6 důvodů, proč zvolit Nice

Nice bylo ještě donedávna místem, kam jezdili za odpočinkem a slunečními paprsky pouze zbohatlíci a všichni ostatní mohli tak akorát závidět. Dnes už tomu ale tak není a tohle nádherné město nabízí své krásné bohatství, ať už ve hmotné nebo duševní podobě všem. Proč tedy na tohle nádherné místo vyrazit?

1. Dlouhé pláže

Francouzská riviéra či Azurové pobřeží. Tak je nazýván dlouhý pás pobřeží Středozemního moře, jemuž Nice kraluje. Do nekonečna se otevírající moře azurové barvy, horký písek pod nohama, mořský vánek ve vlasech a město plné energie za zády. A noční romantika těmto plážím rozhodně nechybí.

2. Slunečné počasí

K čemu by byly písečné pláže, kdyby k nim člověk nepocítil horké sluneční paprsky na kůži? Mírné přímořské podnebí se subtropickým vlivem je skvělým místem pro všechny milovníky teplých dní. Proti srážkám je navíc pobřeží chráněno horami a tak jsou zde dny zality sluncem vcelku často.

3. Architektura

Ať už jste milovníky historických uliček, katedrál, nebo moderního umění, architektura v Nice vám učaruje! Na západním konci riviéry najdete nepřeberné množství zřícenin a muzeí, ve městě na vás čeká mnoho uliček, obchůdků a kavárniček, ale také bazilika Notre Dame, úchvatná Opera de Nice nebo uměním překypující Musée des Beaux-Arts. Jména současných architektů pro vás v Nice však také nebudou novinkou.

4. Kulturní život

Město má co nabídnout snad v kteroukoliv denní hodinu. Pokud vás horko nevyžene na pláž, můžete si užívat výstavy v muzeích, večer strávit v divadle, z divadla do nočního klubu a z klubu na procházku po pláži při východu Slunce. I tak se to dá. Stejně tak si můžete užívat plážové koktejlové bary, město plné kaváren, toulky ulicemi města, festivaly a události. Nudy se v Nice bát nemusíte.

5. Cestování

Druhé největší a nejvytíženější letiště ve Francii byste po Paříži hledali právě tady. Nemůžete tedy říct, že by byl problém se z Nice kamkoliv dostat. Není ovšem třeba utíkat nikam daleko. Celé Azurové pobřeží má co nabídnout. Do Alp je to kousek, mezinárodní filmový festival v Cannes je jedním z nejprestižnějších, četníkovo Saint Tropéz láká snad každého fanouška a horská vesnička Eze, kterou by měl každý návštěvník Azurového pobřeží mít na svém seznamu!

6. Móda

Že Francie a Itálie mají nemalý vliv na vývoj módních trendů není žádným překvapením. Nice, vzhledem ke své blízkosti k italským hranicím, tak mísí to nejlepší z obou zemí. Mnoho butiků tak nabídne maximální fashion zážitek a uspokojí váš šatník novým kouskem.