Sprachaffe Malta juniors

Kemp pro juniory

Pro Aničku jsme s její maminkou zařizovali pobyt na Maltě na škole Sprachcaffe v St. Paul’s Bay. Její pobyt se skládal z:

  • 20 lekcí angličtiny týdně
  • ubytování v hostitelské rodině
  • plné penze
  • mimoškolních aktivit

Mimo to jsme pro Aničku zařizovali též letenku a cestovní pojištění.

Aničce bylo v době pobytu 15 let.

Zprávy z probíhajícího pobytu

V průběhu pobytu jsme komunikovali s maminkou, abychom zjistili, jak se Aničce na Maltě daří.

Dobrý den paní Kejíková,

omlouvám se, že jsem se neozvala, ale nějak nestíhám a to i přesto, že nejsou děti doma…

Anička první den telefonovala vícekrát, spíše sdělovala postupné zážitky – let, ubytování,… Řidič jim sdělil, že jdou do jiné školy, než byla připravena –- ta větší a dál od ubytování. Tak se děsila, že bude dojíždět. Ale nakonec s náhradní maminkou v neděli jely k té její správné škole, tak se celkově zklidnila a vše zvládala celkem bez komplikací. Jak řekl manžel, že jí dává do středy a pak již nezavolá. A opravdu, ve středu jsem jí už musela volat já.

Myslím, že je spokojena s ubytováním, spolubydlícími, jídlem – že ho je dost. První dny utratila prý jen 4 eura – prý nebylo za co utrácet. Přikoupila pak nějaké akce-výlety.

Také se jí moc líbilo v jazykové skupině B2, paní učitelka a spolužáci byli fajn. Trochu byla rozpačitá z témat, která ji překvapila. Ale myslím, že to je tím, že je čerstvě 15letá a že má za sebou teprve 3 roky na 8letém gymplu a že spoustu věcí nezná. Úroveň B2 je již pro zkušené lidi a mluvčí. Samozřejmě obdivuje ty 17leté, kteří jsou již trochu někdy jinde zkušenostmi. Mají větší rozhled apod.

Témata zbraně, anglicky mluvící země apod. byly pro ni náročné. Po pár dnech, kdy už byly témata vynálezy, drogy, disciplína, kamarádi apod., to už prý bylo ok. Lépe rozuměla a lépe se jí pracovalo.

Byla nadšená ze své skupiny až do soboty, kdy byla v depresi, že jí spolužáci odjeli. Zůstala jen jedna spolubydlící Němka a pár lidí v jazykovce, ale ne zrovna těch, s kterými byla tak za dobře..

Chodili totiž společně na pláž, party a vraceli se později večer (spíše v noci). Měla povolený návrat od své „hostitelské maminky“ do 23 hod., tak to byl také zážitek.

Se spolužáky se bavili různými jazyky, dokonce zpívali i rusky. Což mne u 17letých Poláků, Němců dost překvapilo. Anča samozřejmě ruštinu nezná. Němčinu ještě dost nezvládala a nebyla schopna pochopit, že 2 roky němčiny jí zatím fakt nestačí.

V neděli byli na výletě v srdci Malty a poté jí, bohužel, na pláži ukradli mobil. Trošku jí to srazilo. Holt všude je to stejné. Člověk musí být jako ostříž a to ty děti ještě nezvládají. Takže Anička řešila nenadálou událost, ale myslím, že ji to posílilo i v komunikaci.

Telefonujeme si přes WhatsApp spolubydlící, trošku méně frekventovaně. Dokonce chtěla řešit nový telefon přes Vodafone v místě, ale to jsme jí rozmluvili. Jiné ztráty zatím nejsou a doufám, že nebudou. Hlavně aby odletěla s pasem zpátky…

V pondělí se jí změnil učitel a má odpolední výuku. To je, myslím, trochu náročnější. Je více unavena. Po výletě do školy a v horku. Slyšela jsem únavu v hlase. Ale co nezabíjí, to posiluje.

Také pan učitel pro ni byl trochu horší na komunikaci, zase noví lidé… nevím, co sehrálo roli, ale je nyní od středy v B1 a je snad spokojena, protože je i se spolubydlící Marií z Německa a tak mají lepší domluvu na společné akce.

Včera nevolala a dnes zatím také ne, takže bude asi vše zase ok. Když nevolá je v pořádku.

Myslím, že v sobotu bude chtít na Maltě zůstat….

Čechů moc nepotkala, jen 1 holčinu na jeden den na lodi. Již se smluvily na sraz v Praze.

Tak jsem Vám vypověděla vše. Moc děkujeme za zprostředkování hezkého pobytu a zdravím.

Maminka Aničky

Po příjezdu

Dobrý den,

Anička po příjezdu ohodnotila Maltu výborně, hlavně jazykovku, lidi, učitele i akce. Když jsme se zeptali, jak by ohodnotila ve škále od 1 do 10 (10 nejlepší), řekla okamžitě bez váhání 11.

Takže díky, myslím, že to je i Vaše zásluha.

Hezký zbytek léta.

PS Již si začíná šetřit na Maltu znovu, inspirovala se…tak třeba někdy příště zase u Vás