Vítejte na škole

OHLA Tampa

OHLA je několikanásobně oceněná anglická jazyková škola na Floridě, založená v roce 1998. Studijní program angličtiny je zde uznáván řadou státních a soukromých univerzit ve Spojených státech. Škola vítá pravidelně studenty z více než 70 zemí světa a nabízí 5 strategických míst po celém státě Florida – TampaBoca RatonMiami BrickellMiami Aventura nebo Orlando.

OHLA je moderní školou se skvělým vybavením a inovativními technologiemi. Ve výuce je kladen důraz na dovednosti, nikoliv na memorování. Upřednostňuje se tak organický proces osvojování jazyka. Pestrou výuku poskytují kvalifikovaní učitelé se zahraničními zkušenostmi, kteří podporují studenty v kreativitě a komunikaci.

Průměrný věk studentů je 25 let a více, velkou část však tvoří i studenti od 16 let.

Tampa

Proč OHLA Tampa?

Kampus se nachází v blízkosti centra města, poblíž mezinárodního letiště. Tampa je ekonomické centrum západní Floridy. Oblast je známá pro své nádherné bílé pláže, profesionální sportovní týmy a mnohé turistické atrakce, jako je zábavný park v zeleni Busch Gardens. V blízkosti školy se nachází spousta restaurací, oblíbených fast foodů, obchodů a také jezero Egypt Lake.

Vybavení školy:

 • 8 moderně vybavených učeben včetně interaktivních tabulí
 • počítačová učebna
 • společenská místnost
 • restaurace
 • kavárny v dosahu
 • recepce
 • Wi-Fi připojení
 • parkování

Vyberte si volitelné předměty

Škola nabízí možnost zažít výuku v jiném prostředí, s jinými učiteli i spolužáky. Každý pátek si tak student může zvolit dva volitelné předměty, a to bez příplatku navíc. A k tomu se ještě můžete těšit na kávu a snídaňové dobroty zdarma! Studenti mají možnost si zvolit:

 • konverzační klub
 • výslovnost
 • slovní zásoba
 • redukce přízvuku
 • obchodní angličtina
 • použití angličtiny v každodenním životě
 • použití angličtiny na pracovišti
 • univerzitní poradenství
 • příprava na zkoušku
 • psaní eseje
 • strategické čtení
 • ovládání anglických citoslovcí
 • sebevědomí v komunikaci a plynulost ústního projevu
 • uplatňování gramatických pravidel

48860349547_c575f81efe_o

31281942227_e3856639cf_o

 

Jazykový kurz a ještě mnohem víc!

OHLA dbá na to, aby si studenti ze svého pobytu odnesli opravdu skvělou zkušenost. Výukou jazyka tedy tento kurz nekončí.

Pracovníci OHLA organizují pro studenty mnoho oslav a tematických akcí, během kterých mohou studenti navazovat kontakty, prohlubovat vztahy ale také využívat angličtinu naplno a hlavně si užít spoustu zábavy.

 • orientační proces a studentský servis
 • třídní výlety
 • volitelné páteční hodiny & kávu zdarma
 • akademické a univerzitní poradenství
 • poradenství ohledně víza
 • každoroční OHLA kulturní slavnost
 • oslava Valentine’s Day
 • oslava Saint Patrick’s Day
 • oslava Independence Day
 • oslava Halloween’s Day
 • Christmas Eve oslavu

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Obecná angličtina - Semi-IntensivePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-B2Cena za 1 týden: 6 000 Kč
Název kurzu: Obecná angličtina - IntensivePočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-B2Cena za 1 týden: 6 840 Kč
Název kurzu: Obecná angličtina - Super-IntensivePočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-B2Cena za 1 týden: 7 680 Kč
Název kurzu: Akademická angličtina - Semi-IntensivePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: C1+Cena za 1 týden: 6 000 Kč
Název kurzu: Akademická angličtina - IntensivePočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: C1+Cena za 1 týden: 6 840 Kč
Název kurzu: Akademická angličtina - Super-IntensivePočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: C1+Cena za 1 týden: 7 680 Kč
Název kurzu: Příprava ke zkouškám TOEFL nebo IELTSPočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 4Pokročilost: B2+Cena za 1 týden: 7 920 Kč
Název kurzu: Příprava ke zkouškám TOEFL /IELTS + Semi-IntensivePočet lekcí týdně: 35Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 4Pokročilost: B2+Cena za 1 týden: 12 000 Kč

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelských rodinách je ideální příležitostí, jak si vytvořit celoživotní vzpomínky, naučit se rychleji anglicky a poznat pravou americkou kulturu.

Florida je jedním z nejrozmanitějších států v USA, hostitelské rodiny proto mohou pocházet z různých prostředí a kultur. Všechny jsou však pečlivě prověřovány.

Ve všední dny poskytuje rodina snídani a večeři, o víkendech i oběd. Studenti mohou být ubytování po jednom nebo po dvou (každý z jiné země) v dvoulůžkovém pokoji. Do školy se snadno dopravíte veřejnou dopravou.

Prosím, berte na vědomí, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což může znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tam a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, rodina může být různého složení a věku, může chovat i domácí zvířata. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám to, prosím, vždy předem. Buďte otevření, představte rodině naši kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-).

» Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

Rezidence

Ubytování pro studenty, kteří preferují větší volnost a samostatnost. Na výběr jsou jednolůžkové i sdílení pokoje.

ESA Studio Residence nabízí jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje (pouze pro studenty, kteří přijedou společně na stejnou dobu).

Nachází se 4 míle od kampusu Tampa. Je centrálně umístěný v blízkosti nádraží, supermarketů, restaurace a lékárny.

Ubytování dále nabízí:

- WI-FI
- 2x týdně úklid domácnosti
- 24 hodinová ostraha
- kuchyňský kout se sporákem a mikrovlnkou, lednicí
- klimatizace
- TV
- odpočinková místnost k sezení

Zahrnuta je malá „grab and go“ snídaně.

 

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro dospělé

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 USD = 24.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za ubytování a studium 45 120
Studium a ubytování Cena v Kč
Obecná angličtina Semi-Intensive, 20 lekcí týdně 12 000
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 19 680
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály 11 040
Vyzvednutí z letiště 2 400
Další poplatky celkem 19 150
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 16 000
Cestovní pojištění na 2 týdny – UNION, A90 pandemic 3 150
Celkem za studium, ubytování a další poplatky  64 270 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: GCI Galway

Galway: Hana K., Yvona K., Jirka J.

Dobrý večer z Galway,
také Vás zdravíme. Je tu hezky a všechno probíhá dobře. Škola se nám všem líbí a užíváme si to. Počasí nám zatím přeje, každý den to vyjde tak, že prší, když jsme ve škole a odpoledne můžeme chodit po okolí. Zítra píšeme první test, tak se uvidí.

Přečíst celý článek
reference_chamber_college_malta

Pobyt na Chamber College: Katka T.

Na Maltu letěla poprvé sama a trošku jsem se bála. Na letišti na mě čekalo taxi a dovezlo mě k host family. Ta byla moc hodná a tak jsem přestala mít strach a začala jsem si užívat Malty. Na škole jsem si našla kamarády z různých koutů světa. Vše dopadlo skvěle a těším se zase někdy příště…

Přečíst celý článek
Reference: ILAC Toronto - Kukabara

O pobytu v Torontu: Kristýna

Když jsem se rozhodovala, jakou školu si vybrat, měla jsem rychle jasno. Jsem zaměřena na zákaznický servis, mám ráda lidi, a proto jsem se rozhodla studovat roční program Service Excellence for Business Diploma na škole ILAC. Zaujalo mě, že si můžu zlepšit komunikaci v angličtině přímo v oboru.

Přečíst celý článek

Tampa – pláže, zábavní parky, IMAX kino a kotvící loď

Tampa se nachází téměř na pobřeží Tichého oceánu, v krásné zátoce Tampa Bay. Těší se revitalizovanému centru města, kde se nachází některé z nejlepších městských restaurací, pláží, městské parky, bary a 2,6 míle dlouhá stezka Riverwalk, která láká běžce, cyklisty a je ideální na procházky.

Tampa je ekonomickým centrem západní Floridy. Je nejznámější pro své pláže, profesionální sportovní týmy a turistické atrakce, zejména Busch Gardens, kde můžete na jednom místě zažít vše ze zábavního parku a zároveň navštívit ZOO. Mezi další oblíbené turistické atrakce patří rozhodně 2 hektary velké akvárium Flordia Aquarium, městská čtvrť Ybor City, která nabízí známé butiky a retro obchody, nebo budova Armature Works, která vdechuje nový život historické čtvrti Tampa Heights a najdete tu inovativní restaurace, veřejný trh i coworkingové prostory pro pořádání akcí.

Pro milovníky historie je tu muzeum umění, Muzeum vědy a průmyslu, které má několik pater vědeckých exponátů a jediné klenuté IMAX kino na Floridě i planetárium. V centrální městské části Channel District trvale kotví SS American Victory, bývalá vítězná loď z druhé světové války, která se nyní používá jako muzejní loď.

Poloha školy

Škola se nachází v blízkosti centra města, poblíž mezinárodního letiště. V blízkosti školy se nachází spousta restaurací, oblíbených fast foodů, obchodů a také jezero Egypt Lake.

Adresa školy: 6800 N Dale Mabry Hwy. Suite #124. Tampa FL 33614

Mohlo by vás zajímat: