Vítejte na škole

CES Worthing

První škola CES byla založena rodinou Quinnových před 35 lety v Irsku.

Dnes si můžete vybrat studium angličtiny v 7 zajímavých destinacích – v Dublinu, Londýně, Oxfordu, Edinburghu, Leeds a Torontu. Přesto, že se síť škol Centre of English Studies rozrostla, neztratila nic ze svého osobního přístupu rodinné školy v každé z výše jmenovaných destinací.

 • Angličtina ve Worthingu - Kukabara

CES Worthing - angličtiny v Anglii

CES Worthing

Tři viktoriánské budovy školy CES v přímořském městě Worthing se nachází 10 minut pěšky od pobřeží a 5 minut od centra města.

Najdete tu kurzy obecné angličtiny různé intenzity, obchodní angličtinu, přípravy na Cambridgeské zkoušky i angličtinu pro učitele.

Kromě kvalitního studia se můžete těšit také na propracovaný mimoškolní program.

Vybavení školy:

 • 13 světlých plně vybavených tříd
 • multimediální místnost se 13 počítači, 7 tablety
 • přístup k WIFI zdarma
 • knihovna, přístup k CES e-learningovému portálu zdarma
 • odpočinková místnost pro studenty
 • zahrada pro relax během přestávek

Proč CES Worthing?

 • slunečné, klidné a bezpečné město na jižním pobřeží
 • jediná škola ve Worthingu, která je akreditována organizací British Council
 • ubytování v rodinách, z nichž mnohé jsou v pěší vzdálenosti od školy
 • škola je blízko pláže, centra města i vlakového nádraží
 • prostor pro odpočinek ve studentské místnosti nebo na zahradě školy
 • zdarma přístup do e-learningového portálu
 • bohatý mimoškolní program

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Standard General EnglishPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 5 070 Kč
Název kurzu: Intensive General English, IELTS PreparationPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 7 410 Kč
Název kurzu: Teacher Training CoursesPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-2Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 10 170 Kč

Hostitelská rodina

CES nabízí ve Worthingu ubytování v hostitelských rodinách, kde se nejlépe seznámíte s běžným životem Britů a kde také můžete procvičovat angličtinu i mimo školu.

V ceně za ubytování je i plná penze - snídaně, obědový balíček a večeře, která se podává většinou mezi 18. až 19. hodinou.

Rodiny jsou pečlivě prověřovány a nachází se buď v blízkosti školy nebo městské dopravy. Pojedete-li na jazykový kurz mimo sezónu, je velká šance, že budete bydlet v pěší vzdálenosti od školy.

V rodinách budete často bydlet i s dalšími studenty. V jedné rodině by však neměli být více než 4 studenti najednou.

V rodinách budete mít k dispozici pokoj s povlečenou postelí, přivezte si však své vlastní ručníky i hygienické potřeby.

Kalkulace 2 týdenního pobytu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 30.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za ubytování a studium 32 640
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 10 140
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 12 900
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování 5 550
Vyzvednutí z letiště Gatwick 4 050
Další poplatky celkem 8 690
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 7 500
Cestovní pojištění na 2 týdny, UNION, balík A60 pandemic 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 41 330 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Studium angličtiny - CES Worthing - Kukabara

Kurz v anglickém Worthingu: Radka S.

Škola byla úžasná, malá, vše jak jsem si přála. Výuka probíhala pokaždé jinak, nikdy jsem se nenudila, vždy bylo o zábavu postaráno. Učitelé se střídají na každou hodinu a člověk má možnost poslechnout si více přízvuků a poznat více stylů učení. Za celou dobu jsem se nesetkala se špatnou reakcí nebo neochotou.

Přečíst celý článek
Reference: Vanessa Milner - Kukabara

Vanessa Milner – Milner School

Pavla Gultová, zakladatelka Tutuki, pracovala pro Vanessu Milner v Londýně. Na Milner School of English vedla marketing. Vanessa o agentuře napsala: Pavla and her team share so much experience that I cannot imagine a better equipped team to run Tutuki!

Přečíst celý článek
reference_chamber_college_malta

Pobyt na Chamber College: Katka T.

Na Maltu letěla poprvé sama a trošku jsem se bála. Na letišti na mě čekalo taxi a dovezlo mě k host family. Ta byla moc hodná a tak jsem přestala mít strach a začala jsem si užívat Malty. Na škole jsem si našla kamarády z různých koutů světa. Vše dopadlo skvěle a těším se zase někdy příště…

Přečíst celý článek

Worthing – slunečné jižní pobřeží

Uvažujete o kurzech angličtiny v Anglii, ale nechce se vám do uspěchaného Londýna? Pak si vyberte Worthing - stotisícové město s 8 kilometrovou promenádou, pohodovou atmosférou a krásnou viktoriánskou architekturou.

Kromě moře si můžete zaplavat také v místním krytém bazénu nebo využít řadu jiných sportovišť k protažení těla po lekcích angličtiny.

V centru města najdete mnoho kaváren, obchodů, restaurací i tradičních hospůdek.

O víkendech pak můžete vyrazit na výlety do okolních zajímavých míst. Vždyť Worthing je jen kousek od Chichesteru - historického města s římským opevněním a světoznámou katedrálou z 12. století. Nedaleko je také město Arundel a jeho hrad z 11. století, který je domovem dnešního vévody a vévodkyně z Norfolku.

Milovníky přírody jistě potěší blízkost South Downs, což je řada křídových útesů, jenž se rozprostírá na ploše  670 km2. V této oblasti najdete mnoho významných památek i úchvatných pohledů z vrcholků bělavých útesů.

Kdo se bude cítit nasycen pohledů na moře, může se vydat do uspěchaného Londýna, který je vzdálen pouze hodinu a čtvrt cesty vlakem.

Poloha školy

Škola se nachází v blízkosti pláže, centra i vlakového nádraží.

AdresaCES, 12 Stoke Abbott Road, Worthing, West Sussex, BN11 1HE

Mohlo by vás zajímat