7 důvodů proč studovat v Los Angeles

1. Los Angeles je pojem

Město andělů. La-la Land. The Big Orange. To všechno je kalifornský Los Angeles. Návštěva této obrovské metropole vám přinese nezapomenutelné zážitky.

2. Ikonický Hollywood

Při vyslovení L.A. se vám pravděpodobně hned vybaví obrovský bílý nápis Hollywood, který shlíží na město z Hollywood Hills. Ano, toto obrovské město je nejen významných obchodně kulturním centrem, ale samozřejmě domovem nablýskaného Hollywoodu, čtvrti na severu města, kde se nachází největší filmová studia. Šest z nich svým významem i velikostí předčí všechna ostatní - Sony, Warner Brothers, Walt Disney, NBCUniversal, Fox Entertainment a Paramount Pictures.

Hollywood je také domovem mnoha celebrit. V ulicích je pravděpodobně nepotkáte, ale můžete se podívat na jejich sídla. Stačí nasednout do jednoho z organizovaných autobusů s průvodcem, který vám ukáže, kde např. Ringo Starr, Ozzy Osborne nebo Tom Cuise, bydlí.

Nejslavnější atrakcí Hollywoodu je bezpochyby chodník Walk of Fame. Žádný jiný chodník na světě nemá takový věhlas, než ten podél Hollywood Boulevard a Vine Street. Šlápnout si tu můžete nejen na hvězdy amerického zábavního průmyslu, ale také třeba zábavního parku Disneyland. V délce 2 kilometrů je umístěno kolem dvou a půl tisíc kulturních legend.

3. Griffith Park

Budete-li unaveni honem za celebritami, můžete si oddechnout v Griffith Parku, který je rozložen na 1600 hektarech severně od centra L.A. Naleznete zde památky, místa na odpočinek a piknik, 2 golfová hřiště nebo se tu můžete projet na koni.

Na kopci Mount Hollywood naleznete Griffith Observatory, ze které uvidíte celé L.A. jako na dlani. Komplex budov byl vystavěn ve stylu art deco. V observatoři se dozvíte vše o vesmíru. Uvidíte dechberoucí vizualizace nebo Foucaultovo kyvadlo, které kýváním dokazuje rotaci naší planety, a mnohé další.

Žízeň i hlad můžete ukojit v kavárně na Konci vesmíru, která patří slavnému šefkuchaři Wolfgangu Puckovi.

4. California Science Center

Zajímá-li vás věda, musíte vidět Kalifornské Vědecké Centrum, které se snaží přiblížit vědu všem generacím od školáčků až po důchodce. Vědecké poznatky i fyzikální zákony si tu můžete doslova „osahat“ a prožít.

Nejžádanějším exponátem tu bezpochyby je raketoplán Endeavour, který rozšířil expozici kosmických letů. Každý chce vidět slavný stroj, který poprvé vzlétl 7. května 1992, v kosmu byl 25 krát, strávil tam 299 dní a Zemi obletěl 4671 krát…

5. L.A. – město mnoha tváří

V L.A. najdete Malou Arménii, ze které se dostanete do Čínského města. Z Malého Japonska docestujete do Malého Teheránu, z židovské čtvrti do Malé Bangladéže….a tak dále. Čím více času na město budete mít, tím více jeho rozmanitých tváří poznáte.

6. Venice Beach

Plážový resort Venice Beach založil na začátku 20. století tabákový magnát Abbot Kinney. Venice se nachází na západě L.A. a jméno nese podle italských Benátek, které magnátovi učarovaly. Nechal zde dokonce vybudovat stejné městské kanály, na nichž se plavily ve své době i gondoly dovezené přímo z Benátek.

Podél pláže vede dlouhá promenáda Ocean Front Walk, na které se míchají pěší, cyklisté, bruslaři a další sportovci, kteří využívají přilehlá hřiště. Najdete tu také pouliční umělce, kavárny a obchody.

7. L.A. – město s nekonečnými zážitky

Výčet atrakcí této pozoruhodné metropole zcela jistě není konečný. Nezmínili jsme losangeleská muzea, pláže, parky, Walt Disney Concert Hall a spoustu jiných atrakcí.

Procházky městem, ve kterém se žijí filmové sny, je prostě zážitkem na celý život.