Vítejte na škole

ELC Brighton

ELC (English language centre) provozuje dvě jazykové školy na jižním pobřeží Anglie a to ve městech Brighton a Eastbourne. Zde může svou úroveň angličtiny zlepšovat kdokoliv starší 16 let, bez ohledu na to, jestli se zajímá o obchodní angličtinu, angličtinu pro specialisty (např. vojenská, lékařská, finanční) nebo chce jen zdokonalit své komunikační schopnosti (pro cestování, komunikaci s přáteli, zábavu).

ELC Brighton má rozhodně co nabídnout. Moderní vybavení školy v kombinaci s historickými prostory, umístěnými v blízkosti pláže i městského centra, poskytuje studentům snadné spojení užitečného s příjemným. Procvičovat slovíčka na pláži je totiž hned o něco příjemnější, než ve školní lavici. Hodiny jsou přizpůsobeny výuce jazyka, průměrný počet studentů pro jednu třídu je 10, maximálně však 12. Škola navíc dbá na individuální potřeby každého ze svých studentů a snaží se uzpůsobit jeho vzdělávací program jeho potenciálu.

ELC-5

Historické prostory, moderní výuka

Výuka je realizovaná v historických budovách, kvalita výuky a vybavení ovšem rozhodně čas nezaspala. Studenti se mohou těšit modernímu vybavení i profesionálního přístupu vyučujících. Škola je navíc umístěna v blízkosti samotného centra Brightonu, na Palmeira square.

Vybavení školy:

 • 32 prosvětlených tříd
 • Přístup k WiFi zdarma
 • 2 velké studentské salóny s televizí a denním tiskem
 • Studentská kuchyň s mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí a automatem na nápoje a jídlo
 • Přednáškový sál s interaktivní tabulí
 • Multimediální studijní centrum pro efektivní výuku

Proč ELC Brighton?

 • Moderní vybavení, profesionální přístup
 • Výuka ve třídách po 10, maximálně 12 studentech
 • Různorodá nabídka angličtiny (obchodní, profesní, obecná)
 • Škola je v blízkosti centra města
 • Snadná dostupnost do Londýna
 • Slunečné dny, krásné pláže a útesy
 • Brighton je studentským městem s velkým národním mixem

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Obecná angličtinaPočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 9 268 Kč
Název kurzu: Intenzivní angličtinaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 11 086 Kč
Název kurzu: Příprava na zkoušky FCE, CAE, CPEPočet lekcí týdně: 25 nebo 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 4+Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 11 920 Kč

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelské rodině umožňuje studentům nejlépe poznat život v Anglii, mentalitu zdejších lidí a procvičovat angličtinu v každodenních situacích. Studenti jsou většinou ubytování po jednom a stávají se součástí rodiny. Společně s rodinou jí a využívají společné prostory. Student je v domě jediný, kdo mluví jeho jazykem, pokud si nepožádá o bydlení s kamarádem.

Pokoje jsou vybavené veškerým potřebným nábytkem, pro příjemné bydlení i studium. Součástí ubytování je snídaně a večeře každý den a pravidelně čisté ručníky, ložní prádlo a možnost vyprat si oblečení jednou týdně. Student mám přístup k WiFi zdarma. Ubytování je od školy vzdáleno maximálně 30 minut, průměrně však 20 minut cesty.

Hotely a hostitelské domy

Pro studenty starší 18 let, kteří upřednostňují vlastní klid a soukromí, před žitím v hostitelské hodině, je zde možnost využít ubytování v hotelu. ELC domluvilo speciální cenu pro své studenty v některých z těchto hotelů. Všechny z těchto vybraných hotelů jsou vzdálené maximálně 15 minut od školy.

Všechny tyto hotely nabízí vlastní koupelnu, zdarma připojení k WiFi a snadnou dostupnost také do všech potřebných obchodů i na pláž.

Sdílené studentské domy (jen v létě)

Pro studenty starší 18 let, kteří upřednostňují vlastní klid a chtějí být mezi svými vrstevníky a spolužáky, je zde možnost bydlení ve sdíleném studentském domě. Ten je od školy vzdálený 20 minut, od centra 25 minut a do obchodů a restaurací je to pouhých 10 minut cesty.

Studenti zde mají k dispozici postel, skříň a stůl. Společně využívají kuchyň a koupelnu. Ručníky si musí studenti dovézt své. Ložní prádlo je k dispozici, ale jeho praní mají na starosti studenti sami. Studentům je v domě k dispozici pračka na mince. V domě je zdarma přístup k bezdrátovému internetu.

Kalkulace 2týdenního pobytu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 29.80 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za ubytování a studium 32 512
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 25 lekcí týdně 18 536
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 8 761
Zápisné 2 682
Vyzvednutí z letiště Gatwick  2 533
Další poplatky celkem 8 588
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 8 000
Cestovní pojištění na 2 týdny 588
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 41 100 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Řezníčková - Milner School

Pobyt v Anglii: Vlasta Ř.

Dobrý den paní Gutlová,
bála jsem se zbytečně. Cesta proběhla bez problémů:-). Rodina je báječná. První den ve škole byl zajímavý. Učitelé jsou skvělí. Ve skupině jsou další 2 studenti z Čech a řada dalších národností. Moc vás zdravím do Brna.
Vlasta Ř.

Přečíst celý článek
Reference: English for less

ZŠ Němčice: pobyt na jihu Anglie

Pobyt probíhal ve městě Hastings v malém hotelu na břehu moře. Žáci prošli třídenním kurzem angličtiny. Průvodkyně Isabela nás provázela v Hastings, ale i v Eastbourne a v Brightonu. Angličtinu jsme slyšeli na každém kroku. Odjížděli jsme nejen se suvenýry v batohu, ale s mnoha úžasnými dojmy a zážitky.

Přečíst celý článek
Reference: English for less

Studenti v Hastings: ZŠ Letců R.A.F. Nymburk

Ubytování: rozkošné. Snídaně: superlativy. Výhled a lokace hotelu: nad všechna očekávání. Personál: maximálně ochotný. Škola English for Less: výborná, samá ochota a vstřícnost, mobil pro všechny případy, mapky, fajn opečovávání :).

Přečíst celý článek

Brighton

Brighton je menší město na jižním pobřeží Anglie. Díky své poloze se řadí mezi jedno z nejslunečnějších míst Anglie a umožňuje tak svým obyvatelům i návštěvníkům užívat si slunečné dny z krásných pláží i z malebného centra města. Brighton je kulturním městem, které nabízí vyžití pro všechny, ať už jde o koncerty, festivaly, výstavy či památky.

Díky tomu, že ve městě fungují dvě univerzity, je Brighton studentským městem, které nabízí velký kulturní mix a přátelské prostředí. Mnoho turistických atrakcí, večerních klubů a koncertních hal podpoří chuť užívat si studentská léta právě tady.

Lokalita města je perfektní pro dopravu do Londýna (hodinu vlakem) stejně tak jako na mezinárodní letiště Heathrow a Gatwick.

Mohlo by vás zajímat