Vítejte na škole

English in Cyprus – rodiny a junioři

Jazyková škola English in Cyprus nabízí kromě kurzů angličtiny pro dospělé, i jazykové pobyty pro rodiny s dětmi a letní kempy pro děti a mládež.

Rodiče a jejich děti ve věku 5-15 let mohou na pobyt odletět celoročně. Výuka probíhá v hlavní budově školy.

Letní kurzy, tzv. Summer Camps, jsou určeny pro děti ve věku 7-17 let a jsou pořádány mimo hlavní budovu školy.

Děti ve věku 7-10 jsou povinny přijet s rodičem a mohou si vybrat, zda budou studovat ve stejné škole a stejném čase jako rodič. Nebo jestli se budou chtít účastnit letního kempu, kde mají na výběr dva programy:

1. Classic Course: dítě je po celou na letním kempu, kde absolvuje kurzy angličtiny, aktivity a kde je zároveň i ubytováno s ostatními dětmi. Rodič však musí být u takto malých dětí přítomen na Kypru. Může využít ubytování od školy a může navštěvovat kurzy angličtiny.

2. Day Camp: dítě odjíždí do letního kempu na 9:00 ranní. Účastní se kurzů angličtiny i aktivit s ostatními dětmi. V 19:00 je dítě přivezeno zpět do místa ubytování k rodičům. To znamená, že dítě spí u rodičů, ale den tráví s ostatními účastníky kempu.

 

 

 

Pobyty pro rodiny s dětmi

Do kurzů angličtiny může chodit celá rodina. Pobyty jsou otevřeny celoročně. Bydlí se v apartmánech nebo hotelích.  Ve výjimečných případech i v hostitelských rodinách.

Pro děti jsou připraveny následující typy kurzů:

Early Years 5-8 let: zábavný kurz zaměřený na komunikaci v angličtině. Děti vyrábí, kreslí a hrají scénky. Mají také svoji studijní knihu, ve které jsou básničky a písničky. Dětem jsou čteny pohádky.

Young Learners 9-15 let: kromě standardní výuky, která má za úkol zlepšit úroveň angličtiny, se tu již vyžaduje i samostatná práce. Dbá se na správnou výslovnost, novou slovní zásobu i základní gramatiku. Cílem je rozvíjet mluvení, poslech, čtení a psaní v angličtině. Ve výuce jsou využívány interaktivní tabule. 

Summer Camp 7-17 let

Na letní kemp se jezdí od půlky června do půlky srpna.

Děti 7-10 let se jej mohou účastnit za doprovodu rodičů, kteří musí být přítomni na Kypru. Tzn. že rodič dítě na Kypr doprovodí, odevzdá jej na kempu a může například absolvovat kurzy angličtiny v budově pro dospělé. Nebo si užívat volna. Na konci kempu si rodič dítě převezme a doprovodí je na cestě zpět do republiky.

Junioři ve věku 11-17 let již mohou cestovat samostatně.

Juniors 460x322

Typy kurzů v rámci letního kempu

Classic Course: zahrnuje kurzy angličtiny, aktivity (1 celodenní, 2 půldenní + několik odpoledních a večerních aktivit), ubytování s plnou penzí v hotelu Episkopiana.

Day Camp: zahrnuje přepravu z/do školy English in Cyprus, angličtinu, volnočasové aktivity (1 půldenní a několik odpoledních), oběd a odpolední svačinu.

Výuka angličtiny, ubytování

Výuka probíhá v prostorách gymnázia ve vesnici Episkopi, které je vzdáleno 2 minuty chůze od hotelu Episkopiana, kde jsou děti ubytovány.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Young Learners (5-15 let) Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A0 - C2Cena za 1 týden: 6 550  Kč
Název kurzu: Family (Rodič + dítě)Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A0 - C2Cena za 1 týden: 6 550  Kč
Název kurzu: Summer Camp - Classic CoursePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A0 - C2Cena za 1 týden: 19 650 Kč
Název kurzu: Summer Camp - Day CampPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A0 - C2Cena za 1 týden: 9 170 Kč

Episkopiana Hotel (letní kempy - pouze přes léto)

Děti jsou v rámci letního kempu ubytovány v hotelu Episkopiana.

Episkopi Hotel view

Hotel má 3-lůžkové pokoje s balkónem a sociální zařízením, venkovní bazén, velkou společenskou místnost a zajišťuje zdarma i dopravu k pláži.

Wi-Fi je zdarma v lobby hotelu.

Episkopi rooms

Teplé snídaně, obědy i večeře jsou zajištěny v jídelní místnosti, kde se studenti obsluhují sami. Denně je poskytováno kvalitní a nutričně vyvážené jídlo. V případě plánovaných výletů se poskytuje studený balíček.

Blue Crane Residence celoročně

Jako rodina se můžete ubytovat v rezidenci Blue Crane, která nabízí prostorné 1-4 lůžkové apartmány.

Blue Crane má skvělou polohu asi 3 minuty pěšky od písečné pláže Armonia Beach, 10 minut jízdy dopravou od centra města Limassol a 15-30 minut od školy. Cestu do a ze školy zajišťují zdarma školní autobusy.

Součástí rezidence je velký bazén, sauna, tenisové kurty, stůl na stolní tenis, restaurace a bar. V blízkosti se nachází obchody, restaurace, kavárny i nočních bary.

rezidence Blue Crane

Rezidence nabízí 40 plně vybavených apartmánů. V každém je obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnice, sociální zařízení a balkón (některé s výhledem na moře).

Rezidence funguje od dubna do října jako hotel, kdy jsou pokoje uklízeny každý den. Od října do dubna si můžete také připlatit za snídani nebo polopenzi.

Od ledna do března a v listopadu a prosinci je úklid zajištěn 2x týdně a strava není k dispozici. Uvařit si můžete sami v plně vybavené kuchyni.

Hostitelské rodiny

V rámci rodinného pobytu se můžete nechat ubytovat výjimečně i v hostitelské rodině. V jedné rodině však může být pouze jeden rodič a jedno dítě.

English in Cyprus_homestay

Hotel

Škola vám v případě zájmu pomůže rezervovat hotel. Například:

  • The Royal Apollonia *****
  • Mediterranean Beach Hotel ****
  • The Navarria Hotel ***

Kalkulace 2týdenního pobytu pro juniory 11 – 17 let

Cena je počítána ve letní období (16.06.-18.08.2019, Summer camp programy končí 18.8.2019)). V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.20 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 39 300
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týd., max. 15 lidí ve třídě 39 300
Ubytování v hotelu, více-lůžkový pokoj, plná penze
Aktivity
Dozor 24/7
Závěrečný certifikát
Vyzvednutí a dovoz na letiště na Kypru
Další poplatky celkem 7 794
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 7 500
Cestovní pojištění na 2 týdny (21 Kč / den pro osoby do 15 let; 42 Kč / den pro 15+) 294
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 47 094 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Petr Vodvářka - Generální Konzul Austrálie

Petr Vodvářka – generální konzul

Na jazykové kurzy v Austrálii a na propagaci Austrálie je tu Kukabara. Kukabara si zaslouží vaši pozornost. S panem Tichým, spolumajitelem Kukabary, spolupracuji již od roku 2001. Poznal jsem v něm poctivého a pracovitého člověka, který je zapálený pro cestování.

Přečíst celý článek
Reference - Eva Palátová - Kukabara

Eva Palátová – cestovatelka

Vlasta Tichý, spoluvlastník Kukabary, je srdcař. Srdcaře merčím na dálku – životní optimismus, skvělá nálada, dva skřítci v očích. Vlastu jsem poznala přes madam jménem Austrálie. To je 7,5 milionu kilometrů čtverečních společných témat. On tam kus duše nechal. Já též. Vždy to zapijem…

Přečíst celý článek
Reference: Galway Irsko - Kukabara

Studenti o nás: Klára

Pavla se skvěle orientovala v irském prostředí a tak nebyl důvod hledat pomoc někde jinde. Po konzultacích s ní jsme se rozhodli pro Galway – město na západní straně ostrova. Můžu říct, že i díky Pavle a jejímu tipu na místo jsme v Irsku strávili skvělý rok plný nových zážitků. Pobyt v zahraničí a Kukabaru mohu jen doporučit.

Přečíst celý článek

English in Cyprus v Limassolu

Celoroční výuka rodičů a mladších dětí probíhá v hlavní budově školy English in Cyprus v Limassolu: Vasileos Konstantinou 138, Limassol 3080, Kypr.

English in Cyprus – letní kemp v Episkopi

Letní kemp je pořádán ve velmi klidné a bezpečné vesnici Episkopi v budovách se skvělými prostory pro výuku i mimoškolní aktivity.

Výuka probíhá v místní střední škole, která je ideálně situovaná na kopci s krásným výhledem na moře.

Děti jsou ubytovány v hotelu Episkopiana cca 2 minuty pěšky od školy.

Mohlo by vás zajímat

Adresa hotelu Episkopiana: Kremmastis Road, Episkopi 3505, Kypr.

Zimní slevy na English in Cyprus

Škola vyhlásila slevy 20% na studium standardní i intenzivní angličtiny, IELTS, program pro rodiče a děti a Young Learners.

Neplatí pro Summer Campy!

Stačí přihlásit kurz ještě v letošním roce 2018.