Reference: English for less

Žáci v Hastings

Žáky 8. a 9. tříd základní školy Němčice nad Hanou jsme vypravili do Hastings na školu English for less. Tradičně jsme k výuce přidali mimoškolní program, který zahrnoval:

  • prohlídku starobylé části Hastings
  • Victorian Tea Afternoon, aneb jak správně připravit pravý anglický čaj
  • výlet do Brightonu, Eastbourne a do Londýna

A co na to samotní účastníci?

…Úžasný týden

Ve škole se učíme o Velké Británii, Londýně, bitvě u Hastingsu, učíme se anglický jazyk. Ale skutečnost předčila naše očekávání.

Stejně jako tisíce českých žáků i 40 dětí z naší Základní školy v Němčicích nad Hanou se zúčastnilo týdenního jazykového a poznávacího pobytu v Anglii.

My jsme byli ubytování v  přístavním městě Hastings v malém hotýlku na břehu moře. Žáci prošli třídenním jazykovým kurzem s rodilými mluvčími. Anglická průvodkyně Isabela nás provázela po Hastingsu, ale i na výletech do Eastbournu a  Brightonu. Angličtinu jsme tedy slyšeli na každém kroku, i u jídla, v obchodech.

Poslední den jsme strávili s českým průvodcem v Londýně, který zrovna slavil 800 let od udělení privilegií, takže jsme kromě historických památek zhlédli také průvody středověkých kočárů s koňskými spřeženími a kolonu vojenské techniky. Bylo úžasné na vlastní oči vidět Big Ben, Tower Bridge, Tower a další pamětihodnosti, nasáli jsme zvláštní atmosféru britského hlavního jména.

Z Anglie jsme odjížděli nejen se suvenýry v batohu, ale s mnoha úžasnými dojmy a zážitky.

Za všechny účastníky zájezdu

Naďa Tesaříková

Děkujeme ZŠ Němčice za skvělou spolupráci i komunikaci.