Vítejte na škole

EC New York

EC je unikátní řetězec škol po celém světě, vydat se můžete do USA, Kanady, Anglie, Irska, na Maltu či do Jižní Afriky!

Škola získala 5x ocenění „ST Star Chain School Award“ a 2x ocenění „ST Star Innovation Awards“ za kreativitu ve výuce angličtiny! 

EC provozuje školy převážně velké, moderní, nadčasové a inovativní. Zaměřuje na kurzy pro studenty od 16 let. Ve vybraných lokalitách nabízí i programy pro studenty 30+.

Zvolíte-li si pro své studium EC New York, budete mít příležitost učit se anglicky v jednom z nejzajímavějších měst na světě a to přímo na Manhattanu. Kromě intenzivních kurzů angličtiny budete moci využít široké škály mimoškolních aktivit a kulturních akcí. Ať už si chcete zlepšit svou angličtinu pro akademické nebo profesní účely, nebo prostě chcete zažít vše, co Manhattan nabízí, tato škola a její nedávno zrenovovaná budova bude ideálním místem!

ec_new_york_english_school_2

ec_new_york_english_school_3

Moderní budova a rozmanitá výuka

Centrem pozornosti školy EC je samozřejmě student. Kvalita a rozmanitost výuky je na prvním místě. 

Hodiny jsou zaměřeny použití jazyka v reálných situacích tak, aby byly poutavé a nenudily. Studenti tak vědí, proč se co učí, kde to využijí a mohou si nabyté dovednosti hned vyzkoušet v praxi mimo školu.

Vybavení školy

 • 17 učeben, ve třídě max. 15 studentů
 • interaktivní dotykové tabule
 • studentská místnost pro odpočinek
 • kavárna/restaurace v budově
 • WI-FI v areálu budovy
 • počítače

EC slibuje zlepšení úrovně angličtiny

Bez práce nejsou koláče a u učení jazyka to platí jednou tak.

EC garantuje posun o level výše v průměru každých 8 týdnů. Odpovídají tomu však i nároky, škola proto dbá na dodržování tří základních pilířů. Pokud se zdá, že student není dostatečně progresivní, bude mu poskytnuta ještě větší podpora.

 • docházka (96% účast v hodinách)
 • plnění domácích úkolů a samostudium (minimálně 3 úkoly týdně se skóre 9/10)
 • aktivní účast v hodinách (skóre za účast a motivaci 9/10)

ec_new_york_english_school_8

Adult English Courses - EC Malta 30+ - EC English Language Schools

Program 30+

V EC New York si lze zvolit program 30+, který je zaměřen na dospělé jedince nad 30 let. Nestane se tak, že konverzujete o nerelevantních tématech, naopak, diskuze, témata i mimoškolní program je uzpůsoben právě této věkové skupině.

Mimo NY lze studovat program 30+ v Torontu, Vancouveru, Londýně, Dublinu či na Maltě.

Proč EC New York?

 • přátelské prostředí s různorodými aktivitami během výuky
 • vysoký standard výuky
 • průběžná kontrola pokroků studenta
 • inovativní vybavení
 • praktické rady učitelů pro osobní studium mimo vyučovací hodiny
 • portál MyEC, který je platformou pro studenty a také zdrojem učebních materiálů a dalších doplňujících informací o studiu, škole či volnočasových akcích
 • aktivní podpora učitelů a personálu během dotazů i problémů
 • jazykové workshopy zdarma
 • NY je multikulturní město s obrovským mixem národností
 • neutuchající množství aktivit, které lze v NY podnikat

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Obecná angličtina 20Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1+Cena za 1 týden: 10 800 Kč
Název kurzu: Obecná angličtina 24Počet lekcí týdně: 24Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1+Cena za 1 týden: 11 760 Kč
Název kurzu: Obecná angličtina 30Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1+Cena za 1 týden: 13 200 Kč
Název kurzu: Příprava na zkoušky TOEFLPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 4+Pokročilost: B1-C1Cena za 1 týden: 10 800 Kč
Název kurzu: English for WorkPočet lekcí týdně: 24Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-12Pokročilost: B1Cena za 1 týden: 11 760 Kč

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelských rodinách je ideální příležitostí, jak si vytvořit celoživotní vzpomínky, naučit se rychleji anglicky a poznat pravou americkou kulturu.

Rodiny pocházejí z různých zázemí, kultur a zvyklostí, ale všechny jsou pečlivě prověřovány.

Některé hostitelské rodiny mají třípatrové domy s několika ložnicemi, jiné mají menší byt. Všechny rodiny se nacházejí v bezpečných oblastech města. Můžete postřehnout, že život v New Yorku je velmi rychlý a některé rodiny pracují celé dny.

Pamatujte, prosím, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tady a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, různého složení a věku nebo třeba zvířetem. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám toto vždy předem. Buďte však otevření, představte rodině zase svoji kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce.:-) Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

Vybavení pokoje

Studentské pokoje jsou dostatečně prostorné se zdrojem přirozeného světla, pohodlnou postelí a přiměřenou zásobou přikrývek, prostěradel, osušek a polštářů. K dispozici jsou vám úložné prostory se zásuvkami a skříněmi.

Dále stůl, lampu na čtení, zrcadlo a koš.

Kromě toho budou mít studenti otevřený přístup do společných prostor, jako je obývací pokoj, kuchyň, jídelna atd. Někteří hostitelé mohou vyžadovat určitá omezení pro používání kuchyně nebo koupelny. Vše si s nimi na místě ujasníte :-)

Většina domů v New Yorku bude má v budově společnou prádelnu nebo využívají veřejné prádelny v okolí domu.

Strava v rodině

Hostitelské rodiny připravují různá jídla a snaží se přizpůsobit druh jídla chuti studentů. Při přípravě jídel berou v úvahu také náboženské přesvědčení. Vegetariáni nebo lidé s potravinovými alergiemi by měli při rezervaci informovat EC o svých dietních požadavcích.

Snídaně se liší od jedné rodiny k druhé. Hostitelské rodiny jsou vyzývány, aby vám nabídly vše, co je pro jejich domov typické. Mohou připravit vydatnou snídani s vejci, toastem, slaninou, ovocem, kávou nebo čajem, ale většina nabídne něco jednoduchého, jako je toast nebo cereálie a káva.

Jiné rodiny dávají přednost zásadě „obsluž si“, kde si student pomůže s čímkoli, co by si ráno přál. Pokud si studenti zarezervují polopenzi, jedí vše, co jí rodina. Večeře jsou v USA obvykle poměrně brzy, ale rodiny budou studenty informovat o čase, kdy jedí. Ne všechny rodiny si každý večer sednou a dají společnou večeři. Některé hostitelské rodiny umožní studentům používat jejich kuchyň k vaření vlastních jídel, jiné toto nemusí preferovat.

Poloha hostitelských rodin

Rodiny se nacházejí ve všech pěti čtvrtích – Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a Staten Island. EC New York má také několik rodin v některých částech New Jersey. Rodiny s adresou na Manhattanu jsou pouze na vyžádání a nabízejí pouze nocleh se snídaní. Ubytování v této oblasti bude pak za vyšší cenu než ostatní.

Cesta do školy v oblasti Manhattanu pak trvá přibližně 25-45 minut. Mimo Manhattan bude dojíždění mezi 45 a 60 minutami.

Mrkněte na podrobnosti na oficiálním webu školy.

Residence - Midtown Student Residence

Midtown Residences využívají výhradně studenti z USA a celého světa. Residence je ve výhodné poloze 20 minut chůzí od školy, v blízkosti nádraží Grand Central Station a ikonické budovy Chrysler Building, mohou se tak těšit z mnoha obchodů, restaurací, kaváren a barů na 3rd and 2nd Avenues, 5 až 10 minut chůze od ubytování.

Vybavení prostor

Studentská rezidence má spoustu společenských prostor, včetně studijních prostor, učeben, tělocvičny, prádelny a dalších! Mimo jiné mají přístup do kanceláře Student Life, která jim pomůže při řešení jakéhokoli konfliktu.

Každý student dostane 1 přikrývku, 1 svrchní prostěradlo, 1 prostěradlo, 1 polštář/povlak na polštář, 1 základní talíř na ručník (20″ x 35″), 1 šálek, 1 misku a 1 sadu příborů. Každý pokoj je také vybaven 1 rolí toaletního papíru.

V budově je dále:

 • Bankomat
 • Společná jídelna
 • Společná kuchyně
 • Společenský salonek
 • Fitness centrum
 • Wifi zdarma
 • Herna
 • Prádelna
 • Knihovna
 • Výtah
 • Multimediální místnost a salonek
 • Prodejní automaty
 • Bezbariérový přístup

2 typy pokojů

Standard: Jednolůžkový pokoj vybavený skříní, stolem a židlí. V pokoji je lednice, mikrovlnná trouba a vlastní koupelna.

Twin: Sdílený dvoulůžkový pokoj (pro dvě osoby) se skříní, dvěma stoly a židlemi. V pokoji je lednice, mikrovlnná trouba a koupelna pro dvě osoby v pokoji.

Mrkněte na podrobnosti na oficiálním webu školy.

Návrh bez názvu (3)

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro dospělé v nízké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 USD = 24.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za ubytování a studium 55 536
Studium a ubytování Cena v Kč
Obecná angličtina, 20 lekcí týdně 21 600
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 22 080
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály, orientační poplatek 7 176
Vyzvednutí z letiště 4 680
Další poplatky celkem 20 150
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 17 000
Cestovní pojištění na 2 týdny – UNION, A90 pandemic 3 150
Celkem za studium, ubytování a další poplatky  75 686 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Klarka Irsko

O pobytu v Dublinu: Klára

Dublin je okouzlující město a zvolit školu v legendárním Temple Baru bylo trefou do černého! Pavla Gultová mi vysvětlila tamní systém i na co si dát pozor při výběru školy. Během 3 měsíců studia jsem měla FCE v kapse. Takže úkol splněn. Pavle patří můj velký dík, výběr dražší školy se mi několikrát vrátil.

Přečíst celý článek
Reference: ILAC Toronto - Kukabara

O pobytu v Torontu: Kristýna

Když jsem se rozhodovala, jakou školu si vybrat, měla jsem rychle jasno. Jsem zaměřena na zákaznický servis, mám ráda lidi, a proto jsem se rozhodla studovat roční program Service Excellence for Business Diploma na škole ILAC. Zaujalo mě, že si můžu zlepšit komunikaci v angličtině přímo v oboru.

Přečíst celý článek
reference_chamber_college_malta

Pobyt na Chamber College: Katka T.

Na Maltu letěla poprvé sama a trošku jsem se bála. Na letišti na mě čekalo taxi a dovezlo mě k host family. Ta byla moc hodná a tak jsem přestala mít strach a začala jsem si užívat Malty. Na škole jsem si našla kamarády z různých koutů světa. Vše dopadlo skvěle a těším se zase někdy příště…

Přečíst celý článek

Každý den do školy na Times Square? ANO!

Škola se nachází na Manhattanu v historické budově Paramount Building mezi ulicemi West 43rd a West 44th a to přímo v centru Times Square, na světoznámé Broadwayi. Doslova v centru dění, že?

Velmi blízko to budete mít na některou ze stanic metra a jen 5 minut od nádraží Grand Central. Po škole nebo o polední pauze můžete vyrazit do parku Bryant Park, ve kterém jste pěšky za pět minut. Hned vedle najdete New York Public Library.

O hromadě obchodů, restaurací, bister či pojízdných stánků nemusíme snad ani mluvit. Přímo dole v budově najdete světoznámý podnik Hard Rock Café, vedle třeba fast food Taco Bell.

Můžete se také zatoulat o kousek dál – k Rockefellerovu centru. Pamatujete na scénu ze Sám Doma, kdy se Kevin ocitl u obrovského Vánočního stromku? To bylo přesně tu :-)

Poloha školy

11. podlaží budovy Paramount Building.

EC New York, 1501 Broadway, Floor 11, New York, NY 10036

Mohlo by vás zajímat: