7 důvodů proč studovat ve Whistleru

Milujete zimní sporty? Vyberte si ke studiu Whistler a užijte si zimních radovánek dosytosti. Ovšem Whistler – to nejsou jen zasněžené svahy, jsou i jiné důvody proč studovat právě ve Whistleru

1. Sníh

Hlavním lákadlem Whistleru je pochopitelně sníh. Lyžařské středisko Whistler-Blackcomb patří mezi zimními středisky Severní Ameriky k naprosté špičce.

Od školiček pro začátečníky přes kurzy pro pokročilé po heli-skiing, své si tu najdou ortodoxní lyžaři, snowbordisti i freerideři. A ze školy Tamwood to máte k nejbližší lanovce jen 500-600 metrů!

Víte, že středisko Whistler Mountain vzniklo až v letech 1962-66? Chtělo hostit zimní olympiádu 1968, ale nevyšlo to. V roce 1976 naopak možnost pořádat ZOH odmítlo a tak se tu zimní olympiáda konala až v roce 2010. A stálo to za to!

2. Outdoor

Whistler je outdoorovým rájem. Nabízí úžasné turistické treky, stezky pro horská kola, divokou vodu, horolezecké a skálolezecké trasy…

Pokud k vaším koníčkům patří horská kola, tak určitě víte, že Whistler hostí největší festival MTB horských kol Crankworx. A těšíte se, až vyzkoušíte Whistler Mountain Bike Park.

Prozkoumejte okolní řeky a jezera na kanoi, kajaku, motorovém člunu nebo při stand up paddleboardingu. Obdivujte přírodu ze sedla koně nebo zavěšeni na laně… A jestli to jen trochu půjde, tak si nenechte si ujít outdoorový festival GO Fest.

Víte, že Whistler vděčí za své jméno hvízdání místních svišťů? Svišť brýlový používá ke komunikaci nejméně 7 různých zvuků a pokud si vyjdete na turistický výšlap, tak ho nejen uslyšíte ale pravděpodobně i uvidíte.

3. Kultura

Rádi sportujete, ale zajímá vás i kultura? Při troše plánování tady můžete zažít Whistler Film Festival.

Celoročně je k dispozici řada galerií. Navštivte třeba Adele Campbell Fine Art Gallery, uvidíte tu díla mezinárodně známých kanadských umělců. Na současné (nejen kanadské) umění je zaměřena Whistler Contemporary Gallery. Ve Whistleru sídlí i jedna ze tří galerií Mountain GalleriesFathom Stone Art Gallery se specializuje na díla z kamene.

Seznamte se s uměním původních obyvatel v Blacktusk Gallery nebo s jejich kulturou a historií v Squamish Lil´wat Cultural Centre.

Víte, že Audain Art Museum je nejnovějším kanadským uměleckým muzeem? Den otevření 12. 3. 2016. Architektonicky zajímavou budovu určitě nepřehlédnete.

4. Zábava

Ve Whistleru se určitě nebudete nudit. Jako správný turistický resort je Whistler plně vybaven pokud jde o noční kluby, diskotéky, kvalitní restaurace atp… Vyzkoušejte místní pivo z produkce pivovaru Whistler Brewing Company.

V dubnu se tu koná desetidenní festival World Ski&Snowboard Festival - unikátní spojení zimních sportovních aktivit s kulturními zážitky (koncerty pod otevřeným nebem, fotografie, filmy…) a non-stop nočním životem.

Víte, že během zimy tu každý nedělní večer proskakují lyžaři a snowbordisti skrz ohnivé kruhyFire&Ice Show se koná na Skier′s Plaza – ohnivé pochodně kreslí obrazce, dýdžejové „jedou“, horká čokoláda příjemně hřeje… Vstup volný!

5. Zajímavá místa

Krásných a zajímavých míst je kolem Whistleru řada. Navštivte některý z přírodních parků – třeba Shannon Falls Provincial ParkGaribaldi Provincial Park nebo Nairn Falls Provincial Park - a přesvědčte se sami. Vyjeďte k vodopádům Alexander Falls nebo jezeru Lost Lake.

Navštivte Whistler Olympic Park - místo, kde se rozdělovala třetina medailí zimní olympiády a paralympiády, které pořádal v roce 2010 Vancouver.

Víte, že lanovka Peak2Peak Gondola je nejvyšší a nejdelší lanovkou planety? Spojuje vrcholy Whistler a BlackComb, je 3,03 km dlouhá a v nejvyšším bodě se pohybuje 436 m nad zemským povrchem. Během 11-ti minutové jízdy máte ničím neomezený rozhled.

6. Neobvyklé zážitky

Whistler nabízí i, zejména pro nás Středoevropany, méně obvyklé zážitky. Můžete tu plachtit na ledě (ice sailing) nebo se prohánět se psím spřežením. Pozorujte orly nebo se potkejte s medvědy. Za black bears se ale raději vydejte v rámci organizované výpravy.

Víte, že ve Whistleru si můžete užít bungee jumping po celý rok? Skáče se z výšky 50 metrů.

7. Vancouver

Tohle úžasné město leží jen zhruba dvě hodiny na jih od Whistleru - tak proč si neudělat o víkendu výlet a nezažít ho na vlastní kůži?

Víte, že Whistler se původně jmenoval London Mountain? To kvůli častým mlhám v nižších polohách. Ovšem hory v mlžném oparu dovedou být krásné. Přesvědčte se sami!