Vítejte na škole

Sprachcaffe Nice

Sprachcaffe school je jazyková škola v pátém největším městě Francie, Nice. Hlavní město Azurového pobřeží nabízí nejen skvělé studium jazyka, ale také nádhernou francouzskou atmosféru, pohodu přímořského letoviska a nádech historie v podobě architektury.

Škola nabízí rozmanité kurzy francouzského jazyka v různém rozsahu i náročnosti. Ať už se tedy chcete naučit základy a užít si skvělou dovolenou, nebo toužíte zdokonalit své jazykové schopnosti na maximum, jste tady správně.

Ačkoliv si škola zakládá na profesionalitě a na odbornosti svých učitelů, přistupuje k výuce hravě a kreativně a nabízí svým studentům nové možnosti a cesty vzdělávání. Výuka zde tedy není pouhé sezení v lavicích a naučené opakování základních frází. Ale prostřednictvím diskuzí, her, hraní rolí a dalších kreativních metod dosahuje každý ze studentů svých požadovaných výsledků. Výuka na pláži je pak už jen třešničkou na dortu.

Sprachcaffe XX

Kreativní výuka, přátelské prostředí

Aby byla výuka kvalitní, nemusí být zákonitě oblečená do naškrobených pravidel a obleků. Kreativní výuka vám pomůže nejen osvojit si danou látku, tedy v tomto případě jazyk, ale také rozvíjet mnoho dalších stránek vaší mysli. Škola se nachází na okraji starého města v nádherné historické budově z období Belle epoque (krásná doba) a nabízí příjemné prostředí pro své studenty. V případě krásného počasí se ovšem tu a tam přesune výuka ven a  přípravu na další den si můžete přesunout na pláž vzdálenou 10 minut chůze.

Vybavení školy: 

 • Prostorné a dobře vybavené učebny
 • Klimatizace ve všech místnostech
 • Zdarma připojení k WiFi
 • Knihovna
 • Salonek s TV, DV přehravačem, kulečníkovým stolem atp.

Proč Sprachcaffe?

 • Příjemná a uvolněná atmosféra školy
 • Kreativní výuka
 • Kvalifikovaní a zkušení vyučující
 • Široký výběr nabízených kurzů
 • Maximální kapacita jednoho kurzu je 12 studentů – během výuky je tedy dostatek prostoru věnovat se všem studentům dle potřeby.
 • V pěkném počasí probíhá výuka venku a přestávky je možné trávit na pláži vzdálené 10 minut chůze.

Sprachcaffe Nice 0

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Standard CoursePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1 - C1Cena za 1 týden: 7 280 Kč
Název kurzu: Intensive CoursePočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1 - C1Cena za 1 týden: 10 400 Kč
Název kurzu: One-to-One CoursePočet lekcí týdně: 10-30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1 - C1Cena za 1 týden: od 13 000 Kč

Hostitelská rodina

Možnost získat z jazykového pobytu co nejvíce nabízí ubytování v hostitelské rodině. Díky tomu, nejen že mimo školu procvičíte vaše jazykové dovednosti, ale poznáte blíže také kulturu a životní styl země a jejich obyvatel.

Škola pečlivě vybírá hostitelské rodiny, které vám tak po čas vašeho pobytu nabídnou dočasný domov. Pro studenty ve věku 12–17 let jsou nabízeny dvoulůžkové pokoje, pro studenty od 18 let pak jednolůžkové i dvoulůžkové. 

Studentům je nabídnuta polopenze nebo plná penze. Všechny pokoje jsou vybaveny postelí, úložným prostorem a vybavením potřebným pro studium. Všechny rodiny nabízejí wifi, jsou nekuřácké a nabízí možnost praní prádla pro studenty. Od školy jsou domovy vzdáleny 10–30 minut veřejnou dopravou. 

Buďte si vědomi, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tady a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, různého složení a věku nebo třeba zvířetem. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám toto vždy předem. Buďte však otevření, představte rodině zase svoji kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-) Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

Apartmány

Pro studenty, kteří touží po absolutní nezávislosti, ale mají své cestování nastavené na vlnu low-cost je zde možnost ubytování v apartmánech. Ty nabízí jednolůžkové i dvoulůžkové pokoje a jsou plně vybaveny vším potřebným.

Pokoj je vybaven potřebným nábytkem, k dispozici je vám sdílená plně vybavená kuchyň i koupelna. Ložní prádlo zde máte k dispozici. Pouze je potřeba přinést si vlastní ručníky. 

Co se týče stravování, apartmány je nenabízí. V bezprostřední blízkosti však najdete spoustu restaurací, které můžete využít, pokud vás zrovna nebude lákat vlastní vyvařování.

Od školy jsou apartmány vzdáleny 5–20 minut chůzí. 

Apartmány svým návštěvníkům navíc nabízí seznámit se s ostatními studenty z celého světa a procvičovat tak studovaný jazyk, stejně tak jako získávat nové informace o jiných kulturách.

Hotel a studiové byty

V případě zájmu vám může škola zařídit ubytování v hotelu nebo studiovém bytě.

V obou případech doporučujeme probrat vaše požadavky se školou, která se vám pokusí ve všem vyjít vstříc co nejlépe to bude možné.

Hotely i studia nabízí pro studenty, kteří cestují ve dvojici, dvoulůžkové pokoje. V případě cestování o samotě budete samozřejmě ubytování v jednolůžkovém pokoji.

Varianta hotelu nebo studiového bytu je tak nezávislou a samostatnou variantou v nadstandardních podmínkách.

Kalkulace 2 týdenního pobytu ve vysoké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Vysoká sezóna: červen – srpen

Cena za studium a ubytování celkem 30 806
Studium a ubytování Cena v Kč
Francouzština, 20 lekcí týdně 10 693
Ubytování v rodině, dvoulůžkový sdílený pokoj, polopenze 14 767
Zápisné, poplatky za nalezení ubytování 3 564
Transfery z/na letiště v Nice 1 782
Další poplatky celkem 7 900
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena bude upřesněna v den koupě. 7 200
Cestovní pojištění od Union včetně pojištění storna objednaných služeb 700
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 38 706 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok. Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Sprachcaffe Malta 2 - Kukabara

Sprachcaffe Malta: Michaela a Martina

Dobrý den Pavlo,
Náš pobyt na Maltě byl naprosto úžasný, jsme maximálně spokojené a můžeme Vaši agenturu jen doporučit! :-)
Fotky určitě pošleme (máme jich mraky), bylo to úžasné, nezapomenutelné, a to i díky Vám!!!

Přečíst celý článek
reference_sprachcaffe_malta_veronika

Sprachcaffe Malta: Veronika B.

…bála jsem se neznáma, ale bylo to super a upřímně se mi stýská. Díky pobytu to byly asi nejkrásnější prázdniny, které jsem kdy měla. Ze školy jsem byla nadšená. Měla jsem úžasnou učitelku a snad poprvé v životě jsem se těšila do školy :)). Mockrát děkuji a třeba za rok opět využiji vaše služby…

Přečíst celý článek
Sprachaffe Malta juniors

Junior pobyt na Sprachcaffe: Anička L.

Dobrý den, Anička po příjezdu ohodnotila Maltu výborně, hlavně jazykovku, lidi, učitele i akce. Když jsme se zeptali, jak by ohodnotila ve škále od 1 do 10 (10 nejlepší), řekla okamžitě bez váhání 11. Takže díky, myslím, že to je i Vaše zásluha. Hezký zbytek léta.
PS Již si začíná šetřit na Maltu znovu…

Přečíst celý článek

Studujte ve městě lemujícím Francouzskou Riviéru

Nice je nádherné město na jihu Francie, které je 5. největším městem celé země a největším městem Azurového pobřeží. Dlouhou linii města lemuje Středozemní moře a společně se zeměpisnou polohou tak získává město příjemné podnebí, které nabízí mnoho slunečných dnů.

Město lemující Francouzskou Riviéru nabízí nejen krásné pláže a pohodovou atmosféru, ale na jeho západním konci najdete také nepřeberné množství zřícenin, muzeí, obchodů a náměstí benátského stylu. Přes den si tak můžete užívat pláže, které oslňují své návštěvníky už nějaký čas, společně s nádherně čistým mořem a v odpoledních a večerních hodinách na vás čeká zábava, kultura a historie. Jestli si zvolíte zapadlé kavárničky, luxusní podniky, divadelní představení nebo se vydáte po architektonických skvostech (bazilika Notre Dame, Musée des Beaux-Arts de Nice či Opera de Nice) je jen na vás. Díky jeho rozloze a vyhlášenosti si můžete být jistí, že zde najdete, po čem vaše srdce touží.

Pokud vám však Nice nebude stačit, nabízí se mnoho možností, kam vycestovat. 7 km od města se nachází letiště Nice, ze kterého se během 1,5 hodiny dostanete do Paříže. Jako třetí nejvytíženější letiště země vás však dostane ve skutečnosti kamkoliv. V blízkosti Nice se nachází Monacké knížectví a do Itálie je to co by kamenem dohodil.

Za zajímavými místy ale není třeba uhánět tak daleko. Horská vesnička Eze, Saint-Tropéz, kde můžete jít po stopách slavného četníka, či Cannes, kde se koná jeden z nejprestižnějších filmových festivalů, jsou jen ukázkou toho, co všechno vám Azurové pobřeží může nabídnout.

Poloha školy

Škola se nachází na okraji starého města v překrásné budově nedaleko baziliky Notre Dame. V blízkosti jsou též zastávky autobusů i vlakové nádraží.

Adresa3 Rue Pierre Dévoluy, 06000 Nice, France

Mohlo by vás zajímat