5 důvodů, proč studovat v Lindenbergu

Lindenberg je druhým největším městem ve švábském okrese Lindau a je uznávaným klimatickým lázeňským střediskem. Co všechno toto kouzelné místo nabízí?

1. Kultura a památky

Za návštěvu rozhodně stojí farní kostel sv. Petra a Pavla, středověký kostel sv. Aurelia, radnice nebo lesní jezero Waldsee, který je se svými 765,4 metry jedním z nejvýše položených slatinných jezer v Německu a bylo vytvořeno jako rybník již ve středověku.

Velkou atrakcí je v Lindenbergu Německé muzeum klobouků. Můžete si zde prohlédnout nejrůznější tvary a velikosti klobouků k nejrůznějším příležitostem, stroje a lisy na výrobu nebo spoustu pozoruhodných detailů, kterými klobouky disponují.

2. Kloboukový den

Každoročně v dubnu se koná tzv. „Hut Day“. Za tímto účelem si občané každé dva roky volí svou královnu klobouku. Během dvouletého funkčního období zastupuje kloboukové město Lindenberg a Westallgäu na akcích a nejrůznějších událostech města, na veletrzích cestovního ruchu a módy a dokonce i v publikacích a na módních přehlídkách klobouků.

3. Festival sýrů a gurmánů

V Lindenbergu se každoročně koná Mezinárodní sýrový a gurmánský festival, na kterém jsou zastoupeni výrobci sýrů z regionu, ale také z Francie, Švýcarska, Rakouska, Itálie, Holandska a Slovinska.

Kromě tradiční sýrárny sídlí v Lindenbergu dodavatelé pro letecký a automobilový průmysl a jedna z největších evropských velkokapacitních fotolaboratoří.

4. Výlety a dostupnost

Lindenberg je jedním z nejslunnějších měst v Německu a patří k idylickým lázeňským střediskům v podhůří Alp, a to i díky velmi dobré infrastruktuře, což mladí studenti velmi ocení.

Atraktivní prostředí a blízkost Alp, Rakouska a Švýcarska i Bodamského jezera nabízí studentům nespočet možností výletů a volnočasových aktivit.

Do Lindenbergu se snadno a bezpečně dostanete z letiště v Mnichově i Curychu.

5. Zdravotnictví

Od roku 1963 funguje ve městě nemocnice spadající pod organizaci Červený kříž. Pacienti zde mohou očekávat základní i nadstandardní péči.