Vítejte na škole

English in Cyprus

English in Cyprus je největší jazykovou školou na ostrově Kypr, která nabízí výuku angličtiny studentům z celého světa. Škola byla založena v roce 2007 a sídlí v nově postavené budově pouhých 10 minut do centra města Limassol.

Kypr je ideální destinací pro spojení dovolené s výukou angličtiny. Slunečné počasí a koupání v moři od dubna do listopadu, to jsou hlavní důvody, proč se sem více než třetina studentů neustále vrací.

Na Kypru mluví anglicky snad každý. Vždyť byl od roku 1878 součástí britské kolonie, ze které se vymanil teprve až v roce 1960.

Celoročně zde probíhají kurzy angličtiny pro dospělé, ale i rodiny s dětmi.

Pobyty pro děti a mládež jsou nabízeny pouze v letních měsících.

kukabara_english_cyprus

English in Cyprus vám jako jedna z mála škol zajistí školní autobus zdarma, který vás přepraví z rezidence do školy a po vyučování zase zpět. Bydlíte-li v hostitelských rodinách, můžete si tuto službu připlatit.

Škola má kapacitu kolem 200 studentů.

Vybavení školy:

 • 18 klimatizovaných tříd
 • Wi-Fi připojení po celé budově školy
 • internetová kavárna
 • studijní místnost s časopisy a denním tiskem
 • knihovna
 • automaty s občerstvením

Proč English in Cyprus?

 • nově opravená budova školy 10 minut od centra města
 • největší jazyková škola na ostrově s výbornými referencemi
 • rodinná atmosféra
 • kvalitní výuka a nezapomenutelné zážitky
 • automaty na občerstvení
 • WiFi po celé budově školy zdarma
 • zajištěná autobusová doprava z ubytování do školy a zpět

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Standard EnglishPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A0 - C2Cena za 1 týden: 5 895 Kč
Název kurzu: Intensive EnglishPočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A0 - C2Cena za 1 týden: 7 467 Kč
Název kurzu: IELTSPočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 7 467 Kč
Název kurzu: Combination Course Počet lekcí týdně: 25+5Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A0 - C2Cena za 1 týden: 12 707 Kč

Hostitelská rodina

Jste zvědaví, jak se žije na Kypru? Pak bydlete v hostitelské rodině. Většina rodin pochází z Anglie, takže angličtinu mají skvělou.

Je to nejlepší způsob, jak poznat místní kulturu, tradice a jak používat anglický jazyk v každodenní konverzaci.

V rodinách můžete bydlet v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích se snídaní či polopenzí. Dvoulůžkové pokoje je možné rezervovat pouze v případě, že přicestujete v páru.

Rodiny jsou vzdáleny od školy maximálně 20 minut jízdy dopravou.

English in Cyprus_homestay

Residence Blue Crane

Chcete být nezávislí? Pak bydlete v rezidenci Blue Crane v prostorných apartmánech, které mohou být 1–4lůžkové. Blue Crane má skvělou polohu asi 3 minuty pěšky od písečné pláže Armonia Beach, 10 minut jízdy dopravou od centra města Limassol a 15–30 minut od školy. Cestu do a ze školy zajišťují zdarma školní autobusy.

Součástí rezidence je velký bazén, sauna, tenisové kurty, stůl na stolní tenis, restaurace a bar. V blízkosti se nachází obchody, restaurace, kavárny i nočních bary.

Rezidence nabízí 40 plně vybavených apartmánů. V každém je obývací pokoj s kuchyňským koutem, sociální zařízení a balkón (některé s výhledem na moře).

Rezidence funguje od dubna do října jako hotel, kdy jsou pokoje uklízeny každý den. Od října do dubna si můžete také připlatit za snídani nebo polopenzi.

Od ledna do března a v listopadu a prosinci je úklid zajištěn 2× týdně a strava není k dispozici. Studenti si vaří sami.

Rezidence Blue Crane_Kypr

Hotely

Škola vám v případě zájmu pomůže rezervovat hotel. Například:

 • The Royal Apollonia *****
 • Mediterranean Beach Hotel ****
 • The Navarria Hotel ***

Kalkulace 2týdenního pobytu ve vysoké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.20 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Vysoká sezóna pro ubytování: 2.6. – 1.9.2019

Cena za studium a ubytování celkem 25 938
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 11 790
Ubytování v rodině, samostaný pokoj, polopenze 9 432
Zápisné, Poplatek za nalezení ubytování 2 620
Vyzvednutí a dovoz na letiště 3 406
Další poplatky celkem 8 130
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny 7 500
Cestovní pojištění (42 Kč / den pobytu) 630
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 35 378 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Vanessa Milner - Kukabara

Vanessa Milner – Milner School

Pavla Gultová, zakladatelka Tutuki, pracovala pro Vanessu Milner v Londýně. Na Milner School of English vedla marketing. Vanessa o agentuře napsala: Pavla and her team share so much experience that I cannot imagine a better equipped team to run Tutuki!

Přečíst celý článek
Reference: pobyt na Maltě

ClubClass na Maltě: Anna L.

Tutuki nabízí naprosto profesionální jednání a záruku kvality. Díky (paní – slečně :o))Gultové se mi podařilo vycestovat na Maltu. A i přesto, že příprava výjezdu vázla na naší straně, jsem se nikdy nesetkala s negativní reakcí, kterou bych vlastně i očekávala. No, jak cituje Tutuki: „Domluvit se znamená porozumět“.

Přečíst celý článek
Reference: Klarka Irsko

O pobytu v Dublinu: Klára

Dublin je okouzlující město a zvolit školu v legendárním Temple Baru bylo trefou do černého! Pavla Gultová mi vysvětlila tamní systém i na co si dát pozor při výběru školy. Během 3 měsíců studia jsem měla FCE v kapse. Takže úkol splněn. Pavle patří můj velký dík, výběr dražší školy se mi několikrát vrátil.

Přečíst celý článek

Limassol oslní plážemi, jídlem i památkami

Ostrov Kypr, nebo též Afroditin ostrov, je rozdělen na dvě části. Turecký sever a řecký jih. Limassol je druhé největší město na Jižním Kypru, ve kterém žije cca 177 tisíc obyvatel.

Město se nachází v zálivu Akrotiri, na jižním pobřeží ostrova. Limassol je postaven mezi dvěma starobylými městy Amathus a Kourion a uchvátí vás nádhernými plážemi i chutnou kuchyní.

Turistický region Limassol je oblíben u anglických i evropských turistů. Blízko jsou muzea a archeologická naleziště, starobylé malebné vesnice, okouzlující kavárny a samozřejmě ohromující pláže. Vše, co byste očekávali od středomořské dovolené.

Škola English in Cyprus se nachází asi 10 minut jízdy městskou dopravou od moře. Pláže jsou tu písčité, jemné nebo s hladkými oblázky. Vstup do moře je pozvolný, což uvítají zejména rodiny s dětmi.

Adresa školy: Vasileos Konstantinou 138, Limassol 3080, Kypr

Mohlo by vás zajímat