Vítejte na škole

OHLA Boca Raton

OHLA je několikanásobně oceněná anglická jazyková škola, založená v roce 1998. Studijní program angličtiny je zde uznáván řadou státních a soukromých univerzit ve Spojených státech. Škola vítá pravidelně studenty z více než 70 zemí světa a nabízí 5 strategických míst po celém státě Florida - Boca Raton, Miami BrickellMiami AventuraTampa nebo Orlando.

OHLA je moderní školou se skvělým vybavením a inovativními technologiemi. Ve výuce je kladen důraz na dovednosti, nikoliv na memorování. Upřednostňuje se tak organický proces osvojování jazyka. Pestrou výuku poskytují kvalifikovaní učitelé se zahraničními zkušenostmi, kteří podporují studenty v kreativitě a komunikaci.

Průměrný věk studentů je 25 let a více, velkou část však tvoří i studenti od 16 let.

48578704612_d6274b86b0_o

44841493314_9e1fee22b2_o

Proč OHLA Boca Raton?

Celý areál OHLA Boca Raton je zařízen ve stylu „boutique school“, tedy moderní studentům personalizovaný prostor, strategicky umístěn v oblasti Coconut Creek, v těsné blízkosti hlavních komunikačních cest, restaurací i všech zábavných aktivit.

Vybavení školy:

 • 8 moderně vybavených učeben včetně interaktivních tabulí
 • počítačová učebna
 • restaurace
 • posilovna
 • recepce
 • Wi-Fi připojení
 • parkování

Vyberte si volitelné předměty

Škola nabízí možnost zažít výuku v jiném prostředí, s jinými učiteli i spolužáky. Každý pátek si tak student může zvolit dva volitelné předměty, a to bez příplatku navíc. A k tomu se ještě můžete těšit na kávu a snídaňové dobroty zdarma! Studenti mají možnost si zvolit:

 • konverzační klub
 • výslovnost
 • slovní zásoba
 • redukce přízvuku
 • obchodní angličtina
 • použití angličtiny v každodenním životě
 • použití angličtiny na pracovišti
 • univerzitní poradenství
 • příprava na zkoušku
 • psaní eseje
 • strategické čtení
 • ovládání anglických citoslovcí
 • sebevědomí v komunikaci a plynulost ústního projevu
 • uplatňování gramatických pravidel

Boca Raton

Jazykový kurz a ještě mnohem víc!

OHLA dbá na to, aby si studenti ze svého pobytu odnesli opravdu skvělou zkušenost. Výukou jazyka tedy tento kurz nekončí.

Pracovníci OHLA organizují pro studenty mnoho oslav a tematických akcí, během kterých mohou studenti navazovat kontakty, prohlubovat vztahy ale také využívat angličtinu naplno a hlavně si užít spoustu zábavy.

 • orientační proces a studentský servis
 • třídní výlety
 • volitelné páteční hodiny & kávu zdarma
 • akademické a univerzitní poradenství
 • poradenství ohledně víza
 • každoroční OHLA kulturní slavnost
 • oslava Valentine’s Day
 • oslava Saint Patrick’s Day
 • oslava Independence Day
 • oslava Halloween’s Day
 • Christmas Eve oslavu

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Obecná angličtina - Semi-IntensivePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-B2Cena za 1 týden: 5 760 Kč
Název kurzu: Obecná angličtina - IntensivePočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-B2Cena za 1 týden: 6 720 Kč
Název kurzu: Obecná angličtina - Super-IntensivePočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-B2Cena za 1 týden: 7 440 Kč
Název kurzu: Akademická angličtina - Semi-IntensivePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: C1+Cena za 1 týden: 5 760 Kč
Název kurzu: Akademická angličtina - IntensivePočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: C1+Cena za 1 týden: 6 720 Kč
Název kurzu: Akademická angličtina - Super-IntensivePočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: C1+Cena za 1 týden: 7 440 Kč
Název kurzu: Příprava ke zkouškám TOEFL /IELTS + Semi-IntensivePočet lekcí týdně: 35Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 4Pokročilost: B2+Cena za 1 týden: 11 760 Kč
Název kurzu: Příprava ke zkouškám TOEFL / IELTSPočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 4Pokročilost: B2+Cena za 1 týden: 7 680 Kč

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelských rodinách je ideální příležitostí, jak si vytvořit celoživotní vzpomínky, naučit se rychleji anglicky a poznat pravou americkou kulturu.

Florida je jedním z nejrozmanitějších států v USA, hostitelské rodiny proto mohou pocházet z různých prostředí a kultur. Všechny jsou však pečlivě prověřovány.

Ve všední dny poskytuje rodina snídani a večeři, o víkendech i oběd. Studenti mohou být ubytování po jednom nebo po dvou (každý z jiné země) v dvoulůžkovém pokoji. Do školy se snadno dopravíte veřejnou dopravou.

Prosím, berte na vědomí, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což může znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tam a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, rodina může být různého složení a věku, může chovat i domácí zvířata. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám to, prosím, vždy předem. Buďte otevření, představte rodině naši kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-).

 

» Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

Rezidence

Ubytování pro studenty, kteří preferují větší volnost a samostatnost.

Double Tree Residence by Hilton nabízí jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje (pouze pro studenty, kteří přijedou společně na stejnou dobu).

Zajištěna je bezplatná kyvadlová doprava do 5 mil od hotelu a to do/ze školy, na pláž, do restaurací, na nákupy aj.

 

???????????????????

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro dospělé

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 USD = 24.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za ubytování a studium 46 560
Studium a ubytování Cena v Kč
Obecná angličtina Semi-Intensive, 20 lekcí týdně 11 520
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 21 600
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály 11 040
Vyzvednutí z letiště 2 400
Další poplatky celkem 21 150
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 18 000
Cestovní pojištění na 2 týdny – UNION, A90 pandemic 3 150
Celkem za studium, ubytování a další poplatky  67 710 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Krepinska reference Kanada

GV Calgary: Lucie. K

Má motivace pro cestu do zahraničí byla už od začátku jasná – zdokonalení se v angličtině. Za cílovou destinaci jsem si vybrala Calgary, protože do Kanady mě to táhlo asi nejvíce. A jak jsem později zjistila, byla to super volba. Tohle úžasné město mi nabídlo vše, za čím jsem se do světa vydala.

Přečíst celý článek
Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek
Reference: ILAC Toronto - Kukabara

O pobytu v Torontu: Kristýna

Když jsem se rozhodovala, jakou školu si vybrat, měla jsem rychle jasno. Jsem zaměřena na zákaznický servis, mám ráda lidi, a proto jsem se rozhodla studovat roční program Service Excellence for Business Diploma na škole ILAC. Zaujalo mě, že si můžu zlepšit komunikaci v angličtině přímo v oboru.

Přečíst celý článek

Boca Raton – město plné parků

Boca Raton se nachází v okrese Palm Beach County na Floridě, 45 mil od Miami, a žije v něm necelých 100 tisíc obyvatel. Kromě dlouhých krásných pláží a 47 parků nabízí i dvě golfová hřiště, což z města dělá ideální destinaci pro rodiny i milovníky venkovní rekreace.

Najdete zde prvotřídní muzeum umění Boca Raton Museum of Art, koncerty pod širým nebem v amfiteátru Mizner Park, vyhlášený každoroční Festival umění BOCA, luxusní nákupní centrum Town Center Mall plné třpytu, nespočet butiků a některé z nejlepších kuchyní na jižní Floridě. Boca Raton je také domovem umělecké scény Wick Theatre s muzeem kostýmů. Za návštěvu stojí také řecký ortodoxní kostel sv. Marka, ve kterém se každoročně poslední lednový víkend koná oblíbený řecký festival. Každý rok na jaře se pak koná „Festival of the Arts BOCA“ a na podzim brazilský Beat Festival.

Mnoho budov ve městě jsou inspirovány Středozemím nebo španělským koloniálním obrozením. Raný vývoj města ovlivnil architekt Addison Mizner. Jedna z jeho významných budov – Aiken House – je uvedena na národním registru historických míst.

V Boca Raton nesmíte vynechat návštěvu motýlí zahrady, projít se promenádě, pokochat se mořskými nádržemi a rozhodně navštívit jeden z mnoha parků. Východní pobřeží Boca Raton má dvě míle pláží, kde se nachází park Red Reef s environmentálním vzdělávacím centrum Gumbo Limbo s vyhlídkovou věží, nebo park South Inlet. Největším parkem je pak Mizner Park, ve kterém se nachází několik obchodů a módních butiků, restaurací, kina, centrum umění amfiteátr hraběte de Hoernele.

Poloha školy

Škola se nachází v oblasti Coconut Creek, v těsné blízkosti hlavních komunikačních cest, restaurací i všech zábavných aktivit.

Adresa školy: 4205 W Hillsboro Blvd. Coconut Creek, FL 33073

Mohlo by vás zajímat: