Vítejte na škole

Tamwood Summer Camp, New York – junioři

Tamwood organizuje letní kempy v Kanadě a USA pro děti ve věku 7-17 let. Kemp je ideální příležitostí pro všechny, kteří chtějí používat angličtinu v přirozeném prostředí a současně se účastnit skvělých aktivit.

Tamwood organizuje tábory pro děti a mládež od roku 1993. V roce 1991 se totiž náhodně potkala Tamsin Plaxton, mladá právnička, s Mattem Collignwoodem, mladým bankéřem, na společné akci ve Vancouveru. Během rozhovoru zjistili, že oba pracovali během univerzitních let na letních táborech, což je nesmírně naplňovalo. A tak oba opustili své původní kariéry (právničky a bankéře) a založili společnost Tamwood International Camps. V roce 1993 otevřeli svůj první tábor ve Whistleru. V průběhu let se jejich aktivity rozrostly do dalších kanadských měst i do USA.

Studenti, ale i zaměstnanci školy, pocházejí z více než 30 zemí světa. Dochází tak k jedinečnému propojení myšlení, kultur i komunikace s důrazem na toleranci a vzájemný respekt. 

Mimo New York mohou děti absolvovat kemp také v Torontu, VancouveruLos Angeles, San Franciscu nebo Bostonu (od 2024).

Děti si tak mohou díky novým přátelstvím otevřít dveře do celého světa a získají nezapomenutelné zážitky na celý život.

chef_copy3

Dva druhy kempů

Tamwood nabízí dva druhy kempů pro juniory:

A) KLASICKÉ JAZYKOVÉ KEMPY

Součástí programu jsou lekce angličtiny a aktivity. New York nabízí tento kurz pro starší juniory (11-14 let) a mládež (15-17 let).

B) KEMPY SE SPECIÁLNÍM ZAMĚŘENÍM

Součástí kempu nejsou lekce angličtiny. Kemp je vždy zaměřený na konkrétní téma a angličtina se zde tak prolíná neformálně a přirozeně.

V New Yorku se nabízí:

 • Bright Chef: vhodný pro děti ve věku 11-17 let, kteří se zajímají o vaření a během tábora si utvářejí zdravé návyky ve výživě i životním stylu.

Zázemí kempů v NY

Letní kempy probíhají v kampusu Fordham University, která se nachází na Manhattanu v blízkosti newyorské botanické zahrady a zoologické zahrady. Děti tedy mají veškeré krásy New Yorku na dosah, ať už v pěší nebo dojezdové vzdálenosti.

Vybavení kampusu

 • studentská rezidence Rose Hill (2-3 lůžkové pokoje)
 • dozor nad dětmi 24/7
 • jídelna pro celodenní stravování
 • WI-FI v celém areálu
 • 1x týdně možnost praní prádla
 • tělocvična pro skupinové lekce
 • nejbližší zdravotnické středisko 15 minut od školy

New York Camp - Campus

NY

Týdenní aktivity a exkurze

Během pobytu vás každý týden čekají nejrůznější kulturní, společenské i sportovní aktivity. Ty jsou buď povinné nebo i volitelné. Týdenní rozvrh si navíc můžete vždy prohlédnout online na oficiálních stránkách školy.

Příklad exkurzí: Manhattan, Times Square, Top of the Rock, Bronx Zoo, Chelsea Market, The High Line, Central Park, Brooklyn Bridge, Brooklyn Bridge Park, Coney Island, Financial District, Downtown, Wall Street, 11/9 Memorial & Museum, Statue of Liberty, Yankees Stadium, Empire State Building, Metropolitan Museum of Art, botanická zahrada a další.

 

Proč si vybrat letní kempy s Tamwood?

 • Na rozdíl od jiných kempů nemají Tamwood Camps žádné skryté poplatky. Ceny jsou all-inclusive, tudíž zahrnují také letištní transfery při příjezdu a odjezdu z kempu, zdravotní pojištění, všechna jídla, kompletní výuku, všechny vstupné na výlety (pokud není stanoveno jinak). Každý týden je v programu zahrnut dobrovolný výlet.
 • Škola si velmi zakládá na zvýšené bezpečnosti a dozoru. Důraz se klade na to, aby bylo o dítě postaráno od chvíle, kdy dorazí.
 • Studenti ubytovaní v rezidenci mají každý den 3 jídla a večerní svačinu. Jídla se na většině míst podávají formou bufetu a účastníci si mohou vybrat, na co mají chuť. K dispozici jsou také vegetariánská jídla a možnost speciální diety.
 • Všichni zaměstnanci jsou pečlivě přijímáni na základě hodnot, dovedností a skutečné lásky k dětem. Jedinečný a pečlivý proces pohovoru umožňuje identifikovat kandidáty, kteří mají potřebné náležitosti pro práci s dětmi. Personál je vyškolen vždy ještě před začátkem kempu.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Klasické jazykové kempy: Youth Experience: English + Activity (11-14 let)Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-4Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 49 522 Kč
Název kurzu: Klasické jazykové kempy: Teen Global Learner: English + Activity (15-17 let)Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-4Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 48 345 Kč
Název kurzu: Speciální kempy: Youth Experience: Bright Chef (11-14 let)Počet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-4Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 49 522 Kč
Název kurzu: Speciální kempy: Teen Global Learner: Bright Chef (15-17 let) Počet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-4Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 48 345 Kč

Rezidence

Ubytování je součástí Rose Hill rezidence a to ve dvoulůžkovém nebo třílůžkovém pokoji se sdílenou koupelnou.
V každém pokoji se nachází pracovní stůl, prádelník a šatní skříň.
Rezidence nabízí účastníkům kempu možnost praní prádla zdarma jednou týdně.
Klade zvýšený důraz na vysoké bezpečí a proto je zde 24/7 dozor.

V blízkosti se pak nachází jídelna, do které dochází děti na snídaně, obědy a večeře. Všechna tři jídla denně jsou teplá.
Jídlo zahrnuje 1 hlavní chod, 2 přílohy, dezert a nápoj (např. kuře, hranolky, salát, sušenku a džus).
Pro děti, kteří jsou ubytováni mimo rezidenci (vlastní ubytování) je k dispozici pouze oběd.
Na celodenní výlety je pro všechny účastníky zajištěn obědový box nebo jídlo v restauraci.

 

Návrh bez názvu (2)

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro juniory 11–14 let

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 USD = 22.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 99 000
Pobyt pro juniory Youth Experience: English + Activity Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 99 000
Ubytování v residenci, vícelůžkový pokoj, plná penze
Denní aktivity 7 dní v týdnu, 2x celodenní exkurze
Zdravotní pojištění
Vyzvednutí a dovoz na letiště
Další poplatky celkem 17 000
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 17 000
Celkem za studium, ubytování a další poplatky    116 000 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek
Vrkoč_ClubClass_Malta II

Junior pobyt na Maltě: Honzík

Dobrý den, Pavlo, i když jsem Vám už děkovala mockrát, stále mám pocit, že to bylo málo. Tak dnes naposledy: moc a moc děkujeme, jak jste perfektně zorganizovala Honzíkův pobyt na Maltě, jak jste velmi rychle reagovala při prvních problémech a jak jste se po celou dobu jeho pobytu zajímala o to, jak se mu daří.

Přečíst celý článek
Sura Daniel BELS

BELS Malta: Daniel Š.

O studijním pobytu v cizině jsem začal uvažovat tehdy, když jsem si uvědomil, že se chci v angličtině posunout dál. Standardní výuka v jazykové škole tady u nás mě ale nelákala, protože v domácím prostředí se do cizího jazyka nikdy neponořím tak jako v zahraničí. Zaujala mne Malta.

Přečíst celý článek

Jazykový pobyt přímo v srdci New Yorku

Letní camp je situován v kampusu Univerzity Fordham, New York v blízkosti Newyorské Botanické Zahrady a Zoologické zahrady. Jedná se o výbornou aktivitu v blízkosti zeleně přímo vybízející k bohatým venkovním aktivitám.

New Yorku se netřeba obávat, i když je to město velké, dokonce větší než Česká republika (New York má téměř 20 milionu obyvatel), děti však nikdy nebudou vypuštěny bez dohledu sami.

Poloha školy

Fordham University se nachází na Manhattanu v blízkosti newyorské botanické zahrady a zoologické zahrady.

Adresa: Bronx, New York 10458, Spojené státy

Mohlo by vás zajímat