Reference: Sprachcaffe Malta 2 - Kukabara

Jazykový pobyt na Maltě

Zajímalo nás, jak hodnotí svůj pobyt na Maltě naše dvě klientky, Micheala s Martinou. Vyslali jsme je na jazykovou školu Sprachcaffe na Maltu.

A jak se jim tam líbilo? Posuďte sami :).

Výuka na Sprachcaffe

Dobrý den Pavlo,

Výuka byla perfektní, level nám plně vyhovoval. Hodiny byly sice trošku fádní a každý den stejné, ale přesto jsme se pobavily. Učitel byl skvělý, i když nevymýšlel žádné novinky (každý den dvojstránka z učebnice přesně podle cvičení, prokládáno desetiminutovými konverzacemi).

Výuka se nám střídala, jeden den dopoledne, druhý odpoledne, ale to bylo taky fajn, protože jsme si mohly pospat;-).

Spolužáci a mimoškolní život

Měly jsme i skvělé spolužáky, se kterými jsme ve volných chvílích jezdily na výlety, na pláž nebo jen tak kecaly u bazénu.

Jak je Malta vyhlášená diskotékami a nočním životem, tak je to pravda! :-) Sice jsme ve vyhlášeném Pacevillu byly jen jednou (stačilo :-) asi jsme už na to staré – daly jsme přednost komornějším párty :-), ale musím říct, že je to tam fakt divočina. Nespoutaná zábava a pití, ….. Někteří tam chodili denně, pak samozřejmě nechodili ani do školy. My máme ovšem 100% účast! :-)

Ubytování a jídlo

Přesto, že jste říkala, že může být plno, tak jsme celý druhý týden měly jen 1 spolubydlící na jednom pokoji. Druhý pokoj byl prázdný.

Ani na jídlo jsme nečekaly vůbec dlouho a u bazénu jsme vždy našly místečko na lehátku. Čekala jsem, že to bude horší, ale bylo to úúúplně v pohodě.

Ubytování bylo perfektní, měly jsme ten komfortní apartmán, kde je hezčí koupelna. Ta byla opravdu pěkná. Oproti standard apartmánu je tam také klimatizace, která nám však nefungovala. Opravili ji až ve čtvrtek před odjezdem. Ale nám to nakonec nevadilo. Dali nám větrák a to bylo daleko lepší. Z klimatizace jsme byly akorát tak nachlazené (je ve třídách, v bistru, v autobusech, v obchodech – všude!).

Měly jsme možnost nahlédnout do standard apartmánů, které jsou levnější. V každém jsou čtyři pokoje po dvou a tedy i dvě koupelny. My jsme byly rády, že máme „comfort“, protože standard byly fakt nacvakané.

Co nám pobyt dal?

Určitě nám to angličtinu vylepšilo, zvláště to, že jsme se zbytek dne bavily s ostatními studenty.

Ani jsem netušila, jak je Malta krásná! Samozřejmě jsme podnikaly výlety (Gozo, Comino,  Popey Village, katakomby v Rabatu, Mdina, Valletta, Café del Mar) a cesty na pláž (Mellieha Bay, Ramla Bay, Golden Bay, Blue Lagoon na Cominu – the best ;-))! Ani jsme nestihly vše, chtělo by to ještě ze dva týdny! ;-)

Kdyby náhodou příští rok, určitě se na Vás obrátíme! :-)

A kdyby něco, předejte na mě kontakt těm, kteří se tam teprve chystají, poskytnu ráda radu ohledně místní dopravy, taxíků, obchodů a celkově, co tam můžou očekávat. Já bych za toto byla ráda, protože jsem měla trochu obavy a nevěděla jsem pořádně do čeho lezu:-) Samozřejmě, kdo má pusu, tak si všechno zjistí, ale nějaké info dopředu je taky fajn.

Jinak jejich zásuvky nám v poho na nabíječky a fén fungovaly bez adaptérů. Sice jsme se dvakrát zamkly v koupelně, protože mají jiný systém zamykání, a nemohly jsem se dostat ven, ale dobře to dopadlo! ;-)

Sprachcaffe můžu jen doporučit,  úžasné prostředí,  bomba bazén, všude kousek. My jsme byly z pokoje za minutu ve třídě, ze třídy rovnou hups do bazénu, v plavkách na oběd a za minutu zase na pokoji ;-) Prostě BOŽÍ! :-)

Mějte se krásně, ještě jednou za vše děkujeme!

Michaela a Martina