youth Experience (English + Activity, 11-14 let)Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-6Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 51 887 Kč
Název kurzu: Klasické jazykové kempy: Teen Global Learner (English + Activity, 15-17 let)Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-6Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 50 501 Kč
Název kurzu: Speciální kempy: Youth Experience: Business Project (11-14 let)Počet lekcí týdně: -Délka lekce (min.): -Délka kurzu (týden): 2-6Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 51 887 Kč
Název kurzu: Speciální kempy: Teen Global Learner: Youth Leaders in Training (15-17 let)Počet lekcí týdně: -Délka lekce (min.): -Délka kurzu (týden): 2-4Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 47 100 Kč

Rezidence

Ubytování se nachází na univerzitních kolejích.

Na výběr jsou dvoulůžkové nebo třílůžkové pokoje s patrovými postelemi. Koupelna je sdílená. Na jednom podlaží jsou 2 koupelny (3-4 záchody, 3-4 umyvadla, 3-4 sprchové kouty v každé z nich).

V každém pokoji se nachází pracovní stůl a skříň pro každého studenta.

Každý týden je zde možnost nechat si vyprat prádlo.

Residence_UCLA_kolaz

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro juniory 11–14 let

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 USD = 22.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 103 774
Pobyt pro juniory Youth Experience: English + Activity Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 103 774
Ubytování v residenci, jednolůžkový pokoj, plná penze
Denní aktivity 7 dní v týdnu, 2x celodenní exkurze
Zdravotní pojištění
Vyzvednutí a dovoz na letiště
Další poplatky celkem 18 000
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 18 000
Celkem za studium, ubytování a další poplatky      121 774 

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek
Reference: Kanada

Studentka ve Vancouveru: Romana

Škola náročná, ale to vy víte, nic neodpustí. Pokud není docházka v pořádku, tak body dolů a nepustí vás do dalšího levelu. Ale to se mě netýká, protože jak je známo, kdo si to platí, tak se k tomu staví úplně jinak. Už na sobě cítím i mírné pokroky. Nedovedu odhadnout jak velké, ale angličtina je rozhodně lepší.

Přečíst celý článek
Barbora – jazykový pobyt v Barceloně

Jazykový pobyt v Barceloně: Barbora

Bára je žena činu, a tak se s naší pomocí vydala v létě do nádherné Barcelony. Hlavní cíl její cesty však nebyl odpočinek a poznávání ikonického města, ale primárně se chtěla naučit španělsky. Proto jsme jí doporučili jednu z nejlepších jazykových škol LinguaSchools Barcelona. Jak hodnotí svůj pobyt?

Přečíst celý článek

Los Angeles – vítejte ve městě andělů

Los Angeles je domovem hromady atrakcí (a také celebrit). Můžete se projít na světoznámý kopec s ikonickým nápisem Hollywood, zažít dobrodružství v jednom z mnoha zábavných parků s kolotoči, relaxovat na pláži, účastnit se prohlídky ve studiu Universal nebo být svědkem třeba nově vznikajícího filmu!

Po mnoho let sbírá Los Angeles (zkráceně L.A.) mnoho přezdívek: Město Andělů, La-La Land, Tinseltown, Město Květin a Slunečných paprsků aj. Je zde stále co objevovat a velmi pravděpodobně se do šarmu západního pobřeží Californie a jejího životního stylu rychle zamilujete.

Město lemují hory San Gabriel, Angeles National Forest a pohoří Santa Monica. Nádherná příroda v blízkosti umožňuje obyvatelům i návštěvníkům snadno uniknout před shonem města a jít kempovat, dělat výlety nebo rybařit. Ale nebojte, L.A. se může pochlubit i 18 plážemi. Jednou z nejznámějších pláží v Americe je Laguna Beach. Je to dokonalá pláž, kde můžete strávit celý den a nudit se rozhodně nebudete. Budete se moci ohřívat na teplém kalifornském slunci, sportovat nebo jíst v nádherných restauracích, kterými je pláž obklopena.

Teploty v Los Angeles jsou ideální po celý rok. I uprostřed zimy je průměrná minimální teplota 9 stupňů Celsia, maximální teplota může dosáhnout i 21 stupňů. V létě je průměrná teplota 29 stupňů. Svěží vzduch Pacifiku vám však pobyt bude velmi zpříjemňovat.

Poloha školy

University of California se nachází v západní části Los Angeles – ve Westwoodu, ohraničené čtvrtí Bel-Air, Beverly Hills a Brentwood. Její centrální poloha umožňuje skvělou dostupnost atraktivních exkurzí a výletů.

Adresa školy: Los Angeles, CA 90095, Spojené státy

Mohlo by vás zajímat