Vítejte na škole

BEET Bournemouth

BEET Bournemouth je rodinná škola, založená v roce 1979, kdy začínala pouze se třemi studenty. Ačkoliv se od té doby škola značně rozrostla, zachovala si charakter rodinného a vřelého prostředí. Škola razí politiku otevřených dveří a štěstí a spokojenost studentů je pro její zaměstnance na prvním místě.

Budova školy pochází z 19. století a nabízí tak nádech historické Anglie. Vybavení školy ovšem dobu nezaspalo a škola tak nabízí nejnovější technologie pro kvalitní výuku jazyka. Velikost školy, co do počtu studentů, umožňuje vysokou kvalitu vzdělávání. 140 žáků z 20 až 40 zemí využívá služeb této školy a věnuje se zde angličtině, ať už pro své vlastní potěšení (obecná angličtina), speciální kurzy (se zaměřením na konkrétní profesní odvětví) nebo s cílem složení Cambridge English zkoušek či IELTS.

Class1

Historická budova, moderní výuka

Výuka angličtiny probíhá v historické budově z 19. století. Vybavení školy ale dosahuje podstatně nižšího věku, než školní budova a naopak se snaží držet krok s moderními trendy a možnostmi ve výuce anglického jazyka.

Vybavení školy: 

 • Počítačová místnost s volným přístupem k počítači za účelem procvičování angličtiny i osobní potřeby
 • Zdarma připojení k WiFi
 • Knihovna (s knihovníkem, který v případě potřeby pomůže se studiem)
 • Knihkupectví
 • Kantýna (s možností zakoupení oběda a automaty na nápoje a jídlo)

Proč BEET Bournemouth?

 • Škola je akreditována organizací British Council a dále je členem English UK, IALC, The English Network (TEN) a Quality English
 • Vřelé prostředí a politika otevřených dveří
 • Bohatá nabídka možností studia a příprava na zkoušky pro Cambridge English nebo IELTS
 • Moderní vybavení
 • Různorodý kulturní mix, studenti z až 40 zemí světa
 • Bohaté kulturní vyžití pro všechny
 • Písečné pláže nabízející odpočinek po škole, zábavu s přáteli nebo vítanou změnu prostředí pro opakování slovíček

https://youtu.be/3ODvn48tvJA

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Obecná angličtinaPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 7 718 Kč

Hositelská rodina

Ubytování v hostitelské rodině umožňuje studentům nejlépe poznat život v Anglii, mentalitu zdejších lidí a procvičovat angličtinu v každodenních situacích. Studenti mohou být ubytováni po jednom nebo po dvojicích (pouze v případě přátel nebo páru a na vyžádání). V jedné rodině mohou bydlet vždy maximálně 4 studenti. Škola pečlivě vybírá rodiny tak, aby studentům mohly nabídnout jak zázemí, tak pocit domova. Před příjezdem do Anglie můžete s pracovníky školy prodiskutovat vaše preference ohledně rodiny, abyste měli jistotu, že vám vyberou tu správnou rodinu.

Pokoj je vybaven stolem, židlí, postelí, lampou a skříní. Každý týden dostanou studenti od své hostitelské rodiny čistý ručník a ložní prádlo.

Součástí ubytování je polopenze, tedy snídaně a večeře. V průběhu víkendů je součástí také oběd. Studenti s rodinou společně jí a sdílejí společné prostory. V domě je zdarma přístup k WiFi a jednou týdně si mohou studenti vyprat své oblečení. Od školy jsou rodiny vzdáleny do 20 minut chůze.

Pro studenty mladší 18 let je hostitelská rodina jedinou možnou formou ubytování.

Studentský dům

Pro studenty, kteří preferují nezávislý a samostatný způsob života, jsou k dispozici studentské domy. Jedná se o typické rodinné domy, které jsou sdíleny pouze studenty. K dispozici jsou jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje (dvoulůžkový pokoj je k dispozici pro kamarády, páry apod.). Studenti společně sdílí obývací pokoj (s televizí a DVD přehrávačem), kuchyň, koupelnu a záchod.

Studenti jsou zodpovědní za svůj pořádek a starají se o sebe sami. K dispozici mají v rámci společných prostor také pračku. Každý student má od školy k dispozici dva sety ložního prádla. Od školy bývají studentské byty vzdáleny průměrně 5 minut chůze. 

Apartmány

V létě nabízí škola ubytování v letních apartmánech, které jsou součástí bytového komplexu vlastněného Bournemouthskou Univerzitou. Ubytování v těchto apartmánech je volbou pro studenty, kteří chtějí žít nezávisle a samostatně, ale chtějí zůstat v kontaktu se svými spolužáky a seznamovat se s dalšími lidmi. V komplexu se nachází studenti BEET, ale také studenti ITTC.

Byty jsou sdíleny vždy 5 studenty, kdy každý student má svůj pokoj a vlastní koupelnu. Ostatní prostory jsou sdílené. K dispozici je vybavená kuchyň, moderní obývací pokoj, připojení k WiFi, v rámci areálu pak prádelna a společenská místnost v s kulečníkem a automaty na kávu. Od školy i od centra je areál vzdálen do 15 minut chůze.

Kalkulace 2týdenního pobytu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 29.80 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za ubytování a studium 32 512
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 25 lekcí týdně 18 536
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 8 761
Zápisné 2 682
Vyzvednutí z letiště Gatwick  2 533
Další poplatky celkem 8 588
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 8 000
Cestovní pojištění na 2 týdny 588
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 41 100 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: English for less

ZŠ Němčice: pobyt na jihu Anglie

Pobyt probíhal ve městě Hastings v malém hotelu na břehu moře. Žáci prošli třídenním kurzem angličtiny. Průvodkyně Isabela nás provázela v Hastings, ale i v Eastbourne a v Brightonu. Angličtinu jsme slyšeli na každém kroku. Odjížděli jsme nejen se suvenýry v batohu, ale s mnoha úžasnými dojmy a zážitky.

Přečíst celý článek
Studium angličtiny - CES Worthing - Kukabara

Kurz v anglickém Worthingu: Radka S.

Škola byla úžasná, malá, vše jak jsem si přála. Výuka probíhala pokaždé jinak, nikdy jsem se nenudila, vždy bylo o zábavu postaráno. Učitelé se střídají na každou hodinu a člověk má možnost poslechnout si více přízvuků a poznat více stylů učení. Za celou dobu jsem se nesetkala se špatnou reakcí nebo neochotou.

Přečíst celý článek
Pruskova_Milner

Pobyt v Londýně: Dita P.

Ve škole žádný stres, učitelé byli skvělí. Trošku mě překvapily páteční pravidelné testy :-), ale v dané atmosféře se i tohle dalo unést. Jen bych tam potřebovala strávit alespoň 3 měsíce, abych se opravdu zdokonalila. Pro mě (pro věčného začátečníka) však byly užitečné i ty dva týdny… rozvázalo mi to jazyk.

Přečíst celý článek

Bournemouth

Bournemouth je slunečné město na jižním pobřeží Anglie. 10 kilometrů písečných pláží je lákadlem pro turisty i pro studenty. Za rok 2018 a 2019 také město vyhrálo cenu nejlepší pláže v UK. Město je centrem obchodu, cestovního ruchu i studia a láká každoročně velké množství lidí, k jeho navštívení.

Město je populární na jedné straně díky svým krásným plážím, slunečnému počasí a bohatému kulturnímu životu, ať už v noci nebo během dne, stejně tak jako díky nízkým nákladům na život. Město je čisté a bezpečné a díky studentům nabízí kulturní různorodost pro své návštěvníky. Zalíbení zde najdou umělecké duše i mladí energičtí lidé s touhou po plnohodnotném nočním životě (mezinárodní studentské párty provází Bournemouth po celý rok).

Mohlo by vás zajímat