5 důvodů, proč studovat v Bad Schussenried

Bad Schussenried je město v okrese Biberach, nacházející se ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Leží mezi řekami Dunaj a Iller a nabízí spoustu kulturních aktivit, procházek v přírodě i snadnou dostupnost k lázním.

1. Památky

V Bad Schussenried si rozhodně nenechte ujít prohlídku krásného poutního kostela sv. Petra a Pavla nebo kláštera Schussenried z roku 1183, ve kterém se také nachází barokní knihovní sál, nebo se vydejte na Hornošvábskou barokní cestu, což je turistická tematická trasa Horním Švábskem, navazující na témata přírody, kultury a baroka.

2. Zábava a pivo

Pokud hledáte zábavu, určitě nešlápnete vedle s návštěvou pivovaru Schussenrieder, který se nachází v centru města a patří mezi první pivovar v Německu, který otevřel muzeum pivního skla.

V blízkosti se také nachází skanzen Kürnbach s 32 historickými budovami a dílnami s artefakty starými 500 let.

3. Lázně a koupání

Zábavu a relax si rozhodně užijete i s celou rodinou v nedalekých lázních Schwaben-Therme. Vykoupat se však můžete také v místním jezeře Naturfreibad Zellersee nebo Der Olzreuter See. Na okraji města, v bezprostřední blízkosti lázeňského parku, se nachází koupaliště Bad Schussenrieder Zellersee, které je za pěkného počasí otevřeno od května do září od 7 do 21 hodin.

4. Člen organizace Cittaslow

Bad Schussenried je hrdým členem mezinárodní sítě komunit CITTASLOW věnovaným praktikám Slow Food, která odstartovala v italském Toskánsku. V současné době je v Německu 13 členských měst, která ctí tradiční a udržitelné farmářské a potravinářské pravidla. Cílem organizace je zlepšit kvalitu života ve městech zpomalením jeho celkového tempa, zejména ve využití prostorů, proudění lidí a dopravy v nich.

5. Festivaly a trhy

Ve městě se pravidelně pořádají farmářské a potravinářské trhy. Velkou zajímavostí je však koňský trh. Každý rok se v pátek před prvním adventem představuje zhruba 150 koní z celého Německa. Již přes 35 let se sjíždění milovníci koní z různých koutů země, aby se prohlédli dostihové, tažné, ušlechtilé koně, a dokonce i poníky.

Velkou událostí je v Bad Schussenried také pravidelný pouliční karneval „fasnet“. Atmosféra je stejně bujará jako o Vánocích. Velký průvod s téměř čtyřmi tisíci lidmi v maskách se každý rok scházejí, aby uctili tradice masopustu.

Milovníci klasických vánočních trhů také nepřicházejí zkrátka. Předvánoční chvíle plné koled, výzdoby a nákupů můžete strávit ve vánočních vesničce a ochutnat spoustu regionálních pochutin. Nechybí ani dětský kolotoč nebo výstava modelové železnice.