Vítejte na škole

ActiLingua Academy – junioři

Naše moderní jazyková škola Actilingua Academy se nachází v malebné Vídni. A to je skvělá zpráva, protože vaše děti nebudou muset zdlouhavě cestovat (zejména ty z Moravy :).

S více než 20letou tradicí se řadíme k nejlepším školám, které úspěšně vyučují mezinárodní dospělé i juniorské studenty v němčině. Náš bohatý výběr kurzů i mimoškolního programu je věhlasný a je tak vřele doporučován agenturami z celého světa.

Programy pro juniory

Na naší škole najdete 2 druhy kurzů pro juniory:

 • Summer School - je určena pro studenty od 12 do 17 let.
 • Holiday Course - pro studenty od 16 do 19 let.

Kurzy probíhají v oddělených kampusech a liší se nejen věkem studentů, ale také programem.

 • Němčina v Rakousku - Kukabara
 • Němčina ve Vídni - Kukabara
 • Actilingua - kurzy němčiny pro juniory

Actilingua - kurzy němčiny pro mládež

Summer School – pro juniory od 12 do 17 let

Škola pro mladé studenty se nachází přímo v centru Vídně, kousek od nejzajímavějších turistických atrakcí. Součástí kampusu je velký park a také prostory pro sportovní aktivity (fotbalová a volejbalová hřiště a tenisové kurty). Nespornou výhodou je fakt, že lekce, řada aktivit i ubytování probíhá v rámci jednoho kampusu.

Studenti mají na výběr mezi 20 lekcemi němčiny týdně nebo intenzivnější formu 30 lekcí němčiny týdně. Třídy mají maximálně 15 studentů a jsou rozděleny dle úrovní. Lekce jsou vedeny zábavnou formou s důrazem na konverzaci.

Všichni mladí studenti jsou pod stálým dozorem 24 hodin denně.

Holiday Course – pro mládež od 16 do 19 let

Tento speciální kurz pro mládež probíhá v budově zvané Actilingua Dependance Sacre Coeur, která se nachází hned vedle školy pro dospělé. Pozor, u této věkové skupiny není 24 hodinový dozor. Mladí studenti mají režim jako dospělí, jsou nezávislí a ve večerních hodinách mají volno.

Mladí studenti si mohou vybrat mezi 25 lekcemi němčiny za týden (20 lekcí obecné němčiny + 5 aktivit) nebo 35 lekcemi (25 lekcí obecné němčiny + 10 aktivit). Ve třídě je maximální počet 15 studentů.

Actilingua - kurzy němčiny ve Vídni

Mimoškolní program

Summer School i Holiday Course zahrnují řadu mimoškolních aktivit. Pro mladší studenty od 12 do 17 let je tento program povinný. Starší studenti v programu Holiday course se mohou, ale nemusí, připojit. V ceně jsou:

 • odpolední aktivity a sportovní program (beach volejbal, fotbal, basket, aerobik, …)
 • kulturní aktivity: památky, divadelní workshop, hodiny tance, kulturní kvízy apod.
 • večerní aktivity: diskotéky, noční Vídeň, BBQ párty

Obě skupiny pak mají na výběr volitelné aktivity níže, které nejsou v ceně a platí se až na místě:

 • lekce tenisu: 6/8/10 lekcí týdně (cena 67/88/110 EUR týdně)
 • culture special: komentované prohlídky s průvodcem a vstupy do památek (cena: 26 EUR/týdně)
 • exkurze: celodenní exkurze např. do Salzburgu, Wachau (70 EUR); půldenní exkurze např. do Laxenburgu, Burgu, Kreuzenstienu (40 EUR)
 • koncerty/muzikály: 44 EUR

V ceně také není týdenní karta na dopravu ve Vídni v ceně 16,20 EUR.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Summer School (12–17 let), němčina, Residence Standard, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-3Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 28 392 Kč
Název kurzu: Summer School (12–17 let), němčina, Residence Standard, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-3Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 31 434 Kč
Název kurzu: Summer School (12–17 let), němčina, Residence Superior, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-3Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 31 018 Kč
Název kurzu: Summer School (12–17 let), němčina, Residence Superior, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-3Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 34 060 Kč
Název kurzu: Holiday Course (16–19 let), ubytování, němčina, aktivity (dobrovolné)Počet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-3Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 19 617 Kč
Název kurzu: Holiday Course (16–19 let), ubytování, němčina, aktivity (dobrovolné)Počet lekcí týdně: 35Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2-3Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 22 581 Kč

Residence Standard - Summer School (12-17 let)

Mladí studenti bydlí i se učí v impozantních prostorách soukromé internátní školy, která je o prázdninách volná. Mohou tak plně využívat parádního vybavení školy, a to nejen tříd a pokojů, ale také sportoviště, jídelnu a další.

Přímo v kampusu školy mají studenti na výběr 2 typy pokojů:

 • standard - pokoje pro 4-6 studentů stejného pohlaví. Toalety a sprchy jsou na chodbě na každém patře.
 • superior - pokoje pro 3-4 studenty s vlastní sprchou, společné WC na chodbě pro více pokojů.

Součástí ceny je plná penze:

 • snídaně: na výběr šunka, sýr, marmeláda, pečivo, čaj, káva nebo čokoláda
 • oběd: předkrm, hlavní chod, dezert
 • večeře: většinou teplá, kromě večerů po exkurzi nebo večerů s BBQ párty

Residence Superior - Summer School (12-17 let)

Pokoje v kategorii Superior prošly nedávno renovací. Jsou pro 3-4 studenty s vlastní sprchou. WC je na chodbě na každém patře je sdíleno více pokoji. Pokoje v této kategorii jsou o něco lépe vybaveny než v kategorii Standard.

Student House - Holiday Course (16-19 let)

Studenti jsou ubytování v tzv. Student House, většinou ve dvoulůžkových pokojích s polopenzí (snídaně a večeře). Pozor, Student House je vzdálen cca 25 minut jízdy MHD od školy. První den je všem ukázána cesta i mapka s přestupy, ale je nutné, aby byly děti dostatečně zralé a schopné samostatného pohybu po Vídni.

Kalkulace 2 týdenního pobytu – Summer School 12–17 let

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu. Kurzy probíhají v červenci a první týden v srpnu.

Celkem za junior pobyt 49 400
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Němčina, 20 lekcí týd., max. 15 lidí ve třídě 49 400
Ubytování v rezidenci (pokoje Stadard: 4-6 spolubydlících, WC i koupelna na chodbě), plná penze
Studijní materiály, závěrečný certifikát
Povlečení (ručníky si musí děti dovézt svoje)
Dozor 24/7
Sportovní a kulturní aktivity
Další poplatky celkem 1 190
Další poplatky Cena v Kč
Cestovní pojištění na 2 týdny 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 50 590 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference Inlinga Salzburg (12)

Skupina žáků: pobyt v Salzburgu

Do cíle jsme dorazili bez problémů a celý pobyt proběhl ke spokojenosti naší i dětí. V jazykové škole Inlingua nás úžasně přijali a lektorka přizpůsobovala výuku věku i jazykové pokročilosti dětí. Ubytovaní jsme byli v hotelu Jufa, což je velmi příjemné ubytovací zařízení s příjemným a ochotným personálem.

Přečíst celý článek
Reference: English for Less - Kukabara

Pobyt žáků v Hastings: ZŠ Častrov

Oslovila nás malá skupina čítající 10 žáků z prvního stupně a 2 dospělé, zda-li bychom jim nezařídili jazykový pobyt v Anglii. Jak vymyslet šestidenní pobyt v Anglii pro malé děti z prvního stupně základní školy s malým rozpočtem? Zvládli jsme to a jsme rádi, že jsme dětem připravili zajímavý program.

Přečíst celý článek
Vanek Rakousko Salzburg (8)

Inlingua Salzburg: Pavel V.

Škola mi vybrala velmi příjemnou hostitelskou rodinu. Paní Johanna a její manžel Gusta byli naprosto úžasní lidé. Agentura Tutuki mi umožnila nejen splnění snu v podobě domluvení se německy, ale navíc jsem prožil fantastické dva týdny, kdy jsem měl možnost poznat lidi z celého světa.

Přečíst celý článek

Kurzy němčiny ve Vídni

Vídeň je skvělou destinací pro všechny, kteří si potřebují zlepšit němčinu v německy mluvícím prostředí.

Vaše děti se po lekcích němčiny rozhodně nudit nebudou. V rámci mimoškolních aktivit mohou navštívit gotický Dóm sv. Štěpána, vznešený Hofburg, secesní budovu Secession nebo barokní zámek Schönbrunn.

Vídeň se pyšní 27 zámky a 150 paláci.

Adresy škol:

Summer School (výuka i ubytování na jednom místě)ActiLingua Sommerschule, Favoritenstraße 15, 1040 Wien

Holiday Course výukaRennweg 31, 1030 Wien, ubytování: OJAB Haus Niederosterreich,Untere Augartenstraße 31,1020 Wien

Mohlo by vás zajímat