Vítejte na škole

Wimbledon School of English

Ano, je to nepředstavitelné, ale jsme na trhu již od roku 1964! Jsme jednou z nejstarších jazykových škol v Anglii a jsme na to patřičně pyšní.

A pyšní jsme nejen na své dlouholeté zkušenosti, ale také na kvalitu, které si všimli i inspektoři z British Council, a tak nás jmenovali jedním z nejlepších UK Centres of Excellence.

Soustředíme se na kvalitní servis ve všem, co děláme, a tak vám slibujeme, že:

 • vám pomůžeme co nejrychleji zlepšit vaši angličtinu
 • vám pomůžeme učinit to nejlepší akademické rozhodnutí týkající se vaší budoucnosti (budete-li pokračovat na univerzitě v Anglii)
 • vám zajistíme to nejlepší možné ubytování
 • si pobyt užijete a že vás bude bavit objevovat Londýn a jeho okolí
 • váš pobyt na WSE bude patřit k těm výjimečným – nezapomenutelným

Wimbledon School of English building 2

Sídlíme ve světoznámé čtvrti

Naše škola sídlí v půvabné, typicky anglické budově s velkou zahradou. Nacházíme se na jihozápadě Londýna, přímo v centru světoznámé čtvrti Wimbledon.

Vybavení školy:

 • 25 tříd
 • interaktivní tabule v 10 třídách
 • studentská místnost s televizí, DVD a počítači
 • studentská kavárnička,
 • multimedia centrum, půjčovnu DVD s více než 200 filmy
 • knihovnu s více než 1000 knihami
 • stolní tenis, piano
 • prostorná zahrada

Proč Wimbledon School?

 • inspekce British Council vyhodnotila školu jako jednu z nejlepších!
 • sídlo v historické budově s nádhernou zahradou
 • neskutečně rozmanitý národnostní mix s více než 90 národnostmi
 • široký výběr kurzů angličtiny různé intenzity a úrovně
 • týdenní testy mapující váš pokrok v jazyce

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: General English, Summer Vacation, Business & Professional Skills, Medical EnglishPočet lekcí týdně: 24Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-c2Cena za 1 týden: 8 791 Kč
Název kurzu: General English + Communication Skills, Grammar & Writting, IELTS, Medical EnglishPočet lekcí týdně: 28Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 10 281 Kč
Název kurzu: English & CulturePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2Pokročilost: B1-B2Cena za 1 týden: 11 175 Kč
Název kurzu: FCE PreparationPočet lekcí týdně: 24Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 7-13Pokročilost: B2Cena za 1 týden: 8 791 Kč
Název kurzu: FCE Preparation - IntensivePočet lekcí týdně: 28Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 4Pokročilost: B2Cena za 1 týden: 10 281 Kč
Název kurzu: CAE PreparationPočet lekcí týdně: 24Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 10-13Pokročilost: C1Cena za 1 týden: 8 791 Kč
Název kurzu: CAE Preparation - IntensivePočet lekcí týdně: 28Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 4Pokročilost: C2Cena za 1 týden: 10 281 Kč
Název kurzu: CPE PreparationPočet lekcí týdně: 24Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 9-13Pokročilost: C2Cena za 1 týden: 8 791 Kč

Hostitelská rodina

Hostitelská rodina je oblíbenou formou ubytování. Proč? Protože máte i po škole možnost procvičování angličtiny a navíc nahlédnete do života anglicky mluvících rodin.

Nabízíme vám 3 typy rodin:

 • standard
 • standard plus (soukromá koupelna)
 • superior (soukromá koupelna a pěší vzdálenost od školy)
 • independent (pouze ubytování bez jídla, ale s přístupem do kuchyně)

Naše rodiny vám garantují:

 • že se vám dostane milého a přátelského přivítání
 • dům bude čistý a pohodlný a váš pokoj bude uklízen 1x týdně
 • můžete se koupat či sprchovat každý den
 • nebudete v rodině s dalším studentem, který hovoří stejným jazykem (ledaže o to sami požádáte)
 • v jedné rodině budou maximálně 4 studenti
 • budete mít k dispozici WiFi

Superior House Share

Co to znamená „house-share“? Je to sdílení domu s ostatními studenty naší školy. A kategorie superior znamená, že jde o něco víc než standard.

V této kategorii máme dva domy:

King’s Lodge: což je velký dům v centru Wimbledonu, jen 2 minuty pěšky od stanice metra a obchodního centra. Do školy to máte 10 minut pěšky. Dům má 9 ložnic s vlastní koupelnou, sdílíte obývák a plně vybavenou kuchyni.

Queen’s Lodge: je nádherný dům, který je se nachází v západní části Wimbledonu, 10 minut pěšky od školy a centra města. Dům má k dispozici 6 jednolůžkových pokojů s vlastní koupelnou. Minimální věk studentů tohoto domu je 30+.

Standard House-share

Haynt Walk 1, Haynt Walk 2: jsou 2 domy v kategorii standard, které se nacházejí 10 minut jízdy autobusem od školy (nebo 30 minut pěšky). Domy mají 5 ložnic, z nichž 2 jsou s vlastní koupelnou a 3 ložnice sdílí společnou koupelnu a WC.

Cherywood: je třetím domem v této kategorii. Je vzdálen od školy též 10 minut jízdy autobusem. Nabízí 6 ložnic. Všichni sdílí společnou koupelnu a WC a také kuchyni a obývák.

Kalkulace 2týdenního pobytu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 29.80 Kč.

Celkem za ubytování a studium 35 760
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 24 lekcí týdně 17 582
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 11 324
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály 3 874
Vyzvednutí z letiště Heathrow  2 980
Další poplatky celkem 6 588
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 6 000
Cestovní pojištění na 2 týdny 588
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 42 348 Kč

 

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference - WSE - English Courses

Proficiency AJ v Londýně: Renata H.

Škola výborná, učitelé vstřícní, milí, nápomocní a vtipní, Wimbledon krásný a Londýn dech-beroucí. Rodina milá, let v pohodě. Pobyt v Londýně jsem si užila a mnohé nové se dozvěděla. Vřele doporučuji jak školu, tak i společnost Tutuki, která mi školu vyhledala a vše výborně připravila.

Přečíst celý článek
Jazykový pobyt v Londýně - Kukabara

Londýn: Dana K. a Petra O.

První den prošli všichni noví studenti testy, byli jsme rozděleni do pěti úrovní. Já s kolegyní jsme se dostaly do Lower Intermediate. Je nás ve skupině 15, jsme z celého světa – Španělka, Francouzka, Italka, Číňanka, Ruska, 2 Egypťané, Saudská Arábie a Spojené Emiráty. Studium je zajímavé, ale velmi náročné.

Přečíst celý článek
Pruskova_Milner

Pobyt v Londýně: Dita P.

Ve škole žádný stres, učitelé byli skvělí. Trošku mě překvapily páteční pravidelné testy :-), ale v dané atmosféře se i tohle dalo unést. Jen bych tam potřebovala strávit alespoň 3 měsíce, abych se opravdu zdokonalila. Pro mě (pro věčného začátečníka) však byly užitečné i ty dva týdny… rozvázalo mi to jazyk.

Přečíst celý článek

Wimbledon

Wimbledon má kolem 90 000 obyvatel a je to velké, rušné místo. A také jedno z nejbohatších v Londýně. Najdete tu mnoho obchodů, kaváren, restaurací i tradičních hospod, kino i divadlo a nespočet sportovních zařízení.

Součástí je také historická čtvrť Wimbledon Village, která patří mezi skvosty Londýna. Můžete se tu  procházet a obdivovat malebné domečky i jejich pestrobarevné zahrady plné květin. Nebo jen tak sedět v místní kavárně a pozorovat život venku.

Hned za Wimbledon Village je Wimbledon Common - rozsáhlé území lesoparků a jezer vhodné pro všechny, kteří chtějí na chvíli uniknout z ruchu velkoměsta. Ideální místo pro procházky, běhání či pikniky.

Wimbledon je vzdálen něco přes půl hodiny jízdy vlakem od centra Londýna, a tak můžete po škole či o víkendech pohodlně objevovat krásy této britské metropole.

Adresa školy: Wimledon School of English, 41 Worple Road, Wimbledon, Londýn SW19 4JZ

Mohlo by vás zajímat