Vítejte na škole

Tamwood Careers Whistler (odborné kurzy)

Rozšiřte si odborné vzdělání včetně praxe na kanadském pracovním trhu!

Díky Tamwood Career programs (také „co-op programy“) můžete studovat odborný kurz jehož součástí a zároveň podmínkou je praxe v daném oboru. Hlavní výhodou je tak pracovní povolení, které jde s tímto studentským vízem ruku v ruce! Budete se učit od profesionálů v oboru, čerpat z exkurzí i doprovodných workshopů. Kariérní poradci vás navíc vyškolí v tom, jak najít a získat vhodnou práci. A co víc, škola ve Whistleru, jako jediná z ostatních Tamwood destinací, nabízí studentům možnost najít si práci již před svým příjezdem. Můžete tak dopředu vědět, kde budete pracovat a s jakou výplatou počítat!

Whistler, populární horské středisko s nádhernou přírodou, kde se v roce 2010 pořádaly Zimní Olympijské hry, nyní nabízí i mnoho pracovních příležitostí v oblasti hotelnictví a cestovního ruchu.

Mimo Whistler si můžete pro studium vybrat také Toronto, město horkého léta a studené zimy, či Vancouver, jedno z nejlepších měst pro život.

 

??????????????????????????????????

Odborné kurzy s pracovním povolením

Studium odborných kurzů v Kanadě vám umožní rozšíření dosavadní kvalifikace a zároveň možnost placené praxe. Je vhodné třeba pro studenty, kteří nevědí, kam po střední nebo vysoké škole a rádi by získali ještě jinou zkušenost. Po úspěšném absolvování obdržíte diplom nebo certifikát, díky kterému budete na pracovním trhu jisto jistě vyčnívat. :-) O pracovní zkušenosti z Kanady ani nemluvíme!

Výhody programu:

 • získáte kanadský diplom a odbornou kvalifikaci
 • získáte pracovní zkušenosti v Kanadě a navíc se zdokonalíte v angličtině
 • získáte studentské vízum s pracovním povolením, což vám umožní pracovat během studia na zkrácený úvazek (do 20 hodin týdně) a v druhé částí studia na plný úvazek (jen studenti s co-op programem)
 • odborné kurzy ve Whistleru jsou zaměřeny na oblast hotelnictví a turistický ruch
 • v rámci studia si vytvoříte vyšperkovaný životopis a naučíte se čelit výzvám spojeným s hledáním práce
 • Tamwood kariérní poradci vám pomůžou připravit se na pohovor a také s hledáním samotné práce

Studium nebo studium s praxí

Studovat můžete kurz zakončený certifikátem nebo diplomem. Rozdíl spočívá v délce programu a v jeho pracovní části. Nastoupit můžete každý měsíc. Podmínkou přijetí je věk 18 let a úroveň angličtiny IELTS 4.0 až IELTS 5.0 (dle jednotlivých programů).

1. KURZY ZAKONČENÉ CERTIFIKÁTEM

Tento typ studia zahrnuje pouze vybraný odborný kurz, na jehož konci vypracujete závěrečný projekt (tzv. Capstone Project) a obdržíte certifikát. V průběhu studia můžete, ale nemusíte pracovat 20 hodin týdně. Program trvá 27 týdnů.

2. KURZY ZAKONČENÉ DIPLOMEM

Odborné kurzy zakončené diplomem můžeme dle délky rozdělit na:

a) 48 týdenní program

Toto studium odborného kurzu s povinnou praxí (Course with co-op program) se skládá se ze dvou částí.

 • První část (24 týdnů) je věnována studiu, kdy můžete, ale nemusíte pracovat 20 hodin týdně.
 • Druhá část (24 týdnů) je zaměřena na povinnou praxi ve firmách, službách či pohostinství. Placenou praxi vykonáváte již na plný úvazek 40 hodin týdně. Škola Tamwood vám s nalezením práce pomáhá.

b) 84 týdenní program 

Studium odborného kurzu je rozšířeno o složku „Communication“. Studium je též rozděleno na dvě části:

 • První část (36 týdnů) je věnována studiu, kdy můžete, ale nemusíte pracovat 20 hodin týdně.
 • Prázdniny (12 týdnů)
 • Druhá část (36 týdnů) zahrnuje povinnou praxi.

Whistler_copy3

Use of this photo is governed by contract and intellectual property laws of Canada. This image remains the exclusive copyright property of the Creator. No rights are granted unless written contracts are in place.

Whistler_copy4

 

4769965356_f877ab69da_o

4769967114_3800fd88d4_o

Program Hospitality & Tourism

Whistler vám nabízí studium programu „Hospitality & Tourism“. Tento program je vhodný pro studenty, kteří by rádi pracovali v cestovním ruchu a zajímá je oblast pohostinství. Získají základní znalosti a dovednosti v oblasti služeb zákazníkům, které mohou zužitkovat na pracovních pozicích v hotelech, motelech, letoviscích, restauracích, kongresových centrech či třeba na výletní lodi.

Program obsahuje 6 tematických bloků po 4 týdnech + závěrečný projekt NEBO povinnou praxi.

Tematické bloky:

 • Cross-Cultural Communication (4 týdny)
 • Customer Service (4 týdny)
 • Professional Development (4 týdny)
 • Project Management (4 týdny)
 • Sustainable Tourism (4 týdny)
 • Business Ethics (4 týdny)

+ Capstone Project (pouze Certificate; 3 týdny) nebo povinná praxe (pouze Diploma; 24 týdnů)

 A pozor, Whistler jako jediná Tamwood destinace umožňuje studentům získání práce již před začátkem školy a příjezdem do země. Studenti tak mohou předem vědět, kde budou pracovat, kolik si vydělají peněz a také to, zda je zaměstnavatel ubytuje – což především u práce v hotelu nebývá výjimkou.

Studentské vízum s pracovním povolením

Studentské vízum je ideální variantou a nezbytnou nutností, pokud plánujete studovat v Kanadě déle než 6 měsíců. Je zároveň ale i skvělou alternativou v případě, kdy chcete v této nádherné zemi dlouhodobě žít a pracovat.

Studentské vízum vám v rámci stále populárnějšího studijně-pracovního programu co-op umožní v Kanadě nejen studovat, ale také pracovat.

Proto vás jistě nepřekvapí, že studentské vízum patří mezi oblíbené a žádané způsoby vycestování do Kanady. Navíc jeho získání není limitováno věkovou hranicí. Takže pokud se rozhodnete studovat v Kanadě i v pokročilejším věku, dveře máte zcela otevřené.

Vízovým procesem vás provedeme. Chcete-li však vědět více, přečtěte si podrobnosti získání studentského víza na našem webu: Studentské vízum do Kanady.

Whistler_room3

Whistler_building

Kde budete ve Whistleru studovat?

Škola se nachází v centru městečka jen pár kroků od lanovky Peak 2 Peak Gondola spojující dva vrcholy hor.

Nedávno zrenovovaná budova školy nabízí:

 • prostorné a prosvětlené třídy
 • studentská místnost pro odpočinek
 • půjčovnu sportovního vybavení zdarma
 • úschovnu pro vlastní sportovní vybavení

 

Škola nenabízí vlastní ubytování ani jídelnu. Doporučuje však hostely, hotely, či airbnb. Možnosti stravování jsou pak dostupné v okolních restauracích či supermarketech.

Proč kariérní programy na Tamwood?

 • tři destinace a široká nabídka studijních oborů
 • většina programů umožňuje nástup každý měsíc
 • školné je levnější než většina veřejných vysokých škol a univerzit
 • studenti navštěvují workshopy, náborové veletrhy, exkurze na pracovištích a mohou využívat kariérního poradenství
 • Tamwood spolupracuje s konkrétními hotely, restauracemi a podniky, ve kterých mohou studenti snáze najít práci
 • studenti, kteří po kariérním programu navážou na studium veřejné školy nebo univerzity a úspěšně ji dokončí, mají nárok na postgraduální pracovní povolení a pobyt v Kanadě na další 3 roky
 • výuku vedou profesionálové z oboru, kteří mají přehled i o aktuálních požadavcích zaměstnavatelů
 • studenti získají kanadský diplom/certifikát, odbornou kvalifikaci a pracovní zkušenost, díky které budou u budoucích zaměstnavatelů jistě vyčnívat

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Hospitality and Tourism Co-op Diploma Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): Délka kurzu (týden): 48Pokročilost: IELTS 5Cena za 1 týden: 4 350 Kč
Název kurzu: Hospitality and Tourism CertificatePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): Délka kurzu (týden): 27Pokročilost: IELTS 5Cena za 1 týden: 7 600 Kč
Název kurzu: Hospitality and Tourism Co-op with Communication DiplomaPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): Délka kurzu (týden): 84Pokročilost: IELTS 4Cena za 1 týden: 2 785 Kč

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelských rodinách je ideální příležitostí, jak si vytvořit celoživotní vzpomínky, naučit se rychleji anglicky a poznat pravou kanadskou kulturu.

Rodiny pocházejí z různých zázemí, kultur a zvyklostí, ale všechny jsou pečlivě prověřovány a mají s ubytováním studentů bohaté zkušenosti. Součástí ubytování je i polopenze.

Vzdálenost rodin od školy záleží na jejich dostupnosti, je proto tak nutné počítat s tím, že se může jednat až o 75 minutový dojezd.

Prosím mějte na paměti, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tam a naopak. Můžete bydlet s rozličnými národnostmi, různého složení a věku nebo třeba se zvířetem. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám to vždy předem. Buďte však otevření, představte rodině naši českou kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-)

Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

Hostely, Apartmány, Airbnb

Další možností ubytování ve Whistleru mohou být hostely, apartmány či airbnb.

Tamwood doporučuje např.:

Informujte se v Tutuki o aktuálních možnostech.

???????????????????

Kalkulace studijního programu „Hospitality and Tourism Co-op Diploma - 48 wks“

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 CAD = 18.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za ubytování a studium 282 960
Studium a ubytování Cena v Kč
Hospitality and Tourism, 20 lekcí týdně, celkem 48 týdnů 208 800
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze (na první 4 týdny, vysoká sezóna) 41 760
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály 32 400
Další poplatky celkem 25 000
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 25 000
Celkem za studium, ubytování a další poplatky  307 960 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Vanek Rakousko Salzburg (8)

Inlingua Salzburg: Pavel V.

Škola mi vybrala velmi příjemnou hostitelskou rodinu. Paní Johanna a její manžel Gusta byli naprosto úžasní lidé. Agentura Tutuki mi umožnila nejen splnění snu v podobě domluvení se německy, ale navíc jsem prožil fantastické dva týdny, kdy jsem měl možnost poznat lidi z celého světa.

Přečíst celý článek
Reference: Kanada

Studentka ve Vancouveru: Romana

Škola náročná, ale to vy víte, nic neodpustí. Pokud není docházka v pořádku, tak body dolů a nepustí vás do dalšího levelu. Ale to se mě netýká, protože jak je známo, kdo si to platí, tak se k tomu staví úplně jinak. Už na sobě cítím i mírné pokroky. Nedovedu odhadnout jak velké, ale angličtina je rozhodně lepší.

Přečíst celý článek
Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek

Whistler – nasajte Olympijský vzduch

Malebné městečko Whistler leží jenom 120 km od Vancouveru, v kanadském státě Britská Kolumbie (British Columbia). Aktivně si zde odpočinete jak v zimě, tak v létě. Obklopující příroda nadchne všechny milovníky outdoorových aktivit. Můžete sjíždět na kole horské traily nebo proslulé downhillové bike parky. V zimě pak nebudete vědět, na kterou lyžařskou sjezdovku dřív, nacházíte se přece v jednom z nejznámějších horských středisek Severní Ameriky!:) Tomu odpovídá také množství hotelů, barů, restaurací a s tím i pracovních příležitostí.

Užijete si zde:

 • hory a přírodu
 • jezera a řeky
 • shopping a restaurace
 • skvělý společenský život
 • noční kluby
 • outdoorové aktivity
 • ostatní sezónní sporty (tenis, golf, paragliding, sjíždění divokých řek, skálolezení, in-line bruslení aj.)

Navíc, jako Tamwood studenti, můžete využívat speciálních slev při zakoupení permanentek na vleky či akčních cen v lyžařských kurzech.

Poloha školy

Škola sídlí v centru turistického resortu a k nejbližší kabinkové lanovce a ke dvěma dalším vlekům je to cca 500 – 600 metrů.

Whistler Olympic Plaza je necelý kilometr od školy.

Adresa školy: 4293 Mountain Square #302, Whistler, BC V8E 1B8, Kanada

Moho by vás zajímat