Vítejte na škole

Wimbledon School of English

Ano, je to nepředstavitelné, ale Wimbledon School of English je na trhu již od roku 1964! Je to jedna z nejstarších jazykových škol v Anglii na což je patřičně pyšná.

Pyšná je nejen na své dlouholeté zkušenosti, ale také na kvalitu, které si všimli i inspektoři z British Council, a tak školu jmenovali jednou z nejlepších UK Centres of Excellence.

Škola se soustředí na kvalitní servis ve všem, co dělá, a tak vám slibuje, že:

 • vám pomůže co nejrychleji zlepšit vaši angličtinu
 • vám pomůže učinit to nejlepší akademické rozhodnutí týkající se vaší budoucnosti (budete-li pokračovat na univerzitě v Anglii)
 • vám zajistí to nejlepší možné ubytování
 • si pobyt užijete a že vás bude bavit objevovat Londýn a jeho okolí
 • váš pobyt na WSE bude patřit k těm výjimečným – nezapomenutelným

WSE Common Room 3

Sídlíme ve světoznámé čtvrti

Škola sídlí v půvabné, typicky anglické budově s velkou zahradou. Nachází se na jihozápadě Londýna, přímo v centru světoznámé čtvrti Wimbledon.

Vybavení školy:

 • 25 tříd
 • interaktivní tabule v 10 třídách
 • studentská místnost s televizí, DVD a počítači
 • kavárna a bufet s mikrovlnkou, automat na kávu
 • multimediální centrum, půjčovna DVD s více než 200 filmy
 • knihovna s více než 1000 knihami a s dostupnými časopisy a novinami
 • stolní tenis, piano
 • prostorná zahrada
 • Wi-Fi v celém objektu

Proč Wimbledon School?

 • inspekce British Council vyhodnotila školu jako jednu z nejlepších
 • sídlo v historické budově s nádhernou zahradou
 • neskutečně rozmanitý národnostní mix s více než 90 národnostmi
 • široký výběr kurzů angličtiny různé intenzity a úrovně
 • týdenní testy mapující váš pokrok v jazyce
 • od roku 2020 k dispozici také kompletní online jazykové programy
 • škola se nachází 42 km od letiště Heathrow a 50 km od Gatwicku

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Obecná angličtina / Business & Professional Skills / příprava na IELTSPočet lekcí týdně: 24Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 11 340 Kč
Název kurzu: Intenzivní kurz obecné angličtiny + Communication Skills, Grammar & Writting, IELTSPočet lekcí týdně: 28Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 13 260 Kč
Název kurzu: 30+ English for Life and WorkPočet lekcí týdně: 24Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: B1-B2Cena za 1 týden: 19 800 Kč
Název kurzu: FCE, CAE, CPE PreparationPočet lekcí týdně: 24Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 4-12Pokročilost: B2Cena za 1 týden: 11 340 Kč
Název kurzu: FCE Preparation - IntensivePočet lekcí týdně: 28Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 4-12Pokročilost: B2Cena za 1 týden: 13 260 Kč

Hostitelská rodina

Hostitelská rodina je oblíbenou formou ubytování. Proč? Protože máte i po škole možnost procvičování angličtiny a navíc nahlédnete do života anglicky mluvících rodin.

Škola nabízí 3 typy rodin:

 • standard (sdílená koupelna)
 • standard plus (soukromá koupelna)
 • superior (soukromá koupelna a pěší vzdálenost od školy)
 • independent (pouze ubytování bez jídla, ale s přístupem do kuchyně)

Rodiny garantují:

 • že se vám dostane milého a přátelského přivítání
 • dům bude čistý a pohodlný a váš pokoj bude uklízen 1x týdně
 • můžete se koupat či sprchovat každý den
 • nebudete v rodině s dalším studentem, který hovoří stejným jazykem (ledaže o to sami požádáte)
 • v jedné rodině budou maximálně 4 studenti
 • budete mít k dispozici WiFi

Superior House Share

Co to znamená „house-share“? Je to sdílení domu s ostatními studenty školy. A kategorie superior znamená, že jde o něco víc než standard.

V této kategorii máme dva domy:

King’s Lodge: velký dům v centru Wimbledonu, jen 2 minuty pěšky od stanice metra a obchodního centra. Do školy to máte 10 minut pěšky. Dům má 9 ložnic s vlastní koupelnou, sdílíte obývák a plně vybavenou kuchyni.

Queen’s Lodge: nádherný dům, který se nachází v západní části Wimbledonu, 10 minut pěšky od školy a centra města. Dům má k dispozici 6 jednolůžkových pokojů s vlastní koupelnou.

Minimální věk pro ubytování studentů v těchto domech je 18 let. Studenti si musí zařídit ubytováni minimálně na 2 týdny.

Standard House-share

Haynt Walk 1, Haynt Walk 2: 2 domy v kategorii standard, které se nacházejí 10 minut jízdy autobusem od školy (nebo 30 minut pěšky). Domy mají 5 ložnic, z nichž 2 jsou s vlastní koupelnou a 3 ložnice sdílí společnou koupelnu a WC.

Cherywood: třetí dům v této kategorii. Je vzdálen od školy též 10 minut jízdy autobusem. Nabízí 6 ložnic. Všichni sdílí společnou koupelnu a WC a také kuchyni a obývák.

 

Minimální věk pro ubytování studentů v těchto domech je 18 let. Studenti si musí zařídit ubytováni minimálně na 2 týdny.

Rezidence během léta

Luxusní rezidence se nachází v srdci Kingstonu a jen pár minut od řeky Temže, kavárny i nákupního centra. Od Wimbledonu je vzdálená 12 minut vlakem.

Studenti mají k dispozici společenskou místnost s kulečníkovými stoly, TV i prostor ke studiu. Jídlo si obstarávají sami, za poplatek však mohou obdržet kuchyňský balíček – příbory, 2 talíře, mistky, hrnek a hrnce.

Minimální věk pro ubytování studentů v rezidenci je 18 let.

Kalkulace 2 týdenního pobytu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 30 Kč.

Celkem za ubytování a studium 46 530
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 24 lekcí týdně 22 680
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 13 500
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály 4 950
Vyzvednutí z letiště Heathrow  5 400
Další poplatky celkem 8 690
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 7 500
Cestovní pojištění na 2 týdny, UNION balík A60, pandemic 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 55 220 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference - WSE - English Courses

Proficiency AJ v Londýně: Renata H.

Škola výborná, učitelé vstřícní, milí, nápomocní a vtipní, Wimbledon krásný a Londýn dech-beroucí. Rodina milá, let v pohodě. Pobyt v Londýně jsem si užila a mnohé nové se dozvěděla. Vřele doporučuji jak školu, tak i společnost Tutuki, která mi školu vyhledala a vše výborně připravila.

Přečíst celý článek
Jazykový pobyt v Londýně - Kukabara

Londýn: Dana K. a Petra O.

První den prošli všichni noví studenti testy, byli jsme rozděleni do pěti úrovní. Já s kolegyní jsme se dostaly do Lower Intermediate. Je nás ve skupině 15, jsme z celého světa – Španělka, Francouzka, Italka, Číňanka, Ruska, 2 Egypťané, Saudská Arábie a Spojené Emiráty. Studium je zajímavé, ale velmi náročné.

Přečíst celý článek
Pruskova_Milner

Pobyt v Londýně: Dita P.

Ve škole žádný stres, učitelé byli skvělí. Trošku mě překvapily páteční pravidelné testy :-), ale v dané atmosféře se i tohle dalo unést. Jen bych tam potřebovala strávit alespoň 3 měsíce, abych se opravdu zdokonalila. Pro mě (pro věčného začátečníka) však byly užitečné i ty dva týdny… rozvázalo mi to jazyk.

Přečíst celý článek

Wimbledon

Wimbledon má kolem 90 000 obyvatel a je to velké, rušné místo. A také jedno z nejbohatších v Londýně. Najdete tu mnoho obchodů, kaváren, restaurací i tradičních hospod, kino i divadlo a nespočet sportovních zařízení.

Součástí je také historická čtvrť Wimbledon Village, která patří mezi skvosty Londýna. Můžete se tu  procházet a obdivovat malebné domečky i jejich pestrobarevné zahrady plné květin. Nebo jen tak sedět v místní kavárně a pozorovat život venku.

Hned za Wimbledon Village je Wimbledon Common - rozsáhlé území lesoparků a jezer vhodné pro všechny, kteří chtějí na chvíli uniknout z ruchu velkoměsta. Ideální místo pro procházky, běhání či pikniky.

Wimbledon je vzdálen něco přes půl hodiny jízdy vlakem od centra Londýna, a tak můžete po škole či o víkendech pohodlně objevovat krásy této britské metropole.

Adresa školy: Wimledon School of English, 41 Worple Road, Wimbledon, Londýn SW19 4JZ

Mohlo by vás zajímat