Vítejte na škole

Donegal English Language Center – junioři

Jazyková škola Donegal English Language School je rodinnou firmou s více než 30 lety zkušeností, která nabízí kurzy šité na míru.

Chcete-li vaše dítě poslat na netradiční místo s netradičními aktivitami, jste tu správně. Škola má velmi málo českých studentů. Je umístěna v ohromujícím a malebném městě Bundoran na západním pobřeží Irska podél turistické stezky Wild Atlantic Way. Děti si mohou vybrat jazykové pobyty s aktivitami jako surfing, jízda na koni nebo dobrodružné výpravy.

Vizí školy je, aby každý student, který sem přijede, odjížděl s pocitem úspěchu a vytvořil si úžasné vzpomínky i přátele na celý život.

Surf 23.08 (57) (1)

Donegal English Language Center – malebné místo u pobřeží Irska

Bundoran se nachází na západním pobřeží Irska, podél Wild Atlantic Way. Nejsnazší variantou pro cestování je přílet na letiště Knock (1 h autobusem) nebo v Dublinu (3 h autobusem), kam škola pravidelně každou neděli organizuje transfery.

Děti jsou z letiště odváženy hromadně, aby se naplnil autobus. Přílety musí být mezi 11 až 18 hodinou. Odvoz tedy nejspíše nebude hned po příletu, ale bude se čekat na ostatní.

Vybavení školy:

 • příjemné moderní učebny
 • bezplatná Wi-Fi
 • salonek
 • čítárna
 • jídelna

Proč si vybrat DELS?

 • netradiční škola na netradičním místě
 • krásné a bezpečné místo na západním pobřeží Irska podél Wild Atlantic Way
 • kvalitní výuka díky akreditovaným a zkušeným lektorům
 • parádní mimoškolní program – surfování, jízda na koni, dobrodružné aktivity
 • ubytování v rezidenci i v hostitelských rodinách v pěší vzdálenosti od školy
 • akreditovaná škola Green Standard School, která se zavazuje zajišťovat udržitelné postupy ve všech oblastech podnikání
 • vysoké procento vracejících se klientů

Donegal English junior camps (3)

Aktivity pro juniory

Po dopoledni výuce ve třídě následují odpolední aktivity dle zvoleného programu:

 • surfování (pro začátečníky i pokročilé)
 • jízda na koni (pouze pro studenty, kteří již mají základní úroveň jezdectví)
 • dobrodružné aktivity (pro všechny studenty)

Kromě toho se děti zúčastní dalších aktivit, jako teambuilding, irské sporty, vodní sporty, irská hudba, umělecké a řemeslné workshopy, outdoorové sporty včetně plážových her, rugby, basketbalu, hikingu, pečení, týmových her apod.

Mezi večerní aktivity patří vodní sporty, diskotéka, bowling, hledání pokladu, kino, výtvarné a hudební workshopy, talentové show, teambuilding atd.

Každou sobotu navíc škola zajišťuje kulturní exkurzi s možností nákupů.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Angličtina + surfování + ubytování ve sdíleném pokoji, plná penzePočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A2-C1Cena za 1 týden: 25 155 Kč
Název kurzu: Angličtina + jízda na koni + ubytování ve sdíleném pokoji, plná penzePočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A2-B1Cena za 1 týden: 26 130 Kč
Název kurzu: Angličtina + multi aktivity + ubytování ve sdíleném pokoji, plná penzePočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A2-B1Cena za 1 týden: 24 050 Kč

Hostitelská rodina

Škola spolupracuje s vybranými rodinami, které vás vřele přivítají a poskytnou zážitek a poznání místní kultury.

Všechny rodiny se nacházejí 5 – 15 minut od školy a centra města. Studenti mají k dispozici soukromý pokoj s vlastní koupelnou a polopenzí (snídaně a večeře). Za příplatek lze nabídnout i oběd.

Ubytování v hostitelských rodinách je nejlepší způsob, jak strávit svůj pobyt v zahraničí a být v neustálém kontaktu s angličtinou.

Rezidence

Surfers Bay Bundoran

Škola nabízí ubytování ve stylu hostelu, v moderní budově s krásnými uměleckými díly od místních umělců.

Ubytování je ieální pro skupiny, které si chtějí užít outdoorové aktivity a prozkoumat severozápad. Svoji polohou nabízí bezproblémový přístup k surfování, jízdě na kajaku nebo na koni, hikingu atd. Nachází se v centru města Bundoran, jednu minutu chůze od moře a města, 12 minut chůze od jazykové školy.

Surfers Bay Main Junior

Rezidence nabízí:

 • 21 ložnic po 2, 3 a 5 postelích
 • 9 pokojů s vlastním sociálním zařízením
 • plně vybavenou kuchyň a jídelní kout
 • zařízení na přípravu čaje a kávy
 • 2 velké multifunkční společné prostory
 • Vvlké plátno a projektor
 • úložný prostor
 • parkoviště
 • wi-fi v celém objektu
 • prádelnu
 • kulečníkový stůl
 • venkovní společenskou zónu
 • bezbariérový přístup a sociální zařízení
 • prodejní automat

 

Portbeg Second Junior Residential

Rezidenční ubytování se skládá z malého komplexu prostorných 4pokojových domů. Vybavení domu zahrnuje 4 ložnice, 3 až 4 koupelny, prostornou kuchyň a obývací pokoj. Domy se nachází v klidné slepé uličce, méně než jednu minutu chůze od Atlantského oceánu a zálivu Donegal a 15 minut chůze od centra města. Od domů podél nábřeží do centra města vede pěší cesta.

Portbeh Junior Residence

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro děti 12–17 let

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 55 510
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Obecná angličtina, 15 lekcí týd., 5 lekcí surfingu týdně 55 510
Ubytování v rezidenci, vícelůžkový pokoj, plná penze
Aktivity
Dozor
Závěrečný certifikát
Vyzvednutí a dovoz na letiště
Další poplatky celkem 8 190
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 7 000
Cestovní pojištění na 2 týdny 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky  63 700 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Lenka student last day picture

Pobyt v irském Corku: Lenka F.

Hlásím, že jsem úspěšně v Corku a velmi spokojená. Bydlím v úžasné rodině. Paní domu je milá, přátelská, komunikativní, starostlivá a navíc excelentně vaří. Nebála bych se k ní poslat ani vlastní dvanáctileté dítě. Výuka ve škole zatím také dobrá. Líbí se mi intenzivní elektronická komunikace.

Přečíst celý článek
Reference: GCI Galway

Galway: Hana K., Yvona K., Jirka J.

Dobrý večer z Galway,
také Vás zdravíme. Je tu hezky a všechno probíhá dobře. Škola se nám všem líbí a užíváme si to. Počasí nám zatím přeje, každý den to vyjde tak, že prší, když jsme ve škole a odpoledne můžeme chodit po okolí. Zítra píšeme první test, tak se uvidí.

Přečíst celý článek
Michaela Mňuková

Pobyt v Dublinu: Michaela M.

Škola je naprosto skvělá! Učitelé jsou milí a extrémně nápomocní! Dopolední kurzy jsou fajn, vždy je odlehčená atmosféra a často i hrajeme hry, kdy se soustředíme na komunikaci. Odpolední hodiny, které mám 2× týdně jsou trochu víc intenzivní a soustředíme se pouze na přípravu na CAE.

Přečíst celý článek

Bundoran – místo pro surfaře

Bundoran je město v hrabství Donegal v Irsku. Nachází se poblíž Ballyshannonu a je nejjižnějším městem v Donegalu. Město je přímořským turistickým letoviskem a cestovní ruch je od 18. století srdcem místní ekonomiky. Bundoran je surfařskou destinací a časopis National Geographic jej v roce 2012 zařadil mezi 20 nejlepších surfařských měst na světě. Za návštěvu rozhodně stojí pláž Bundoran, která byla oceněna Modrou vlajkou - mezinárodním oceněním, které zaručuje udržované prostředí, čistotu moře a pláže, upravenost a vysokou kvalitu služeb. Nepromeškejte ani procházky po pobřeží s výhledem na Atlantický oceán, nebo přírodní obloukový most nad mořem Fairy Bridges & Wishing Chair. Ve městě nevynechejte návštěvu vodního ani dobrodružného světa nebo zábavné arkády Amusement arcades, kde najdete několik stovek hracích automatů a desítky zábavních automatů.

Poloha školy

Škola se nachází na západním pobřeží Irska, na turistické stezce Wild Atlantic Way, 20 minut pěšky od centra Bundoran.

Adresa školy: W End, Magheracar, Bundoran, Co. Donegal, Irsko

Mohlo by vás zajímat