Vítejte na škole

English in Chester

English in Chester je jediným na plno a celoročně běžícím vzdělávacím ústavem pro výuku angličtiny ve městě Chester, která je akreditována organizací British Council.

Jazyková škola pojme v jeden moment maximálně 150 studentů (v rámci 14 tříd) a jazykové tréninkové centrum 35 studentů. Vzdělání se na této škole dostane všem generacím.

Škola vedle kvalitního vzdělání staví zážitky a příjemný pocit z celého pobytu.

Mix kultur i příjemné prostředí školy a její zaměstnanci pomáhají vytvořit nezapomenutelný zážitek plný nových zkušeností.

Chester School

Školní zázemí v historických budovách

Škola se skládá ze tří historických (více než 200 let starých) budov na krásném malém historickém náměstí Stanley Place. Dvě z budov tvoří hlavní školu a třetí, na druhé straně náměstí, je Language Training Centre pro studenty starší 25 let.

Škola je pouze 2 minuty chůze od samotného srdce města a 15 minut chůze, přes historické centrum, na autobusové nádraží.

Vybavení školy:

 • 14 prosvětlených učeben
 • počítačová učebna s 12 počítači
 • zdarma přístup k Wi-Fi
 • sebe-vzdělávací místnost s programy pro snadnější studium
 • společenská místnost
 • kantýna s automatem na horké nápoje
 • zahrada pro relax i párty

Proč English in Chester?

 • Škola je akreditována organizací British Council, dále je součástí IALC a The English Network
 • Škola má pověst vysoké kvality a poskytuje svým studentům nejlepší vzdělání na základě jejich individuálních požadavků
 • Škola vzdělává studenty z více než 60 různých zemí světa, můžete se tedy dostat do kontaktu s různými kulturami a mentalitami
 • Chester je nádherné historické město s pravou anglickou náladou
 • Chester nabízí nízkonákladové živobytí s vysokou kvalitou života
 • Poloha města umožňuje snadné cestování

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: General EnglishPočet lekcí týdně: 28Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 11 771 Kč
Název kurzu: The 25+ coursePočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 14 602 Kč
Název kurzu: FCE, CAE PreparationPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 5Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 9 387 Kč

Hostitelská rodina

Život v hostitelské rodině je nejlepší cesta, jak poznat pravou anglickou mentalitu a zdokonalit se v angličtině i po škole. Studenti jsou ubytováni v hostitelských rodinách po jednom (pokud si nevyžádají zůstat spolu).

Pokoj je vybavený postelí a skříní, stůl je k dispozici v pokoji nebo v domě. Hostitelská rodina nabízí pravidelně čisté ložní prádlo a ručníky.

Součástí ubytování je polopenze, student tedy dostává každý den od hostitelské rodiny snídani a večeři.

Některé ubytování je v dochůdné vzdálenosti (do 20 minut) od školy, u některých je potřeba dopravit se do školy autobusem.

Rezidence

Waterside court je moderní studentská rezidence, vzdálená od školy pouhých 6 minut chůze. Nabízí ubytování pro studenty starší 18 let. Na území celé budovy je přístupná WiFi a budova je chráněna bezpečnostním systémem.

Pokoje jsou samostatné a disponují vlastní koupelnou. Společnými prostory jsou pak obývací pokoj, kuchyň a prádelna. V rámci ubytování má student pravidelně k dispozici čisté ložní prádlo a ručníky. Kuchyně je vybavená potřebným nádobím a spotřebiči.

Hotel

Pro ty, kterým více vyhovuje nezávislý způsob života a nechtějí využít ubytování v hostitelské rodině ani rezidenci je zde možnost využít ubytování v hotelu.

V bezprostřední blízkosti školy se nachází moderní hotel Express by Holiday Inn at Chester Racecoursekterý je vzdálený pouhé 2 minuty chůze. Jedna noc v hotelu (pro jednu či dvě osoby) se snídaní stojí 73 liber.

V centru města se nachází dále hotel Macdonald New Blossoms Hotels cenou 90 liber za noc pro jednu osobu, či 100 liber za noc pro dvě osoby.

Na stránkách školy také můžete na interaktivní mapě vyhledat další hotely v blízkosti školy.

Kalkulace 2týdenního pobytu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 29.80 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za ubytování a studium 27 102
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 28 lekcí týdně (se slevou 15%) 14 944
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 8 284
Zápisné 1 937
Vyzvednutí z letiště Manchaster nebo Liverpool  1 937
Další poplatky celkem 8 588
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 8 000
Cestovní pojištění na 2 týdny 588
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 35 690 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Řezníčková - Milner School

Pobyt v Anglii: Vlasta Ř.

Dobrý den paní Gutlová,
bála jsem se zbytečně. Cesta proběhla bez problémů:-). Rodina je báječná. První den ve škole byl zajímavý. Učitelé jsou skvělí. Ve skupině jsou další 2 studenti z Čech a řada dalších národností. Moc vás zdravím do Brna.
Vlasta Ř.

Přečíst celý článek
Reference: pobyt v Hastings

Pobyt žáků v Anglii: ZŠ Lubina

Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za skvěle odvedenou práci. Řidiči autobusu byli ochotní a milí, vyšli nám vstříc ve veškerých požadavcích, protože cestovat s dětmi ve věku 9 – 11 let není zrovna jednoduché. Byla s nimi skvělá komunikace a z naší strany jsem s nimi byli velice moc spokojeni.

Přečíst celý článek
Reference - WSE - English Courses

Proficiency AJ v Londýně: Renata H.

Škola výborná, učitelé vstřícní, milí, nápomocní a vtipní, Wimbledon krásný a Londýn dech-beroucí. Rodina milá, let v pohodě. Pobyt v Londýně jsem si užila a mnohé nové se dozvěděla. Vřele doporučuji jak školu, tak i společnost Tutuki, která mi školu vyhledala a vše výborně připravila.

Přečíst celý článek

Chester

Chester je malebné historické město ve středu Anglie na řece Dee. Toto město je zhmotněním všeho, co se vám objeví v mysli, když pomyslíte na Anglii a je nejznámější pro množství zachovaných historických památek. Poloha města umožňuje jeho dlouhodobým  návštěvníkům cestovat do mnoha atraktivních míst, ať už se jedná o města jako Liverpool či Manchester, nebo národní parky jako Snowdonia, Peak District a další. Zároveň poskytuje snadnou dopravu na Irský ostrov. Do Londýna je možné se dostat vlakem za 2 hodiny.

Škola se skládá ze tří budov a všechny tři se nachází na malém historickém náměstí Stanley Place. Toto náměstí je vzdáleno 2 minuty chůze od samotného centra Chesteru a 15 minut chůze (napříč centrem) na autobusové nádraží.

Mohlo by vás zajímat

Při výběru této školy vám Tutuki dává 15% slevu na výuku podle vašeho výběru.