Skip to content

Tady se plní sny nejnáročnějším studentům.

Vítejte na škole

LINES (elitní škola pro juniory)

Tutuki představuje skupinu elitních škol pro skutečně náročně studenty. Fantastické lokality, nádherné školní areály, funkční projektové vzdělávání a neustálá péče.

LINES je vzdělávací skupina založená našim přítelem Dirkem, který má 35 let zkušeností z oblasti vzdělávání a výchovy dětí. Dirk několik let učil, 10 let se pohyboval v oblasti jazykového vzdělávání a pracoval jako volejbalový trenér mládeže. Všechny tyto zkušenosti pak promítl do konceptu a vysokého standardu, které svým školám vtiskl a který dlouhodobě udržuje. A to vše v duchu jeho motta je “Work hard, Play hard!”

Cíl školy je jednoduchý: nabídnout dokonalý jazykový kurz, který začíná vřelým přivítáním, vytvořením přátelské atmosféry a příležitostí, jak co nejvíce zlepšit jazykové dovednosti. Zároveň škola akcentuje fakt, že je důležité se bavit, objevovat nová místa a získávat přátele z celého světa.

S Tutuki můžete studovat na škole LINES ve dvou lokalitách, ve Stowe a v Queenswoodu, a to za výrazně nižší ceny. Proč? Protože škola velmi dbá na bohatý národností mix. A Češi tu jsou vítanými studenty. Cena za dvoutýdenní pobyt je zvýhodněná až o 16.000 Kč oproti běžným cenám.

Elitní program – výuka, která je efektivní a baví

Intenzivní výuka ve třídách s maximálně 10 studenty (průměr je 7 až 8) se skládá z jazykové části, konverzačních klubů a projektů (tzv. workshopů).

Tento typ výuky se věnuje nejen prohlubování jazykových dovedností, ale významnou roli hrají také komunikace, projektové práce, rozvíjení měkkých dovedností a dokonce rozvoj osobnosti. Výuka začíná většinou ráno jazykovou rozcvičkou a pár lekcemi. Pokračuje týmovou spoluprací na projektech. Vyvrcholením je trénink prezentačních dovedností a představení denního progresu v projektu. Odpoledne bývá zaměřené na rozvíjení sociálních vztahů pomocí sportu, umění či výletů a exkurzí. To vše přirozenou a nenásilnou formou, u které si student ani neuvědomí, že je vzděláván.

Lekce angličtiny a vzdělávací workshopy a projekty tvoří dohromady 32 hodin týdně.

Třídy jsou rozděleny do stejnorodých věkových skupin a výuka i aktivity jsou danému věku plně přizpůsobené.

Tento systém se nazývá “complete immersion“, tedy kompletní ponoření se do jazyka. V praxi to znamená, že studenti začnou nejen plynule mluvit, ale i přemýšlet v angličtině.

Maximální a kvalifikovaná péče

O studenty pečuje skupina kvalifikovaných zaměstnanců s různým zaměřením. Někteří se postarají o vyzvednutí na letišti a dovoz do kempu, další vaří denně čerstvé jídlo, jiní se starají o blaho studentů.

„House Parents“ neboli “náhradní rodiče” jsou studentovi k dispozici 24 hodin denně v místě jejich ubytování. Stejně jako další vyškolený personál.

Poměr studentů a zaměstnanců je neuvěřitelných 1:4 (v běžných kvalitních školách je poměr 1:10).

“Slibujeme výjimečnou a individuální péči o každého studenta. Naše školy jsou bezpečné a všichni zaměstnanci LINES jsou pečlivě prověřováni a vyškoleni pro práci s dětmi.
Víme, že nám důvěřujete. Zároveň víme, že péče o vaše dítě je zodpovědnost, kterou bereme velmi vážně. Proto máme zavedena pravidla, která zajistí bezpečnost a pohodu všech zúčastněných 24 hodin denně.”

 

LINES Queenswood

Komplex historických budov dívčí internátní školy Queenswood se nachází v idylickém prostředí anglického venkova pouhých 45 minut jízdy od londýnského letiště Heathrow. Celý areál má vlastním vstup, je obklopený parkem a vybavený 25metrovým bazénem, sportovním zázemím s 29 tenisovými kurty, tělocvičnou a fotbalovým hřištěm.

Studenti bydlí ve stejném areálu ve školní rezidenci. K dispozici jsou jedno, dvou a třílůžkové pokoje, které jsou prostorné a světlé. V každém pokoji jsou postele, psací stoly, odkládací prostory a skříně.

Vzdělávací workshopy, které doplňují lekce angličtiny, jsou zaměřené na tyto čtyři oblasti:

 • Develop – rozvoj osobnosti, sebereflexe, kontrola emocí
 • Discover – aktivní poslech, začlenění do konverzace, sdílení informací a jak si říci o pomoc
 • Create – vyjednávání, plánování, řešení problémů a správné rozhodování
 • Rise – kreativita, inovace, risk a kritické myšlení, plánování a řízení projektů

V tomto centru je možné si za příplatek objednat profesionální trénink tenisu nebo jízdy na koni.

LINES Stowe

Areál se nachází v prostorách střední školy Stowe u města Milton Keynes, mezi Londýnem a Oxfordem. Na ploše 3 čtverečních kilometrů se kromě architektonicky výjimečné hlavní budovy nachází skvěle vybavený areál pro sportovce – baseballové hřiště, atletické dráhy, 25metrový bazén i spousta prostoru k odpočinku a dalším aktivitám. Doprava z letiště Heathrow trvá zhruba 60 minut.

Studenti bydlí přímo v areálu školy v samostatných nebo dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Vzdělávací workshopy jsou v tomto centru zaměřené na tyto čtyři oblasti:

 • Discover – robotika, vesmír, webový design, kódování
 • My future – studium v Anglii, recyklace, první pomoc, příroda
 • Creative minds – drama, umění, film, sebevyjádření
 • Best of Britain – historie Stowe, zvyky a kultura Anglie, královská rodina, celebrity

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu Počet lekcí týdně Délka lekce (min.) Délka kurzu (týden) Pokročilost Cena za 1 týden    
Název kurzu: Obecný kurz + tématické workshopy Počet lekcí týdně: 16 + 16 Délka lekce (min.): 45 Délka kurzu (týden): 2+ Pokročilost: A1 Cena za 1 týden: 32 500 Kč detail kurzu Poptat 
Detail kurzu
 • 16 lekcí angličtiny přizpůsobené konkrétní věkové skupině
 • 16 lekcí interaktivních workshopů
 • délka lekce je 45 minut
 • studijní materiály zahrnuté v ceně
Poptávka kurzu: Obecný kurz + tématické workshopy
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zpracování vaší poptávky. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.

Rezidence

LINES nabízí v obou centrech pěkné a pohodlné ubytování. Studenti bydlí v samostatných nebo vícelůžkových pokojích. Starší studenti mají přednost v menších pokojích. V lokalitě Stowe jsou pokoje vybavené sociálním zařízením.

Spolu se studenty v rezidenci bydlí jejich “House Parents” (“náhradní rodiče”), což jsou zaměstnanci, kteří dohlížejí na bezpečnost a pohodlí studentů každý den 24 hodin. Účastníci kurzu jsou v budovách a pokojích rozděleni podle věku a pohlaví.

Místní restaurace vaří denně čerstvé jídlo.

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro děti 8–17 let

Cena je počítána ve vysoké sezóně. V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 29.50 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 82 600
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Angličtina, 16 +16 (workshopy) lekcí týd., max. 10 lidí ve třídě 82 600
Ubytování v rezidenci, 1-3-lůžkové pokoje, plná penze
Aktivity + dozor 24/7
Vyzvednutí a dovoz na letiště v Londýně
Další poplatky celkem 8 690
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 7 500
Cestovní pojištění od Union A60, pandemic, vč. pojištění storna 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 91 290 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Junior pobyt na Sprachcaffe: Anička L.

Dobrý den, Anička po příjezdu ohodnotila Maltu výborně, hlavně jazykovku, lidi, učitele i akce. Když jsme se zeptali, jak by ohodnotila ve škále od 1 do 10 (10 nejlepší), řekla okamžitě bez váhání 11. Takže díky, myslím, že to je i Vaše zásluha. Hezký zbytek léta. PS Již si začíná šetřit na Maltu znovu...
Přečíst celý článek

Kurz v anglickém Worthingu: Radka S.

Škola byla úžasná, malá, vše jak jsem si přála. Výuka probíhala pokaždé jinak, nikdy jsem se nenudila, vždy bylo o zábavu postaráno. Učitelé se střídají na každou hodinu a člověk má možnost poslechnout si více přízvuků a poznat více stylů učení. Za celou dobu jsem se nesetkala se špatnou reakcí nebo neochotou.
Přečíst celý článek

Pobyt v Londýně: Dita P.

Ve škole žádný stres, učitelé byli skvělí. Trošku mě překvapily páteční pravidelné testy :-), ale v dané atmosféře se i tohle dalo unést. Jen bych tam potřebovala strávit alespoň 3 měsíce, abych se opravdu zdokonalila. Pro mě (pro věčného začátečníka) však byly užitečné i ty dva týdny… rozvázalo mi to jazyk.
Přečíst celý článek

LINES Queenswood

LINES organizuje letní pobyty pro děti v areálu prestižní dívčí školy Queenswood. Ten patří mezi 10 nejlepších školních areálů v Anglii. Tvoří jej komplex historických budov v idylickém prostředí anglického venkova, pouze 45 minut jízdy od londýnského letiště Heathrow.

Areál má vlastní vstup, je obklopený parkem a studentům je k dispozici 25metrový bazén, sportovní zázemí s 29 tenisovými kurty, tělocvična a fotbalové hřiště.

Adresa školy: Queenswood, Shepherds Way, Brookmans Park, Hatfield AL9 6NS, Velká Británie

LINES Stowe

Dalším místem, kde LINES organizuje své dětské pobyty, je střední škola Stowe, jenž byla vyhlášena nejlepší školou v Anglii. Nachází se u města Milton Keynes, mezi Londýnem a Oxfordem. Na ploše 3 čtverečních kilometrů se kromě architektonicky výjimečné hlavní budovy nachází skvěle vybavený areál pro sportovce – baseballové hřiště, atletické dráhy, 25metrový bazén i spousta prostoru k odpočinku a aktivitám. Doprava z letiště Heathrow trvá zhruba 60 minut.

Adresa školy: Stowe, Buckingham, MK18 5EH, Velká Británie

Nastavení soukromí
Podrobné nastavení Odmítám Souhlasím
Nastavení soukromí
Zrušit Uložit nastavení
;