Reference Inlinga Salzburg (12)

Pobyt v Salzburgu

Agentura Tutuki zorganizovala jazykový pobyt v Rakousku na škole Inlingua Salzbuburg pro skupinku 10 žáků ze ZŠ Vedlejší v Brně. Součástí pobytu bylo:

  • 10 lekcí němčiny, ubytování v hotelu JUFA, plná penze
  • doprava vlakem
  • Mozart City Tour + City Walking Tour
  • výlet na Vánoční trhy HELLBRUNN

Meldování o naší cestě

Naše škola ZŠ Vedlejší v loňském  roce využila projektu Výzva 56 a vypravila našich 10 žáků na jazykový pobyt do Salzburgu. Po dlouhém pátrání po cestovním subjektu, který by nám tuto akci zajistil, jsme oslovili cestovní agenturu Tutuki v Brně.

Menší obavy z mé strany, jako jednoho z doprovodu dětí, vznikly, když jsem zjistila, že budeme cestovat vlakem s přestupem ve Vídni. Ale moje obavy se rozplynuly už při velmi intenzivní mailové komunikaci s paní Gultovou, která mi na všechny moje otázky vždy velmi erudovaně odpověděla na základě informací, které pro nás asi musela zjišťovat.

Do cíle jsme dorazili bez problémů a celý pobyt proběhl ke spokojenosti naší i dětí. V jazykové škole Inlingua nás úžasně přijali a lektorka přizpůsobovala výuku věku i jazykové pokročilosti dětí.

Ubytovaní jsme byli v hotelu Jufa, což je velmi příjemné ubytovací zařízení s příjemným a ochotným personálem.

V pěti dnech našeho pobytu jsme absolvovali prohlídku města s českou průvodkyní, což byly asi tři hodiny absorbování velmi zajímavých a poutavých informací o městě, okružní jízdu mikrobusem do okolí města a zámku Hellbrunn, výlet lanovkou na tamní starobylou pevnost a samozřejmě, protože byl adventní čas, vše bylo umocněno krásnou vánoční atmosférou, která na nás tryskala ze všech koutů města.

I když tento náš pobyt trval jen 5 dní, jeho příprava stála tým agentury Tutuki v čele s paní Gultovou spoustu práce od komunikace s naší školou, přes zajišťování jízdenek a místenek na vlak, komunikaci s jazykovou školou a hotelem Jufa až po organizaci našich výletů a aktivit ve městě.

Takže snad zase někdy příště se budeme těšit.

Lenka Demelová

Tutuki děkuje za příjemné meldování i fotografie :).