Vítejte na škole

CES Leeds

Center of English Studies (CES) byl založen rodinou Quinnových před 35 lety a za tu dobu si vydobyl výbornou reputaci. Mnohaleté zkušenosti s výukou anglického jazyka pro studenty z celého světa tak nyní umožňují studium v 7 destinacích: Dublinu, Londýně, Oxfordu, Edinburghu, Worthingu a Torontu.

Akademické znalosti, administrativní dovednosti a hluboké zkušenosti všech zaměstnanců ve Spojeném království a Irsku vedou k tomu, že CES může poskytovat kurzy a služby v nejlepší možné kvalitě.

Do Leeds se nejsnáze dostanete z letiště v Manchesteru, kam létají přímé linky z Vídně či z Bratislavy. Nebo s jedním přestupem z Prahy. Škola je schopna zajistit vyzvednutí i z letiště Heathrow.

 

CES Leeds 11

CES Leeds se nachází v samém centru města Leeds, v krásné georgiánské budově. Škola byla kompletně zrekonstruována podle nejvyšších standardů.

Vybavení školy:

 • 10 vybavených učeben (v létě až 20 učeben)
 • ploché televizní obrazovky ve všech učebnách
 • počítače ve všech učebnách
 • DVD knihovna a klasifikované čtečky
 • počítačová učebna s 12 Chromeboxy
 • vybavení k tisku
 • zdarma Wi-Fi a přístup k internetu
 • studentská společenská místnost s automaty, studentskou lednicí a mikrovlnkou

Proč CES Leeds?

 • škola se nachází 10 minut chůze od centra města Leeds - pulzující studentské město, noční život, živá hudební scéna
 • CES Leeds je obklopený špičkovými atrakcemi - nákupní zóna, restaurace, kavárny, bary, kina, divadla The Grand Theatre a Opera House Leeds, muzeum a galerie umění města Leeds a mnoho dalšího.
 • průměrná velikost třídy 10 studentů
 • moderní vybavení učeben
 • při vytíženosti je možné využít externí učebny v Aspire a University Center na Leeds City College
 • CES online zdarma pro všechny studenty
 • oficiální centrum zkoušek Trinity
 • oficiální testovací centrum IELTS
 • oficiální centrum CELTA
 • vysokorychlostní WIFI zdarma
 • 24 hodin „emergency“ linka
 • ubytování v rodinách i rezidenci

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Standard General EnglishPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1 - C1Cena za 1 týden: 5 400 Kč
Název kurzu: Intensive General EnglishPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1 - C1Cena za 1 týden: 7 890 Kč
Název kurzu: Cambridge Exam Preparation CoursePočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1 - C1Cena za 1 týden: 12 900 Kč
Název kurzu: IELTS Preparation CoursePočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1 - C1Cena za 1 týden: 7 890 Kč
Název kurzu: Teacher Training coursesPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-2Pokročilost: B+Cena za 1 týden: 10 170 Kč

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelských rodinách vám zajistí intenzivní komunikaci v angličtině a nejlepší způsob, jak poznat anglickou kulturu i místní život.

Hostitelské rodiny ubytovávají maximálně 4 studenty, mnohdy různých národností. Sdílejí společné obytné prostory. Rodinný život je neformální a lidé jsou vstřícní, přátelští a upovídaní, takže budete mít spoustu příležitostí procvičit si angličtinu.

Ubytování zahrnuje snídani, obědový balíček a večeři 7 dní v týdnu.

Průměrná doba cesty z ubytování do školy je 30–45 minut veřejnou dopravou.

Rezidence

CES Leeds nabízí 2 rezidence:

Campus Living Village se nachází na Burley Road, 12 minut chůze od rušného centra města Leeds, s vynikajícím dopravním spojením. Toto ubytování nabízí vlastní stravování v kuchyni s jídelnou. Rezidence má 5 samostatných uzamykatelných ložnic, každou s velkou postelí a vlastní sprchou/WC.

 

Vybavení a výhody ubytování v rezidenci:

 • prádelna a ložní prádlo
 • základní kuchyňské nádobí
 • rychlé Wi-Fi připojení v celé budově
 • recepce a podpora 24 hodin

The Foundry je rezidence s možností vlastního stravování. Byty mají 4 až 6 ložnic. Standardní pokoje mají všechny vlastní WC a sprchu a sdílejí společnou kuchyň s jídelnou. Ubytování se nachází 10 minut chůze od CES Leeds. Studenti si musí koupit vlastní kuchyňské potřeby a lůžkoviny.

 

Vybavení a výhody ubytování v rezidenci:

 • prádelna, posilovna, společenská místnost, kino
 • rychlé Wi-Fi připojení v celé budově
 • recepce a podpora 24 hodin

Kalkulace 2 týdenního pobytu ve vysoké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 30.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu. Vysoká sezóna: červen – srpen

Celkem za ubytování a studium 33 600
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 10 800
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 12 900
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování a 1.učebnici 5 550
Vyzvednutí z letiště v Manchesteru 4 350
Další poplatky celkem 7 690
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 6 500
Cestovní pojištění od Union A60, pandemic, vč. pojištění storna 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 41 290 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Studium angličtiny - CES Worthing - Kukabara

Kurz v anglickém Worthingu: Radka S.

Škola byla úžasná, malá, vše jak jsem si přála. Výuka probíhala pokaždé jinak, nikdy jsem se nenudila, vždy bylo o zábavu postaráno. Učitelé se střídají na každou hodinu a člověk má možnost poslechnout si více přízvuků a poznat více stylů učení. Za celou dobu jsem se nesetkala se špatnou reakcí nebo neochotou.

Přečíst celý článek
Pruskova_Milner

Pobyt v Londýně: Dita P.

Ve škole žádný stres, učitelé byli skvělí. Trošku mě překvapily páteční pravidelné testy :-), ale v dané atmosféře se i tohle dalo unést. Jen bych tam potřebovala strávit alespoň 3 měsíce, abych se opravdu zdokonalila. Pro mě (pro věčného začátečníka) však byly užitečné i ty dva týdny… rozvázalo mi to jazyk.

Přečíst celý článek
Reference - WSE - English Courses

Proficiency AJ v Londýně: Renata H.

Škola výborná, učitelé vstřícní, milí, nápomocní a vtipní, Wimbledon krásný a Londýn dech-beroucí. Rodina milá, let v pohodě. Pobyt v Londýně jsem si užila a mnohé nové se dozvěděla. Vřele doporučuji jak školu, tak i společnost Tutuki, která mi školu vyhledala a vše výborně připravila.

Přečíst celý článek

Leeds – město sportovní historie

Město Leeds se nachází na severu Anglie, je centrem metropolitního distriktu City of Leeds. Kromě bohaté historie se město pyšní také výraznou sportovní tradicí. Mezi nejznámější sporty zde patří kriket (Yorkshire County Cricket club), rugby (Leeds Rhinos), fotbal (Leeds United F.C.) a atletika. Mezi partnerská města Leeds patří Praha a Brno.

Leeds je ideální město, ve kterém se můžete učit angličtinu – dostatečně velké, abyste našli spoustu vyžití, dostatečně malé, abyste se nikdy neztratili.

Poloha školy

Škola se nachází v samém centru města Leeds, v krásné georgiánské budově.

Adresa: 9 Park Pl, Leeds LS1 2RU, Spojené království

Mohlo by vás zajímat: