Vítejte na škole

ELC Brighton

ELC (English language centre) provozuje tři jazykové školy – na jižním pobřeží Anglie ve městech Brighton, Eastbourne a v Chesteru na severozápadě Anglie. Všechny tři školy se řadí mezi nejlepší jazykové školy ve Velké Británii. Hledáte-li tedy kvalitu, jste tu správně.

Škola nabízí nejen kurzy obecné angličtiny, přípravy za Cambridgeské zkoušky či zkoušky IELTS, ale také obchodní angličtinu či angličtinu pro různé profese (např. angličtinu používanou v armádě, v medicíně či ve finančním sektoru). Díky nabídce kurzů pro učitele je možné s ní pracovat u programu Erasmus+.

ELC Brighton má rozhodně co nabídnout. Moderní vybavení školy v kombinaci s historickými prostory umístěnými v blízkosti pláže i městského centra, poskytují studentům příjemný komfort. Procvičovat slovíčka na pláži je totiž o něco příjemnější, než ve školní lavici. Průměrný počet studentů ve třídě je 10, maximálně však 12. Škola vede lekce tak, aby uspokojila individuální potřeby každého ze svých studentů.

ELC-5

Historické prostory, moderní výuka

Výuka je realizovaná v historických budovách, kvalita výuky a vybavení ovšem rozhodně čas nezaspala. Studenti se mohou těšit modernímu vybavení i profesionálního přístupu vyučujících. Škola je navíc umístěna v blízkosti samotného centra Brightonu, na Palmeira Square.

Vybavení školy:

 • 32 prosvětlených tříd
 • přístup k WiFi zdarma
 • 2 velké studentské salóny s televizí a denním tiskem
 • studentská kuchyň s mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí a automatem na nápoje a jídlo
 • přednáškový sál s interaktivní tabulí
 • multimediální studijní centrum pro efektivní výuku

Proč ELC Brighton?

 • škola se řadí k nejlepším jazykovým školám v Británii
 • moderní vybavení, profesionální přístup
 • výuka ve třídách po 10, maximálně 12 studentech
 • různorodá nabídka angličtiny v různých intenzitách (obchodní, profesní, obecná)
 • poloha blízko centra města
 • snadná dostupnost do Londýna
 • slunečné dny, krásné pláže a útesy
 • Brighton je studentským městem s rozmanitým národnostním mixem

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Obecná angličtina, profesní angličtina, příprava za zkoušky IELTSPočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 10 500 Kč
Název kurzu: Intenzivní angličtina, profesní angličtina, příprava za zkoušky IELTSPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 12 600 Kč
Název kurzu: Příprava na zkoušky FCE, CAE, CPEPočet lekcí týdně: 25 nebo 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 4+Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 9 750 Kč
Název kurzu: Kurzy pro učitele angličtiny (LMC, CLIC, EPC, TBE, TECH)Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2Pokročilost: B1-C1Cena za 1 týden: 12 750 Kč

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelské rodině umožňuje studentům nejlépe poznat život v Anglii, mentalitu zdejších lidí a procvičovat angličtinu v každodenních situacích. Studenti jsou většinou ubytování po jednom a stávají se součástí rodiny. Společně s rodinou jí a využívají společné prostory. Student je v domě jediný, kdo mluví jeho jazykem, pokud si nepožádá o bydlení s kamarádem.

Pokoje jsou vybavené veškerým potřebným nábytkem, pro příjemné bydlení i studium. Součástí ubytování je snídaně a večeře každý den a pravidelně čisté ručníky, ložní prádlo a možnost vyprat si oblečení jednou týdně. Student mám přístup k WiFi zdarma. Ubytování je od školy vzdáleno maximálně 30 minut, průměrně však 20 minut cesty.

Hotely a hostitelské domy

Pro studenty starší 18 let, kteří upřednostňují vlastní klid a soukromí, před žitím v hostitelské hodině, je zde možnost využít ubytování v hotelu. ELC domluvilo speciální cenu pro své studenty v některých z těchto hotelů. Všechny z těchto vybraných hotelů jsou vzdálené maximálně 15 minut od školy.

Všechny tyto hotely nabízí vlastní koupelnu, zdarma připojení k WiFi a snadnou dostupnost také do všech potřebných obchodů i na pláž.

Sdílené studentské domy (jen v létě)

Pro studenty starší 18 let, kteří upřednostňují vlastní klid a chtějí být mezi svými vrstevníky a spolužáky, je zde možnost bydlení ve sdíleném studentském domě. Ten je od školy vzdálený 20 minut, od centra 25 minut a do obchodů a restaurací je to pouhých 10 minut cesty.

Studenti zde mají k dispozici postel, skříň a stůl. Společně využívají kuchyň a koupelnu. Ručníky si musí studenti dovézt své. Ložní prádlo je k dispozici, ale jeho praní mají na starosti studenti sami. Studentům je v domě k dispozici pračka na mince. V domě je zdarma přístup k bezdrátovému internetu.

Kalkulace 2 týdenního pobytu v nízké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 30.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu. Vysoká sezóna je od půlky června do půlky srpna.

Celkem za ubytování a studium 36 450
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 25 lekcí týdně 21 000
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 9 900
Zápisné 2 700
Vyzvednutí z letiště Gatwick 2 850
Další poplatky celkem 9 190
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 8 000
Cestovní pojištění na 2 týdny, UNION, balík A60 pandemic 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 45 640 Kč

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Řezníčková - Milner School

Pobyt v Anglii: Vlasta Ř.

Dobrý den paní Gutlová,
bála jsem se zbytečně. Cesta proběhla bez problémů:-). Rodina je báječná. První den ve škole byl zajímavý. Učitelé jsou skvělí. Ve skupině jsou další 2 studenti z Čech a řada dalších národností. Moc vás zdravím do Brna.
Vlasta Ř.

Přečíst celý článek
Reference: English for less

ZŠ Němčice: pobyt na jihu Anglie

Pobyt probíhal ve městě Hastings v malém hotelu na břehu moře. Žáci prošli třídenním kurzem angličtiny. Průvodkyně Isabela nás provázela v Hastings, ale i v Eastbourne a v Brightonu. Angličtinu jsme slyšeli na každém kroku. Odjížděli jsme nejen se suvenýry v batohu, ale s mnoha úžasnými dojmy a zážitky.

Přečíst celý článek
Reference: English for less

Studenti v Hastings: ZŠ Letců R.A.F. Nymburk

Ubytování: rozkošné. Snídaně: superlativy. Výhled a lokace hotelu: nad všechna očekávání. Personál: maximálně ochotný. Škola English for Less: výborná, samá ochota a vstřícnost, mobil pro všechny případy, mapky, fajn opečovávání :).

Přečíst celý článek

Brighton – kulturní a slunečné město

Brighton je menší město na jižním pobřeží Anglie. Díky své poloze se řadí mezi jedno z nejslunečnějších míst Anglie a umožňuje tak svým obyvatelům i návštěvníkům užívat si slunečné dny z krásných pláží i z malebného centra města. Brighton je kulturním městem, které nabízí vyžití pro všechny, ať už jde o koncerty, festivaly, výstavy či památky.

Díky tomu, že ve městě fungují dvě univerzity, je Brighton studentským městem, které nabízí velký kulturní mix a přátelské prostředí. Mnoho turistických atrakcí, večerních klubů a koncertních hal podpoří chuť užívat si studentská léta právě tady.

Lokalita města je perfektní pro dopravu do Londýna (hodinu vlakem) stejně tak jako na mezinárodní letiště Heathrow a Gatwick.

Poloha školy

Škola se nachází zhruba 15 minut pěšky od centra města a 10 minut od pláže.

Adresa školy: 33 Palmeira Mansions, Hove BN3 2GB, Spojené království

Mohlo by vás zajímat