Vítejte na škole

Cork English College – junioři

CEC je rodinná škola založená již v roce 1978. Během 40 let úspěšné existence přivítala ve svých prostorách více než 40 tisíc studentů. Pevně věří, že díky kvalitě a modernímu přístupu si tento vysoký standard udrží dalších minimálně 40 let.

Škola pro dospělé leží v centru druhého největšího města Irska – Corku. Pro děti a mládež organizuje CEC pobyt s ubytováním v rezidenci, kde se děti učí i bydlí v prostorách Munster Technological University

V obou centrech mají děti na výběr z několika programů:

 • Angličtina a multi-activity program
 • Angličtina a rugby
 • Angličtina a fotbal
 • Angličtina a jízda na koni
 • Anglčtina a STEAM (obory STEAM jsou oblasti vědy, technologie, inženýrství, umění a matematiky. STEAM je navržen tak, aby integroval předměty STEM s uměleckými předměty do různých relevantních vzdělávacích oborů)

Slavný svou hudbou, sportovní tradicí a kulturním dědictvím byl Cork v roce 2005 korunován Evropským hlavním městem kultury. Město Cork bylo navíc zařazeno Lonely Planet a Yahoo Travel do deseti nejlepších měst, které stojí za návštěvu.

IMG-20220726-WA0042

Douglas Community centre (pro děti 11-17 let)

Pobyty pro juniory, kteří chtějí bydlet v hostitelských rodinách, jsou organizovány v nádherné rezidenční čtvrti Cork City – Douglas.

Douglas se nachází asi 2 km od centra města. Má veškerou vybavenost, takže se nemusíte bát, že děti budou bydlet na odlehlém místě. Jsou zde dvě nákupní centra, kino, cestovní kanceláře, McDonalds, golfová hřiště, stáje a prostor na ježdění na koních. Navíc cesta do centra Corku netrvá déle než 15 minut autobusem.

Vybavení školy Douglas Community Centre:

 • moderně vybavené učebny
 • kino
 • studentská místnost
 • specializované učebny: laboratoře, 2 počítačové místnosti, učebny pro výtvarné, technické a grafické umění
 • multisportovní hala
 • tenisové kurty
 • 2 travnatá hřiště
 • wi-fi připojení

Munster Technological University

Toto místo je jako ušité pro děti, které chtějí bydlet v rezidenci. Jazykový pobyt se odehrává v prostorách Munster Technological University, která disponuje rozsáhlým komplexem budov, kde studenti mají po ruce vše, co potřebují, včetně ubytování.

Toto juniorské rezidenční centrum se nachází na krásném jihozápadním předměstí Corku zvaném Bishopstown. To je vzdálené přibližně 3 km od centra města.

Vybavení školy MTU:

 • moderně vybavené učebny
 • 2 bazény (18 a 25 m)
 • vnitřní multisportovní hala a 4 hřiště
 • knihovna
 • bistro a jídelna
 • počítačová učebna a copy centrum
 • ubytovací zařízení
 • společenská místnost
 • zdravotnické centrum
 • kaple, divadlo, galerie
 • wi-fi připojení

IMG-20220720-WA0002

Bohatý program aktivit

Studenti si v rámci studia užijí každý den bohatou nabídku aktivit. Těšit se mohou na sporty, exkurze, kulturní aktivity, divadlo, tanec, umění a řemesla nebo teambuildingové hry.

Studenti, kteří si ke studiu zvolí specializovaný program, se odpoledne věnují golfu, rugby, fotbalu nebo jízdě na koni.

Večerní aktivity zahrnují kvízy, diskotéky, karaoke a další zábavu.

Přes víkend studenti vyjíždějí na exkurze a poznávají město Cork. Navštíví například hrad a zahrady ve městě Blarneyhrad Cork City Gaol, město Kinsale a Cobh, národní park Killarney, pozoruhodná archeologická naleziště Rock of Cashel a jeskyně Mitchelstown Caves, okruh The Ring of Kerry - se skálami a výhledem na Atlantik, nebo Bunratty Castle - hrad z 15. století.

Všechny aktivity probíhají pod dozorem zkušeného a profesionálního personálu.

Proč Cork English College?

 • 40 let zkušeností s vedením kurzů
 • Výběr z několika programů
 • Délka jedná lekce – 60 minut
 • Osobní přístup a zodpovědnost postarat se o své studenty
 • Mezinárodní mix – více než 50 zemí
 • Škola dbá na spojení tradice a moderního přístupu
 • Nižší životní náklady

IMG-20220715-WA0029

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Letní kurz pro juniory, aktivity, ubytování v rezidenciPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 26 260 Kč
Název kurzu: Letní kurz pro juniory, aktivity, ubytování v rodiněPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 22 230 Kč
Název kurzu: Letní kurz pro juniory, ubytování v rezidenci + golfPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 33 540 Kč
Název kurzu: Letní kurz pro juniory, ubytování v rodině + golfPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 29 900 Kč
Název kurzu: Letní kurz pro juniory, ubytování v rezidenci + jízda na koniPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 30 160 Kč
Název kurzu: Letní kurz pro juniory, ubytování v rodině + jízda na koniPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 27 430 Kč
Název kurzu: Letní kurz pro juniory, ubytování v rezidenci + rugbyPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A2-C2Cena za 1 týden: 30 160 Kč
Název kurzu: Letní kurz pro juniory, ubytování v rodině + rugbyPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A2-C2Cena za 1 týden: 27 430 Kč
Název kurzu: Letní kurz pro juniory, ubytování v rezidenci + fotbalPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A2-C2Cena za 1 týden: 33 540 Kč
Název kurzu: Letní kurz pro juniory, ubytování v rodině + fotbalPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A2-C2Cena za 1 týden: 29 900 Kč
Název kurzu: Příprava na Cambridge zkoušky, ubytování v rodině (16-19 let)Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: B2-C2Cena za 1 týden: 23 660 Kč

Rezidence

Všichni studenti, kteří studují na Munster Technological University, jsou ubytování v nejmodernějších, nově postavených komplexech apartmánů přímo v kampusu.
Apartmány jsou tří nebo čtyřpokojové. Studenti jsou ubytováni v jednolůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, s dostatkem úložného prostoru, psacím stolem a poličkami. K dispozici je vysokorychlostní wi-fi připojení.

Z ubytování se studenti za pár minut pěšky dostanou do svých tříd.

Rezidence fungují s 24hodinovou ostrahou.

Hostitelská rodina

Studenti, kteří si pro své studium vyberou Douglas Community School, budou bydlet v hostitelských rodinách. Mohou tak poznat pravý život a kulturu Irů. Všechny rodiny byly pečlivě vybírány s ohledem na bezpečnost, zázemí, přátelské atmosféry, dobrého jídla a čistého i klidného okolí.

V rodinách budou děti bydlet v jednolůžkovém nebo dvoulůžkovém pokoji s úložnými prostory. Strava je připravována 3x denně (snídaně a večeře v rodině + balený oběd). Povlečení bude rodina měnit 1x týdně.

Všechny rodiny jsou situovány ve vzdálenosti do 30 minut jízdy od školy.

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro děti 11–17 let

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 52 260
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Angličtina – 20 lekcí týdně + Multiactivity Program 52 260
Ubytování v rodině, vícelůžkový pokoj, plná penze
Aktivity
Dozor
Závěrečný certifikát
Vyzvednutí a dovoz na letiště
Další poplatky celkem 8 190
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 7 000
Cestovní pojištění na 2 týdny 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 60 450 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Lenka student last day picture

Pobyt v irském Corku: Lenka F.

Hlásím, že jsem úspěšně v Corku a velmi spokojená. Bydlím v úžasné rodině. Paní domu je milá, přátelská, komunikativní, starostlivá a navíc excelentně vaří. Nebála bych se k ní poslat ani vlastní dvanáctileté dítě. Výuka ve škole zatím také dobrá. Líbí se mi intenzivní elektronická komunikace.

Přečíst celý článek
Zuzana a Barbora (8)

Pobyt v Dublinu: Barbora a Zuzana

Bára a Zuzka si chtěly vyšperkovat svou angličtinu a důkladně se připravit na závěrečnou cambridžskou zkoušku FCE. U toho jsme samozřejmě nemohli chybět. Splnil pobyt jejich očekávání? Zdokonalily se v angličtině tak, jak si přály? Přečtěte si jejich postřehy z jazykového pobytu v Dublinu.

Přečíst celý článek
Reference: GCI Galway

Galway: Hana K., Yvona K., Jirka J.

Dobrý večer z Galway,
také Vás zdravíme. Je tu hezky a všechno probíhá dobře. Škola se nám všem líbí a užíváme si to. Počasí nám zatím přeje, každý den to vyjde tak, že prší, když jsme ve škole a odpoledne můžeme chodit po okolí. Zítra píšeme první test, tak se uvidí.

Přečíst celý článek

Cork – kulturní město a jedno z nejlepších, co stojí za návštěvu 

Cork je po Dublinu druhé největší město Irska, přesto je v něm vše snadno dostupné i pěšky. Název města je odvozen od irského slova corcaigh, což je v překladu bažina.

Město leží na jižním cípu Irska, historické jádro se rozkládá na ostrově mezi dvěma rameny řeky Lee, nedaleko jejího ústí do moře. Centrum má převážně historický charakter s kombinací moderních budov, z nichž mnohé patří k univerzitnímu kampusu.

Pokud byste si v Corku chtěli užít také trochu nákupů, tak nevynechejte známou St. Patrick’s Street.

Z Corku je možné navštívit známá místa: zámek Blarney, park divočiny Fota, West Cork atd.

Poloha školy

Škola s rezidenčním obytováním se nachází v campusu univerzity Munster Technological University, na krásném předměstí Bishopstown, jihozápadním předměstí města Cork, nacházející se přibližně 3 km od centra města.

Adresa MTU: Rossa Ave, Bishopstown, Cork, T12 P928, Irsko

Adresa CEC Douglas Centre: DCS, Clermont Avenue, Douglas, Cork, Irsko

Mohlo by vás zajímat