Skip to content

Chester vás okouzlí na první pohled!

5 důvodů proč právě Chester

Ať už jste začali přemýšlet o Chesteru kvůli nádechu Vikingské kultury, nebo historické Anglie, nebudete litovat svého výběru. Jako každé jiné město UK má totiž svým návštěvníkům co nabídnout!

1. Historie města

Svou dlouhou historii Chester neskryje, ani kdyby se sebevíce snažil. Město bylo v roce 79 založeno Římany a starobylé římské zdi dodnes obklopují centrum města. Jedná se o nejzachovalejší komplex městských hradeb ve Velké Británii. Většina budou v centru města pak pochází především z Viktoriánského období a díky této architektuře se Chester řadí mezi typická historická města Anglie, s nejzachovalejšími stavbami. Největší římský amfiteátr v UK byste také mohli najít právě v tomto městě. A pokud se řekne Chester, každý si určitě vybaví Eastgate Clock, což jsou druhé nejčastěji focené hodiny v Anglii, hned po Big Benu. Každý milovník historie si v tomto městě tedy přijde na své.

2. Kultura

I přesto, že se neřadí Chester mezi největší města Anglie, kultura zde nepokulhává. Každoročně hostí Chester několik událostí a festivalů, jako vánoční trhy, Chester Pride, Chester Live (komunitní akce s živou hudbou), literární festival, mezinárodní filmový festival, festival jídla a pití a mnoho dalších.

Mimo jednorázové festivaly se může Chester také pyšnit rozsáhlou uměleckou scénou na poli malířství i divadel. Galerie i divadelní scéna nabízí více, než by kdekdo mohl očekávat. Divadlo si navíc během letních měsíců můžete užít v Grosvenor Park Open Air Theatre Company, tedy pod širým nebem.

O tom, že má Chester co nabídnout svědčí také to, že v roce 2016 se umístilo jako 5. na žebříčku nejkrásnějších měst Evropy a v roce 2018 obsadilo místo v první desítce nejlepších míst k životu v UK.

3. Studentské město

Díky tomu, že je Chester městem univerzitním, stává se také městem studentským. Chesterská univerzita nabízí studium 20 000 studentů ze 130 různých zemí světa. Díky tomu je město plné mladých energických lidí a mnoha kultur, které se vzájemně tolerují a dovolují návštěvníkům i ostatním studentům poznat tak mnohem větší kus světa z jednoho místa.

4. Poloha města

Ačkoliv je Chester sám o sobě překrásným městem, každého bude lákat podívat se dál, za jeho hradby. Dopravní spojení je z Chesteru bezproblémové a můžete se dostat prakticky kamkoliv, kam bude potřeba. Z významných bližších měst se například do Manchesteru dostanete za necelou hodinu, do Liverpoolu stejně tak. Do Londýna se můžete dostat za dvě hodiny přímým spojem.

5. Noční život

V roce 2018 získal Chester prestižní status “Purple flag” jako uznání za ekonomiku nočního života. Ať už chcete vyrazit s přáteli na drink, na párty nebo si užít divadelní představení či koncert, máte možnost. Nabídka je široká a nikdo tak nemusí zůstat sám doma. Živá hudební scéna zní v nočních ulicích o víkendech i v týdnu a velká jména z hudební branže můžete najít na místech jako Telford’s Warehouse, The Live Rooms nebo Alexander’s Live, kde mimo jiné můžete také narazit na komediální show.

Nastavení soukromí
Podrobné nastavení Odmítám Souhlasím
Nastavení soukromí
Zrušit Uložit nastavení
;