Vítejte na škole

ELC English in Chester

ELC (English language centre) provozuje tři jazykové školy – jednu v Chesteru na severozápadě Anglie a dvě na jižním pobřeží ve městech Brighton a Eastbourne. Všechny tři školy se řadí mezi nejlepší jazykové školy ve Velké Británii. Hledáte-li tedy kvalitu, jste tu správně.

English in Chester je jedinou celoroční jazykovou školou ve městě Chester, která je akreditována organizací British Council.

Kapacita školy je zhruba 190 studentů. Potkáte tu všechny generace – mladé i zralé. Pro studenty 50+ je tu dokonce speciální program, který zahrnuje nejen kurzy angličtiny, ale také 3 půldenní aktivity a 1 celodenní výlet s průvodcem. Škole prostě záleží na tom, aby se tu cítili dobře všechny věkové kategorie.

Mix kultur i příjemné prostředí školy pomáhají vytvářet nezapomenutelné zážitky plné nových zkušeností. Získáte je i vy?

Chester School

Školní zázemí v historických budovách

Škola se skládá ze tří historických (více než 200 let starých) budov na malebném náměstí Stanley Place. Dvě z budov tvoří hlavní školu a třetí, na druhé straně náměstí, je Language Training Centre. Zde je organizován intenzivní jazykový program 25+. Ten je určen pro všechny, kteří chtějí studovat v mini skupinách a chtějí se zaměřit zejména na komunikační dovednosti v práci a každodenním životě.

Škola je pouze 2 minuty chůze od samotného centra města.

Vybavení školy:

 • 14 prosvětlených učeben
 • počítačová učebna s 12 počítači
 • zdarma přístup k Wi-Fi
 • studovna
 • společenská místnost
 • kantýna s automatem na horké nápoje
 • zahrada pro relax i party

Proč English in Chester?

 • škola je akreditována organizací British Council, dále je součástí IALC a The English Network
 • patří mezi deset nejlepších škol ve Velké Británii
 • rozmanitý národnostní mix
 • Chester je šarmantní historické město
 • nižší náklady na život než v Londýně
 • nejbližší letiště jsou Manchester nebo Liverpool

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: General English 28Počet lekcí týdně: 28Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 9 900 Kč
Název kurzu: General English 30Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 23 400 Kč
Název kurzu: Příprava na zkoušky FCE, CAEPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 4Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 11 550 Kč
Název kurzu: General English + příprava na zkoušky FCE, CAEPočet lekcí týdně: 28Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 5Pokročilost: B1Cena za 1 týden: 9 600 Kč
Název kurzu: General English + příprava na IELTSPočet lekcí týdně: 28Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 9 900 Kč
Název kurzu: English 25+Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-6Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 19 200 Kč
Název kurzu: English 50+Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 13 200 Kč

Hostitelská rodina

Bydlení v hostitelské rodině je nejlepší cesta, jak poznat pravou anglickou mentalitu a zdokonalit se v angličtině i po škole. Studenti jsou ubytováni v hostitelských rodinách po jednom (pokud si nevyžádají zůstat spolu).

Pokoj je vybavený postelí a skříní, stůl je k dispozici v pokoji nebo v domě. Hostitelská rodina nabízí pravidelně čisté ložní prádlo a ručníky.

Součástí ubytování je polopenze, student tedy dostává každý den od hostitelské rodiny snídani a večeři.

Některé ubytování je v dochůdné vzdálenosti (do 20 minut) od školy, u některých je potřeba dopravit se do školy autobusem.

Rezidence

Waterside court je moderní studentská rezidence, vzdálená od školy pouhých 6 minut chůze. Nabízí ubytování pro studenty starší 18 let. Na území celé budovy je přístupná WiFi a budova je chráněna bezpečnostním systémem.

Pokoje jsou samostatné a disponují vlastní koupelnou. Společnými prostory jsou pak obývací pokoj, kuchyň a prádelna. V rámci ubytování má student pravidelně k dispozici čisté ložní prádlo a ručníky. Kuchyně je vybavená potřebným nádobím a spotřebiči.

Hotel

Pro ty, kterým více vyhovuje nezávislý způsob života a nechtějí využít ubytování v hostitelské rodině ani rezidenci je zde možnost využít ubytování v hotelu.

V bezprostřední blízkosti školy se nachází moderní hotel Express by Holiday Inn at Chester Racecoursekterý je vzdálený pouhé 2 minuty chůze. Jedna noc v hotelu (pro jednu či dvě osoby) se snídaní stojí 73 liber.

V centru města se nachází dále hotel Macdonald New Blossoms Hotels cenou 90 liber za noc pro jednu osobu, či 100 liber za noc pro dvě osoby.

Na stránkách školy také můžete na interaktivní mapě vyhledat další hotely v blízkosti školy.

Kalkulace 2 týdenního pobytu ve vysoké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 30.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu. Vysoká sezóna: půlka června až půlka srpna.

Celkem za ubytování a studium 35 100
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 28 lekcí týdně 19 800
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 10 200
Zápisné 2 700
Vyzvednutí z letiště Manchaster nebo Liverpool  2 400
Další poplatky celkem 9 190
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 8 000
Cestovní pojištění na 2 týdny – UNION, balík A60 pandemic 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 44 290 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Řezníčková - Milner School

Pobyt v Anglii: Vlasta Ř.

Dobrý den paní Gutlová,
bála jsem se zbytečně. Cesta proběhla bez problémů:-). Rodina je báječná. První den ve škole byl zajímavý. Učitelé jsou skvělí. Ve skupině jsou další 2 studenti z Čech a řada dalších národností. Moc vás zdravím do Brna.
Vlasta Ř.

Přečíst celý článek
Reference: pobyt v Hastings

Pobyt žáků v Anglii: ZŠ Lubina

Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za skvěle odvedenou práci. Řidiči autobusu byli ochotní a milí, vyšli nám vstříc ve veškerých požadavcích, protože cestovat s dětmi ve věku 9 – 11 let není zrovna jednoduché. Byla s nimi skvělá komunikace a z naší strany jsem s nimi byli velice moc spokojeni.

Přečíst celý článek
Reference - WSE - English Courses

Proficiency AJ v Londýně: Renata H.

Škola výborná, učitelé vstřícní, milí, nápomocní a vtipní, Wimbledon krásný a Londýn dech-beroucí. Rodina milá, let v pohodě. Pobyt v Londýně jsem si užila a mnohé nové se dozvěděla. Vřele doporučuji jak školu, tak i společnost Tutuki, která mi školu vyhledala a vše výborně připravila.

Přečíst celý článek

Chester - malebné historické město

Chester se nachází v severozápadní části Anglie, na řece Dee. Městečko je právem považováno za jedno z nejlépe zachovalých historických měst ve Velké Británii. Pyšní se celou řadou zachovalých architektonických památek, které ročně přilákají davy turistů.

Poloha města navíc umožňuje cestovat do mnoha dalších atraktivních míst, třeba do Liverpoolu či Manchesteru, nebo do národních parků Snowdonia, Peak District a další. Podívat se můžete také do Irska, které je blízko. Do Londýna se dostanete za 2 hodiny vlakem.

Poloha školy

Škola se nachází zhruba 10 minut pěšky od centra města a všech zajímavých památek. Je rozložena do tří budov, které se nachází na malém historickém náměstí Stanley Place.

Adresa školy: 9-11 Stanley Pl, Chester CH1 2LU, Spojené království

Mohlo by vás zajímat