7 důvodů proč studovat ve Francii

Jazyk, který zní romanticky už při pozdravu, kultura, která oslovuje celý svět, láska na první pohled i poslech. To je Francie i francouzština. Kam jinam jít studovat jazyk tak vášnivý, než právě do místa jeho vzniku? A co jiného vám k tomu Francie nabídne?

1. Gastronomie

Jen těžko se hledá další národ, který by dokázal okouzlit svou gastronomií a různorodostí tradičních pokrmů. Ať už jste fanoušky sýrů (ementál, roquefort či camembert), výborného pečiva (kdo dokáže odolat čerstvému teplému croissantu nebo křupavé francouzské bagetě?), delikátních moučníků (život bez soufflé jako by nebyl), masa, zeleniny nebo jiných pokrmů, ve Francii si vaše chuťové buňky přijdou na své. Není divu, že jídlo je pro Francouze vlastně společenskou událostí. Takové dobroty do sebe člověk nechce jen tak naházet během půlhodinové pauzy na oběd. Tuto gastronomii si chce každý prostě vychutnat!

2. Móda

Když v 17. století usedl na trůn král Ludvík XIV., přezdívaný jako „Král Slunce“, stala se Francie královnou módy a tento post si udržela až do dnešního dne. Se svou extravagancí i jednoduchostí prorazila do celého světa a z celého světa se také sjíždí všichni právě sem, aby studovali nejprestižnější školy a stali se špičkou v oboru. Dior, Channel, Louis Vuitton… ty a mnohé další patří právě do země módy.

3. Víno

Jestli k Francii něco neodmyslitelně patří, je to právě víno. Nejstarší vinařské tradice a umění správné přípravy nikde jinde ve světě na takovéto úrovni nenajdete. Díky mnoha vinařským oblastem, které se liší svými podmínkami, nabízí francouzský trh s vínem různorodost chutí na obrovské škále. A zajisté není člověka, který by nikdy o žádných z těchto oblastí neslyšel. Bordeaux či Champagne rozhodně dráždí vaše chuťové pohárky už když o nich slyšíte.

4. Kultura

Je jedno, jestli jste milovníky hudby, malby, knih nebo si rádi užíváte noci plné energie a života. Francie je svým způsobem vynálezce kultury. Neskutečné kulturní dědictví i jedinečnost Francie a jejího národa, nabízí zábavu a kulturní vyžití pro všechny. Přes den si vás získají krásné galerie a muzea plné umění, v nocích divadla či tanec a hudba v klubech. Nemusíte se bát, že by veškerý kulturní život směřoval pouze do Paříže, ačkoliv je hlavní město královnou kulturního vyžití. Ve všech koutech této nádherné země najdete něco, co vám učaruje. Nezapomeňte navštívit nejslavnější filmový festival na světě v Cannes, či festival hudby v Lorientu.

5. Památky

Nejen Paříž je místem bohatým na památky. Země s takto bohatou historií a nespočtem umělců, dominuje množstvím památek i jejich různorodostí a atmosférou. Nejen Eiffelova věž je tedy nutností návštěvy při objevování Francie. Katedrála Notre Dame, zámky na Loiře, nádherný zámek ve Versailles, jehož zahrady se staly vzorem pro mnoho zámeckých zahrad po celé Evropě, hora Svatého Michala na pobřeží normandského regionu, která vzbuzuje údiv svým vynořením z moře a mnoho dalších památek čeká, až je navštívíte.

6. Příroda

Každý milovník přírody si zde přijde na své. Ať už se rádi válíte u moře, nebo chodíte po horách (nebo milujete oboje), Francie vám může nabídnout všechno. Francouzské Alpy nabízí nádherné výhledy i lyžovačky se sluníčkem (a opalovat se v zimě je přeci jen neskutečná paráda), Azurové pobřeží nabídne odpočinek u moře a bretaňonský region nabízí skvělé vlny pro milovníky surfování.

7. Čisto a útulno

Odpadky po zemích ani smrad v ulicích vás ve Francii nečeká. Jako hrdý národ udržují svou zemi krásně čistou a investují do udržování památek a renovací, stejně tak jako do výzdoby měst a vesnic.