Sura Daniel BELS

Zaujala mě Malta

O studijním pobytu v cizině jsem začal uvažovat tehdy, když jsem si uvědomil, že se chci v angličtině posunout dál. Standardní výuka v jazykové škole tady u nás mě ale nelákala, protože v domácím prostředí se do cizího jazyka nikdy neponořím tak jako v zahraničí.

Nakonec jsem si za cílovou destinaci zvolil Maltu, zajímavou zemi, která není daleko, má moře a fajn počasí – a to je pro mě rozhodně příjemná kombinace.

Zařizování jsem svěřil do rukou paní Jitky Kejíkové z agentury Tutuki. Byla mi sympatická nejen nabídkou služeb, ale především dobrými referencemi. Jsem rád, že jsem si agenturu i paní Kejíkovou vybral. Dobrý dojem přetrvává i nyní, když už jsem zpátky doma. Proto ji s klidným srdcem doporučuji každému, kdo chce vycestovat za studiem.

Pohoda ve škole

Ačkoliv nemám srovnání, školu BELS hodnotím pozitivně. Líbilo se mi, že jde o menší instituci, kde se po pár dnech všichni znají osobně. Takže zde celkově panuje uvolněnější atmosféra, ve které se určitě studuje mnohem lépe.

Také jsem se setkal s názorem ostatních studentů, kteří už na Maltě studovali i jinde, že BELS představuje slušný poměr cena/výkon.

V angličtině jsem se ale bohužel moc nezlepšil. Asi bych potřeboval víc času, nebo komunikativnější lidi kolem sebe…

Ubytování v pořádku

Co se týče ubytování, tomu nemám co vytknout. Všude čisto, zázemí na jedničku, rodina se ke mně chovala slušně. Trochu mě ale mrzí, že si nechtěla víc povídat. Konverzace se točila jen okolo základních záležitostí typu jídlo či praní prádla. Čekal jsem, že právě ve svém dočasném domově se pořádně rozmluvím.